Депутат Шаповал пропонує створити у Нововолинську «бюджет участі»

Про це він написав у своєму блозі на сайті «БУГ»:

Шановні нововолинці.

Тут мав би бути звіт депутата Нововолинської міської ради ,але він буде пізніше. А сьогодні хочу звернутись до кожного з вас – за порадою. Не секрет, що йшов у депутати з простою і чіткою мотивацією – змінити це місто на краще, адже воно молоде, прекрасне і наше, що доводжу роботою з виборцями, спрямованою на вирішення їх проблем.

Неодноразово піднімав на сесіях міської ради як депутат та перед народним депутатом України Ігорем Гузем, чиїм помічником консультантом є, завдання різного виду складності – від асфальтування дворів до приведення в належний стан Стели Героїв АТО.

Наприкінці року, з метою винести на обговорення сесії міськради, я і ще декілька депутатів подали звернення з проханням розглянути можливість запровадження у місті бюджету участі.

Що це таке?

Бюджет участі – це такий демократичний процес, який надає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста та/або голосування за них.

Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з покращенням життя в місті, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проект реалізують в рамках бюджету.

Які у нього етапи?
1. Зробити проектну заявку.
2. Подати її на розгляд комісії.
3.Промувати свою ідею та виставити її на голосування.
4.Дочекатись оголошення результатів.
5. Міська рада втілить вашу ідею.

Гарно, чи не так?

Звідки я це все взяв?

Ви здивуєтесь, але бюджет участі – не є новинкою, це успішна практика більшості міст, а нещодавно проекти-переможці були обрані у сусідньому Володимирі-Волинському. Це і надихнуло – чим ми гірші?

Можна було би довго розписувати про цікаві проекти, які вже зроблено у усій країні – в Тернополі, Вінниці, Полтаві, Боярці, Славутичі, Хмельницькому, але це забрало би чимало Вашої уваги.

Отож, у ході дискусії на депутатській комісії лунали різні цікаві думки – як за, так і проти, але було й те, що змусило мене замислитись, чи правильним шляхом рухаємось? Виявляється, проблема може полягати … у тому, чи треба це власне жителям. По логіці справи, здавалось би, ми всі втомились від браку місць відпочинку, недосконалостей благоустрою, відсутності велодоріжок, недостатній кількості турніків у дворах чи гойдалок для малечі. Разом з тим – чи готові ви, нововолинці, взяти відповідальність на себе та відкрито заявити: мені це потрібно, мені цікаво, я готовий розробити проектну заявку, зібрати ініціативну групу, виступити на захисті своєї ідеї?

І що ж саме вам треба, нововолинці?

отож, чекаю від вас відповіді на прості питання:
– що би ви втілили за кошти міста в рамках бюджету участі?
– яку орієнтовно суму потрібно на втілення вашого проекту?
– чи потрібно це все взагалі Нововолинську?

Пам’ятайте – Ваша ідея повинна вирішити не лише вашу особисто потребу, а й бути корисною великій кількості населення.

Отож, прошу у коментарях лишити Ваші міркування з даного питання. І пам’ятайте – це наше місто, і тільки нам вирішувати, яким воно буде завтра.

Коментарі