Волинські лікарні не забезпечені протиотрутною сироваткою від укусу змій!

На Волині у селі Котів підлітка шпиталізували після укусу гадюки. 16-річний хлопець потрапив до реанімації, але там батькам повідомили, що протиотрутної сироватки немає і шукати її постраждалі мають самостійно, бо до лікарень поставок не було вже понад рік, - пише "5 канал".

16-річний Віталій після укусу гадюки в лікарні вже майже тиждень. Хлопець косив траву, не помітив плазуна і наступив на нього.

"Я дуже розгубився, я думав затиснути ногу. Одразу не було як витиснути отруту. Просто нікого не було біля мене. І спочатку було видно лише дві цятки на нозі і все, потім почало пекти, живіт почав боліти", - розповідає постраждалий.

Кілька кілометрів велосипедом наляканий підліток їхав із поля у село до місцевої фельдшерки.

"Вколола все необхідне йому і викликала "швидку". З'єдналися з лікарями і проконсультувалися, куди їхати, де є сироватка і вони відразу поїхали в Обласну дитячу лікарню", – зазначає фельдшер Валентина Голяр.

Хлопця привезли одразу до реанімації у тяжкому стані. "При надходженні стан дитини був важкий, набряк кінцівки збільшувався", – каже лікар-анестезіолог обласної дитячої лікарні Юрій Радчук.

Однак протиотрутної сироватки у лікарні не знайшлося. Шукали і в обласних, і в районних клініках, каже мати Світлана Жукова. Знайшли лише в аптеці. "Півтори тисячі гривень. Кажуть, вона російського виробництва. А мені неважливо, аби здорова дитина була", – розповідає мати Віталія Світлана Жукова.

Протиотрути від укусів змій на Волині немає вже більше року, кажуть в обласному управлінні охорони здоров'я. Така ж ситуація і в інших регіонах. Чому – з'ясовували журналісти "5 каналу":

Коментарі