Дружною єдиною сім’єю до святої мети.

Мабуть, ще ніколи стільки світла не було у спортивній залі ЗОШ №6, як сьогодні. Кілька сотень свічок у дитячих та дорослих долонях створили атмосферу таємничості і святковості.

Священики Свято-Михайлівського храму о.Михайло (Нідзельський) та о.Олексій (Гольчук) відслужили молебень так, що Божою службою зібрав усіх: учнів, батьків, вчителів, техпрацівників та поварів. Боже слово линуло, ніби спіднебесся. Побажання мудрості, працелюбства, слухняності, глибокої віри і любові до Господа нашого линуло із уст пастирів. Надія на те, що єдиною дружною сім’єю крокуватимемо і далі до спільної мети і нових висот у здоров’ї, щирості, однодумності та взаєморозумінні, звучала й у словах, мовлених директором Пуклею І.І.

Кожне приміщення такої великої будівлі, як наша школа, було окроплене свяченою водою на многії і благії літа.

Вірю, що Боже слово, мовлене рідною мовою, долинуло у найпотаємніші куточки серця і розуму пристутніх. Хай допоможе воно достойно провести дні Великого посту і підготує нас до зустрічі Христового Воскресіння.

Вікторія Володимирівна Мелюх - викладач української мови та літератури ЗОШ №6

cerkva-nv.com

 

Коментарі

Коментарі

16
Зображення користувача root.

Дякуємо за таку гарну новину!

кхе-кхе....

а про 35 статтю Конституції України, вже забули?!

 

Шановний "Гість" - Ви хоч самі її читали? 

 

 Стаття  35.  Кожен  має  право  на  свободу   світогляду    і віросповідання. Це  право  включає  свободу  сповідувати  будь-яку релігію  або  не  сповідувати  ніякої,  безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні  культи  і  ритуальні  обряди, вести релігійну діяльність. 

Здійснення цього права може  бути  обмежене  законом  лише  в інтересах охорони громадського порядку,  здоров'я  і  моральності населення або захисту прав і свобод інших людей. 

Церква і релігійні організації  в  Україні  відокремлені  від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути  визнана державою як обов'язкова.

_____________

 

Можливо ви побачили заборону звершити освячення закладу у словах "Церква і релігійні організації  в  Україні  відокремлені  від держави, а школа - від церкви"?  А як же тоді слова наведені трішки вище? Де у цій статті факти що школа проводила "нав'язливі православні" уроки і т.д.? 

Відбулось освячення  приміщення школи. Ніхто нікого не примушував бути присутнім на цьому дійстві. Чи, можливо, у вас є аргументовані підстави думати, що там було порушено громадський порядок, нанесена неповторна шкода здоров'ю чи моральності учнів? 

 

 

Шановний гість «кхе-кхе», ви вирішили продемонструвати свою юридичну підкованість чи просто  вирішили себе хоч якось проявити?

Що стосується вашого закиду то  суття Конституції України на яку ви зсилаєтесь, аж ніяк не забороняє подібних міроприємств  (рекомендую вам її прочитати). А щоб у вас не було ніяких сумнівів, хочу відкрити вам «таємницю» ))) , стаття 21 ЗУ «Про  свободу совісті та релігійні організації» від вiд 23.04.1991  № 987-XII, навпаки, не лише не забороняє, але й дозволяє проведенню і організації таких заходів : Богослужіння,  релігійні  обряди,  церемонії   та    процесії безперешкодно проводяться в  культових  будівлях  і  на  прилеглій території, у місцях паломництва, установах релігійних організацій, на кладовищах, в місцях окремих поховань і крематоріях,  квартирах і будинках громадян,  а  також  в  установах,  організаціях  і  на
підприємствах за  ініціативою  їх  трудових  колективів  і  згодою
адміністрації.

Я думаю, що ніхто нікого не примушував бути присутнім на освячені школи. А якщо ви в цьому сумніваєтесь то можете запитати про це когось із тих що навчаються у даному закладі (місто невелике,напевно у вас знайдеться декілька таких знайомих) . Особисто я б не була проти, якби у моїй присутності чи у закладі де навчається моя дитина провели молебень якісь Християнські конфесії, я впевнена, що це нікому б не завадило, а виховну роль виконало.  

 

Зображення користувача Orij.

Відбулось освячення приміщення школи. Ніхто нікого не примушував бути присутнім на цьому дійстві.???

СУМНІВАЮСЬ!

Дітей просто повели по наказу всучили свічки , і не дай хто буде брикатись.

Такі речі недопутимі ні в школі ні в садочку !!! Хто має бажання той сам прийде до вас в церкву , а дітям мозки правити в школі НЕДОПУСТИМО .

