Газовики провели 6 тисяч інструктажів для волинян

Напередодні опалювального сезону волинські газовики в рамках місячника безпечного користування газом у побуті провели для абонентів більше 6 тис. інструктажів. Фахівці розповіли про блакитний вогник і правила його використання в побуті, на підприємствах, установах та організаціях. Також відвідали навчальні заклади Волині.Лекції про природний газ, його властивості та небезпеку почули понад 2 тисячі учнів.

У ПАТ “Волиньгаз” з моменту відкриття підприємства працює технічний клас. Тут інструктори розповідають усім волинянам про природний газ, його характеристики, правильне застосування в побуті та користування газовими приладами. Обов’язковий інструктаж для волинян, усіх підприємств, установ та організацій, які газифіковані, для тих, хто придбав житло чи поселяється в нову оселю, а також для студентів.

“До технічного класу компанії впродовж останніх двох місяців на інструктаж вже прийшло більше 700 студентів навчальних закладів, які мешкають у гуртожитках та користуються газовими плитами. Діти з багатьох районів досі не вміють користуватись газовими приладами, бо приїхали на навчання до Луцька з негазифікованих куточків нашого краю, - каже провідний інженер ПАТ “Волиньгаз” Ганна Паньтюшко - Такі зустрічі з школярами та студентами дозволяють значно підвищити культуру користування природним газом у побуті,  знизити рівень аварійності та виникнення надзвичайних подій. Адже діти починають набагато відповідальніше ставитись до користування газовими приладами та стають найкращим прикладом для своїх батьків”.

За словами фахівців, інформаційні заходи дієві та важливі, бо і діти, і дорослі після них більше замислюються над ціною життя і стають обачнішими. Щороку восени та навесні фахівці ПАТ «Волиньгаз» організовують  інформаційні заходи для учнів загальноосвітніх шкіл кожного району та міста Волині. Розповідають дітям про небезпеку, яку може становити газ при неправильному використанні.

Нововолинські газовики провели тематичні уроки учням ЗОШ № 3 шахтарського міста. Поінформували старшокласників про основні правила використання блакитного палива та небезпеку отруєння чадним газом.

«Газ увійшов в наш повсякденний побут як тепло наших осель, гаряче водопостачання, комфортна можливість швидкого приготування їжі, але при недотриманні правил безпечного використання газу існує велика небезпека травмування, отруєння або смерті, а також загроза пошкодження будинків і споруд. Не варто забувати, що користування газом вимагає обережності, уваги та економного застосування. Адже, на жаль, 90% нещасних випадків трапляється через нехтування людей своєю безпекою. Кожного року напередодні опалювального сезону наше підприємство проводить комплекс заходів спрямованих на запобігання виникнення нещасних випадків. Оскільки, найдорожче в житті людини – це діти і їхня безпека в повсякденному житті повинна завжди виходити на перший план, саме тому проведення уроків у школі є невід’ємною складовою пропаганди місячника безпечного використання газу в побуті», – зазначає майстер аварійно-диспетчерської служби Нововолинської дільниці Володимир-Волинського відділення ПАТ «Волиньгаз» Микола Думич.

У луцькій школі  № 20 другокласники були
раді працівникам аварійно-диспетчерської служби та рятувальникам: зацікавлені
дитячі очі, море запитань та чудові світлини на згадку біля спецавтомобілів
екстрених служб.

“Дітки більше ознайомилися з правилами безпеки
та поведінки в разі небезпечної ситуації з газом у квартирі. Їм розповіли про
те, що робити у надзвичайних ситуаціях. Школярі познайомились із працівниками
аварійної та рятувальної служб. Посиділи за кермом спецавтомобілів, які
виїздять на виклики громадян за номерами 101 та 104, - розповідає мама
другокласниці Наталія Гуркіна. -
Учні тепер знають навіть чим укомплектовані
автомобілі. Насправді був активний діалог між фахівцями своєї справи та
дітьми.”

У рамках місячника газовики розповіли про
найпоширеніші причини нещасних випадків: самовільне встановлення або заміну
газових приладів, втручання в їх конструкцію самими абонентами, користування
газовими приладами з відводом продуктів згоряння в димові канали при
відсутності тяги, а також  експлуатацію газового обладнання з несправною автоматикою
безпеки і недотримання вимог безпеки під час експлуатації газових приладів.

Згідно з статистичними даними, в Україні є
негативна тенденція щодо виникнення нещасних випадків та травмування громадян,
пов'язаних з використанням газу в побуті.За інформацією Держслужби України з
питань праці, станом на 12 вересня зафіксовано 37 аварій, 76 постраждалих, 41 -
смертельний випадок, 39 отруєнь і два вибухи.

Довідка: Інструктаж для споживачів та студентів проводять інженери компанії в технічному класі
ПАТ “Волиньгаз” за адресою: м.Луцьк, вул. І.Франка, 12. Пн., вів., чет. – о
10:00 год., 15:00 год., 16:00 год., сер., п’ят. – о 11:00 год., 15:00 год.,
16:00 год.
Упродовж навчального року на тематичні  уроки сюди приходять учні з 27-ми шкіл міста
Луцька.

 

Коментарі