Україні загрожує масштабна криза

Україні загрожує масштабна криза
Опубліковано: 2013-08-28 00:07:35

Кредитори мають все більше побоювань з приводу того, чи зможе Україна обслуговувати свої боргові зобов'язання.

Україна стала однією з найбільш постраждалих країн, що розвиваються, внаслідок заяв США про згортання політики грошового стимулювання економіки, пише The Financial Times.

«Уряд перебуває у дуже складній ситуації, намагаючись з усіх сил стримувати торговельний і бюджетний дефіцит протягом більшої частини цього року. При цьому зараз влада стикаються з додатковим тиском у вигляді торгового протистояння, яке вибухнуло минулого тижня з одним зі своїх основних експортерів - Росією », - констатує The Financial Times.

При цьому, як зазначає видання, резерви Центробанку України, які знижуються протягом останніх двох років, скоротившись на 7,4% відсотка в минулому році, до $ 22.7 млрд., що становить еквівалент обсягів імпорту протягом менше 2,8 місяця і є найнижчим його рівнем з 2006 року. При цьому, подальше зниження запасів очікується в найближчі місяці, оскільки уряд України має виплатити ще близько $ 4 млрд. платежів за зовнішнім боргом, відчуваючи торговельний і бюджетний дефіцит.

«Спад в українських валютних резервів служить нагадуванням про те, що хитка зовнішнє становище України продовжує тримати її в одному кроці від повномасштабної кризи платіжного балансу», - йдеться в липневому доповіді дослідницької лондонський компанії Capital Economics.

У той же час, Україна як і раніше прагне домовитися про $ 15 млрд. кредиту від Міжнародного валютного фонду, щоб перезавантажити економіку, яка намагається вибратися з другого періоду спаду за п'ять років, відзначає видання.

«Кредитори, у тому числі МВФ, мають все більше побоювань з приводу того, чи зможе Україна обслуговувати свої боргові зобов'язання. Коли ринки, що розвиваються мали можливість легко отримувати гроші західних центробанків, Києву вдалося залатати діри в державних фінансах за рахунок внутрішніх позик і випуску єврооблігацій. Але на тлі очікування скорочення фінансових вливань Федеральної резервної системи США, ресурс залучення позик шляхом випуску єврооблігацій стає все більш дорогим », - пише FT.

На думку аналітиків, це знизить здатність Києва пролонгувати борги шляхом випуску єврооблігацій, схиляючи країну до необхідності отримання нового кредиту МВФ.

Як повідомили у коментарі The Financial Times представник МВФ, «не було жодного поглибленого обговорення такої всеосяжної програми на політичному рівні з квітня. Ми розуміємо, що влада знаходяться в процесі розробки такої комплексної програми і що вони планують представити її найближчим часом ».

Як повідомляли «Коментарі», згідно з даними Держказначейства станом на 15 липня витрати з обслуговування державного боргу склали 14,99 млрд. грн., Витрати на погашення держборгу становили 35,27 млрд. грн. При цьому, від госзаімстованій на 15 липня до державного бюджету надійшло 79,56 млрд. грн.

 

dialog-inform.dn.ua

Коментарі