Доповідь А. Бідзюри на правовій конференції 19.11.2017 року у НДЮЦі (Фоторепортаж)

Шановне панство!

За довгі роки боротьби із режимом «сапогізму» у Нововолинську, починаючи із2004 року, - із часу оголошення акції «НОВОВОЛИНСЬК БЕЗ САПОЖНІКОВА», я тамої товариші напрацювали певні прийоми контролю і дієвого впливу на найвищихкерівників місцевого самоврядування у Нововолинську. І сьогодні я хочуподілитися цим із Вами.

Отже:

1) Ходити по кабінетах, та на прийоми до міського голови В.Сапожнікова і йогопаркетних заступників не варто – собі ж дорожче. І стресів додасться, і клопотівта розчарувань. Як правило, вони майже нічого не вирішують. Напускаютьтуману і затягують вирішення всіх важливих і серйозних питань.

2) Писати скарги у прокуратуру, СБУ, поліцію тощо, - теж вкрай неефективно. Укращому разі отримаєте відписку, у гіршому – взагалі нічого не отримаєте.

3) Нам всім, разом із Вами, потрібно починати вивчати закони України та їїКонституцію. Вони є одними із найкращих у світі. Якщо хтось із Вас думає, щофунти, долари і гривні є найвищими цінностями у житті пересічногогромадянина держави, і отримавши це він вирішить всі свої проблеми – то вінглибоко і фатально помиляється. Я знаю, що 99,9 % громадян України мислятьсаме так.Є такі поняття, як духовність, совість і людяність. Ось саме цього, нам – українцям,критично не вистачає. Без цих чеснот, на моє особисте і глибоке переконання, мине станемо багатими, як інші великі нації, ані не наберемось розуму.

4) То що ж нам робити? А те що роблять мешканці розвинутих західних держав –захищати основоположні демократичні цінності та свої конституційні права ісвободи! І контроль, контроль і ще раз громадський контроль за діямимісцевих владних бонз та їхніх вірних, продажних слуг. Чого у Нововолинськумайже ніколи не бувало.

5) Отже: вчимось читати Конституцію і законодавство України. Найперше – ЗУ«Про місцеве самоврядування», «Про статус місцевих депутатів» та українськеантикорупційне законодавство. Там – відповіді на всі Ваші запитання!

6) Якщо у Вас заболіла голова або серце під час процесу читання нормативнихактів – п’єте анальгін і валідол. Якщо Вам нестерпно захотілося спати –заварюємо і п’ємо чорну, як ніч каву. Якщо голова продовжує боліти, абохочеться іще більше спати – повторюємо.

7) Якщо Ви зайшли у глухий кут і не знаєте що робити далі зі своїми бідами іпроблемами – консультуєтесь у мене, або в інших знаючих людей та виконуєтевсі запропоновані ними дорожні карти і вказівки.

8) І найголовніше: СУДИ. Тяжка і невдячна це справа, яка забирає багато нервів ічасу, проте, як показав мій досвід – найбільш ефективна і корисна у цейісторичний проміжок. А тим більше, що тепер, для найменш матеріально
захищених прошарків населення держава надає безкоштовну правовудопомогу у вигляді адвокатського супроводу.Перевірено у судах Нововолинська, Львова, Володимира–Волинська та Іванич:суди із довголітніми, зажертими по саме нікуди, керівниками місцевоїнововолинської влади, можна успішно вигравати. І треба! Якщо хтось говорить,якщо безкоштовний захист – то такий і результат – це неправда. Перевірено.

Чи багато мені вдалось? – спитаєте Ви. Достатньо – я відповім. Суди ізвиконавчим комітетом Нововолинської міської ради (голова виконкому –Віктор Сапожніков, він же міський голова, він же – голова міської ради) попротиправних, антизаконних і антиконституційних діях перших керівниківміської влади, що подали в суд, фактично, вже на державу Україна,продовжуються. Тепер, вже у Луцьку. І перемога, без сумніву, буде за нами!

9) І наостанок. Ви, якщо хочете чогось добитись, то не повинні підлабузнюватисядо місцевих чиновників і депутатів. Пам’ятайте: Вони для Вас, а не Ви для них!Основний Закон говорить, що влада у країні належить виключно Вам, а нежалюгідній жменьці обраних Вами наймитів! Не бійтеся! Вони бояться Вас у1000 більше , аніж Ви їх – це теж перевірено!

Ви не повинні, також, нікому носити хабарів – ані у школи, ні місцевимвладним бюрократам, ні лікарям, ні у дитсадки - нікому. Законодавством іКонституцією Держави це не передбачено і мало того – заборонено та караєтьсяКримінальним Кодексом України.

Тоді і впевнитесь, врешті-решт, як Вам легко стане жити, колипочуватиметеся вільною і незалежною ні від кого людиною. Як сказав нашвеликий пророк і геній Т.Г. Шевченко: «В своїй хаті – своя правда і сила, і воля!»Дякую за увагу. Бажаю успіху. Слава Україні!

19.11. 2017 року

Анатоль БІДЗЮРА, голова ГО «Україна + Польща», Нововолинськ

Коментарі