Волинський рибоохоронний патруль оперативно відреагував на факт загибелі риби

14 та 15 вересня на новиних інтернет-ресурсах Волинської області, серед яких Волиньпост, Буг, Під прицілом, Нововолинський портал зявилась інформація, що на річці Західний Буг поблизу с. Литовеж Іваничівського району Волинської області зафіксовано факт загибелі риби.

Волинський рибоохоронний патруль оперативно зреагував на повідомлення ЗМІ та вже 15 вересня працівниками рибоохоронного патруля було обстежено територію вказану у публікаціях. Під час обстеження фактів загибелі риби на вказаній території не зафіксовано.

За інформацією рибалок-любителів встановлено, що гибель риби було виявлено на придаткових водах річки Західний Буг, розташованих поблизу с. Шихтарі Сокальського району Львівської області. Про даний факт у телефонному режимі повідомлено працівників Львівського рибоохоронного патруля.

Можливою причиною такого явища є пониження рівня води внаслідок високого рівня температури повітря у літній період, низький рівень розчиненого у кисню у воді, відсутність проточності з річкою Західний Буг. Це природний фактор, що є характерним для більшості придаткових вод річок в Україні.

У зимово-весняний період під час повеней і паводків спостерігаються розливи, що заповнюють водою придаткові води, та як наслідок з’єднуються з основним руслом річки. У весняний період до таких водойм заходить маточне поголів’я аборигенних видів риб (лин, лящ, щука, плоскирка, сазан), яке нерестує та повертається в основне русло річки. У придаткових водоймах у літній період з відкладеної ікри розвивається молодь риби, однак повернутись в основне русло не має можливості. Тому що у межений період на таких водоймах рівень води різко падає, а в окремих випадках у спеку пересихає , що і спричиняє масову гибель молоді риб.

Управлінням Державного агентства рибного господарства у Волинській області постійно проводяться спостереження за станом водних біоресурсів у зоні контролю Управління.

Коментарі