Громада села Грибовиця Іваничівського району висловлює свою незгоду з майбутнім приєднанням до Нововолинської ОТГ

Разом з тим, мешканці катеригорично не хочуть, щоб на їхній території будували будь-які заводи, - пише «БУГ».

18-го травня відбулася сесія Грибовицької сільської ради. Депутати прийняли звернення, в якому просять внести зміни до перспективного плану формування територіальних громад Волинської області, а саме: включити Грибовицьку сільраду до Іваничівської ОТГ. Разом з тим, під час засідання сесії зазначили, що затвердженим на сьогодні перспективним планом порушується право добровільного об’єднання громад.

Нагадаємо, 13-го травня Кабмін затвердив перспективні плани формування громад Волині, серед яких Нововолинська ОТГ, до якої має ввійти Грибовиця.

До слова, свою позицію доєднання до Іваничівської ОТГ сільрада висловлювала ще в 2018 році. Таке рішення депутати Грибовицької сільської ради прийняли на сесії 3-го квітня 2018 року. 30-го травня того ж року Іваничівська селищна рада розглянула пропозицію і дала згоду на приєднання.

Але постало питання утворення анклаву унаслідок такого приєднання. Грибовиця знаходиться між Нововолинськом та селищем Благодатне, що перебуває у підпорядкуванні Нововолинська.

Мешканці села прийшли на сесію висловити свою думку проти приєднання до Нововолинська. Послугувало цьому й те, що з’явилася інформація щодо ймовірного будівництва заводу на території громади.

Чому приєднують до Нововолинська, хоча два роки тому було зібрано всі підписи, що підемо до Іванич. Іваничі за нас. Хто нас хоче приєднати, коли мешканці не хочуть до Нововолинська. Ми не хочемо ні сміттєпереробного заводу, ні іншого заводу”, – сказав житель села.

Сільський голова Павло Степанець на запитання жителів, яка його думка щодо приєднання зазначив, що він особисто за доєднання до Нововолинська.

Депутати сільради проголосували за звернення до нардепа Ігоря Гузя, голови Волинської ОДА Юрія Погуляйка, щоб прислухалися до їхньої позиції щодо приєднання, а також недопущення будівництва на їхній території екологічно небезпечних заводів.

Коментарі