Василь Мартинюк розпочав голодування

Житель міста Нововолинська Василь Мартинюк розпочав голодування у луцькій психіатричній лікарні №1. Голодування розпочато в знак протесту проти його утримання в лікарні. В «дурдом» його відправили за рішенням Нововолинського суду по поданню міліції і за підтримки прокуратури.

Я, особисто знаю Василя і переконаний, що він не псих. Знаю про його негативне відношення до міського голови, міської міліції та прокуратури. Знаю, що він звертався в ЗМІ із матеріалами про незаконні (на його думку) дії міської влади та міліції. Рішенні суду, невідомо чому, прийнято на підставі Кримінального кодексу України в редакції 1960року. Ще трохи і нас  мабуть почнуть судити і по законах 1939 року.

Мигас Володимир. Голова громадської організації «Нововолинська координаційна рада народного руху України»

 

upd. Анатолій Бідзюра.

"Терорист". На психіатричне обстеження!

Сумно закінчилася резонансна історія із «замінуванням» «Вопаку» 05 липня 2012 року. Головну дійову особу, згідно «Постанови» Нововолинського міського суду від 08 жовтня 2012 року направили на стаціонарне психіатричне обстеження у Волинську обласну психіатричну лікарню № 1. Як кажуть, від «тюрми і від суми…» А я додам: «…І від дурдому, не зарікайся!»

Виникає запитання – наскільки це все законно?

На тлі згортання конституційних прав і свобод громадян, яке ми спостерігаємо ось вже два роки, знаєте, ну не те щоб, аж так все виглядало підозріло, як у 1937-му і у пізніші радянські часи, та все ж… У ті роки професія психіатра була дуже запотребуваною і лікарів, як вбачається, не вистачало. Та і психіатричних лікарень, теж. Хто не вірить – подивіться фільм радянського виробництва «Майстер і Маргарита». Правда, там все прилизане і цілком цивілізоване. А насправді, було зовсім по-іншому. Проте, все виявилось правдою. Головні дійові особи – Кіт, Азазелло, Воланд, Коров’єв та ін. існують цілком реально, а не у хворобливій уяві потерпілого від сталінського режиму. М.Булгаков добре знав можливості радянської психіатричної науки, і пишучи свій роман, страшенно ризикував. Можливо, якби тоталітарний режим мав можливості охопити масовими «психіатричними послугами» дещо ширші кола народу, то і «результати» зомбування були б іншими…

Я не юрист. І давати оцінку діям правоохоронців, щодо «законно-незаконно» пана В.Д.Мартинюка направили на психіатричну експертизу, не буду. Якщо хтось знає – поділіться своїми знаннями.

Фотокопії документів – пропоную Вашій увазі.

Коментарі

Коментарі

4

Ще 17 жовтня, на сайті "Красти не можна" - read.ucoz.ua  я виклав фотокопії документів, що передували затриманню і відправці на примусове психіатричне обстеження у Волинську обласну клінічну лікарню у м. Луцьк, Василя Мартинюка.  Ті ж фотокопії та фото потерпілого, разом із пояснювальнми текстом, були відправлені мною на сайт "НВ ІнформПортал". Із невідомих причин опубліковані вони  не були. Повторно прошу панів "руута" та "адміна" помістити їх на сайті. Завчасно дякую.

Зображення користувача admin.

Причина відома, моя неуважність :) Прикріпив до новини пана Мигаса якщо ви не проти.

Зображення користувача Наталя Камишникова.

Наскільки я зрозуміла з копій документів, суд виніс постанову за статтями чинного Кримінально-процесуального кодексу.Кримінальний же кодекс (у редакції 1960 р.)  там згадано лише щодо наявності судимостей у цього громадянина. За КК в ред.1960 р.  він судимим не був, що й зазначено в постанові.

Тобто не треба зайвого пафосу про 1937-й рік.

Тепер про те, що йому світить. А світить йому (так у тих документах) ст.259, ч.1. Це реальний термін за гратами. Або величезний штраф - до 17 тисяч грн.Якщо лікарі визнають його неосудним, то ніхто його й не покарає. А діагноз потім можна й зняти, це ж не тавро.Хоча в будь-якому разі його аргументи і факти треба вислухати, коли вже він голодує.

Дійте!

Стаття 259. Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності

1. Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, — карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

Дякую "root", за оперативне реагування. Проте, на мою думку, (я знаю про конфлікти В.Мартинюка із місцевими прокуратурою, владою та міліцією) він розпочав своє голодування не із того. Спочатку, відповідним листом, потрібно було повідомити адміністрацію лікувального закладу, ЗМІ та громадськість про початок політичної акції проти сваволі правоохоронних органів і їхньої бездіяльності. Навести декілька конкретних фактів. Тоді це виглядало б зовсім інакше, а  В. Мартинюк набув би статусу політичного постраждалого.   Мене важко запідозрити у симпатіях до української правоохоронної системи взагалі і до місцевої, зокрема - маю більше сотні відписок від колишнього міського прокурора О.Сліпчука. Причому, деякі із них... як би воно так делікатніше сказати, ну дуже вже нерозумні. Скажу тільки: гарантій, що у "психушку" не потрапить будь-хто із нас (і я у тім числі, звичайно), нема. А обстежуваний на психічну неадекватність Василь Мартинюк, повинен бути готовим до свого примусового годування через гумовий рукав.

Сторінки