Громадський рух "Чесно" фільтрує Волинь

На сьогодні, громадським рухом "Чесно" у 19 окрузі "профільтровано" лише восьмеро кандидатів і серед них уже знайшлося дві особи, які не відповідають усім критеріям доброчесності.

Сергій Ковальчук не пройшов за двома критеріями:

Непричетність до корупційних дій

Ковальчук Сергій Михайлович організував безкоштовне перевезення пасажирів у двох міських автобусах у містах Володимир-Волинський і Нововолинськ, які входять до округу, де балотується кандидат, був спонсором різного роду масових та розважальних заходів в окрузі. Як повідомляють Інтернет-видання, кандидат утримує автобуси на 140 пасажирських місць, що здійснюють таке безоплатне перевезення і розмістив свою зовнішню рекламу на них.

Хоча наведена інформація не є підтвердженням вини кандидата в народні депутати Ковальчука Сергія Михайловича у вчиненні правопорушення, але вона дає вагомі підстави припустити та зробити оцінку про високу вірогідність причетності до непрямого підкупу виборців з його боку.

Таким чином, згідно з методологією Руху ЧЕСНО для оцінювання доброчесності кандидатів, кандидат в народні депутати Ковальчук Сергій Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя

У поданій до ЦВК декларації приватний підприємець Ковальчук Сергій Михайлович вказав відсутність у 2011 році будь-якого доходу. При цьому, він задекларував користування земельними ділянками 2500 та 3982 кв. м, квартирою 77,8 кв. м і автомобілем Mercedes Bens S550 2007 року випуску. Також зафіксований внесок у статутний фонд розміром 88 054 грн.

Відсутність доходів кандидата та його родини впродовж 2011 р. видається малоймовірною журналістам, які припускають, що він приховує свої реальні статки. Як непрозорість доходів може бути розцінено те, що на задеклароване кандидатом майно, згідно цієї ж декларації, він не витратив жодної копійки.

Відповідно до методології Руху ЧЕСНО для оцінювання доброчесності кандидатів, порушенням Критерію вважається невідповідність задекларованих доходів і майна стилю життя, який веде особа (майно, яким вона користується, її витрати тощо). Аналіз наявної в Руху ЧЕСНО інформації дозволяє припустити та зробити таку оцінку, що стиль життя Ковальчука Сергія Михайловича не відповідає його офіційно задекларованим доходам. Таким чином, Ковальчук Сергій Михайлович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Євген Мельник не відповідає одному критерієві

Непричетність до корупційних дій

Мельник Євген Іванович у статусі члена виконавчого комітету Луцької міської ради підтримував рішення про продовження нічному клубу "Cherry" режиму роботи до 4 години ранку. Проти цього виступила громадськість і місцеві депутати м. Луцька і в кінцевому результаті рішення ухвалено не було. За інформацією місцевого аналітичного центру до клубу має стосунок депутат міської ради від ВО "Свобода" Олег Чернецький, а позиція його однопартійця Мельника Євгена Івановича свідчить про ймовірне лобіювання ним корпоративних інтересів всупереч інтересам громади.

Хоча наведена інформація не є прямим свідченням причетності Мельника Євгена Івановича до корупційних дій, однак дає вагомі підстави припустити припустити та зробити оцінку про високу вірогідність його причетності до службовим становищем.

Таким чином, згідно з методологією Руху ЧЕСНО для оцінювання доброчесності кандидатів, кандидат у народні депутати Мельник Євген Іванович, на думку Руху ЧЕСНО, не відповідає Критерію.

Чекаємо чергових перевірок...

Коментарі

Коментарі

2

Правдоподібно.

Зображення користувача BogdanPrystupa.

У газеті "Волинь" від 20 жовтня 2012 року на сторінці 4 була розміщена копія цього матеріалу мого автораства. Звертаюся до журналістів - варто вказувати джерело або автора тексту.

Сторінки