 

Христос Воскрес!!!!

Orij – ви пишете, що сумніваєтесь, а для того щоб висловлювати сумнів і всиляти його у чиєсь серце то мали б пересвідчитись у правдивості своїх слів. Як би вам особисто хтось висловив своє обурення тим що його примусили прийняти участь у дійстві, то хай би пояснив своє невдоволення.  Якщо хтось з учнів або їх батьки чи опікуни сповідують іншу релігію, то вони могли і відмовитись від участі. Та якщо діти, вчителі та батьки є православними  і таких у школі №6 більшість, згідно законодавства нашої держави (конкретні  посилання вказані у попередньому коментарі) за спільною згодою вони мали право запросити священослужителів для освячення приміщення, і закликати у спільній молитві Божу милість на всіх хто там працює і навчається не залежно від їх релігійної приналежності.

А щодо вашої фрази «Дітей просто повели по наказу» - чий мав бути наказ??? Богу невільні раби не потрібні, і церква нікого не насильствує, у всіх є вільна воля, і саме цього вчить православ’я.  Може ви називаєте наказом, організаторський момент????  Я точно знаю, що іноді  дітей, а особливо  таку кількість, без наказового  тону втримати в дисципліні просто не можливо. Якщо ви хотіли сказати, що дітей  насильно заставляли тримати свічки –  хочу вас ввести у сумнів, бо коли роздавали свічки  то з різних сторін звучали фрази : «А мені! А мені!!!».  Хіба можливо – тримати в руках свічки з вогнем і поводитись більш-менш дисципліновано було і у їх інтересах, щоб не зашкодити один одному, і тому я думаю вчителям і приходилась підтримувати підвищену дисципліну до цього можна застосувати вашу фразу -  «і не дай хто буде брикатись.»….)))

«Хто має бажання той сам прийде до вас в церкву…» - усі хто мали бажання ті і запросили до себе священиків, і не сумнівайтесь що приходять до церкви. Можливо не у той самий храм, але відвідують богослужіння хто частіше, а хто рідше.

«а дітям мозки правити в школі НЕДОПУСТИМО» -  звичайно, а чим же ж у школі займаються, тільки –  «вправлянням мізків», без такого вправляння ви б і цього коментаря не здатні були написати.

Прочитавши ваш коментар, мені здається, що ви ,нажаль, зовсім не релігійна людина, і таке враження що боїтесь усього, що пов’язане з Богом. Бажаю вам все таки перестати ховатись за своїми амбіціями від Божої Любові, і сприймати вороже усіх хто ЇЇ проповідує. А ще бажаю вам гарного продовження Великодніх свят!

Воістину  Воскрес!

 

 

Зображення користувача Orij.

це тепер примушення ,кажете , називається -організаційними заходами ....

права на запрошенння священнослужителів вони не мали ,уважно читайте цитований закон !

"" ....Богу невільні раби не потрібні, і церква нікого не насильствує, у всіх є вільна воля,.... "" -то чом ви називаєтесь рабами жидівського бога саваота ? (знову добре  подумайте перед відповіддю , лишивши емоціїї!)

ну й ви самі сказали , що тільки половина дітей школи нралежить до вашої конфесії , то це вже неправильно щодо інших (

"""усі хто мали бажання ті і запросили до себе священиків, і не сумнівайтесь що приходять до церкви. Можливо не у той самий храм, але відвідують богослужіння хто частіше, а хто рідше.""" -мали право запросити до себе додому , а не в громадський чи навчальний захід , знов читайте вищезазначений вами закон .

ну і не ганьбіть великого свята наших предків Великодня , у навзивайте правильно пасовер , паска , воскресіння чи інше як заманеться ...

 

 

 

Юріє (якщо я не помиляюсь), розумію ваше ставлення до християнства вцілому, так як ви сповідуєте «рідну предківську віру» - РУНвіру (або ж язичництво згідно погляду християнина) але погодитись з вами аж ніяк не можу.

 Та й з «дажбожим онуком» мені тягатись мабуть буде важко, тим паче у цей тиждень «космічного часу», коли якраз вживаєте свої ритуальні страви, для того щоб «небесна брама» відкрилась для «українців русичів». Якщо ви вважаєте цей захід згідно закону злочином – сміливо подавайте на нас до суду.(тільки перед тим отримайте консультацію у юриста що й до чого :) )

Вибачте що цих словах мабуть мало християнської любові (не досконалий я …що ж вдієш, поки до цього ще далеко), але перерахуйте мені будь-ласка ті негативні якості, які діти на вашу думку переймають від християнства. Можливо вас бентежать заповіді "Не чини перелюбу", "Не пожадай нічого чужого"?..і т.д.?

Ви писали «дітям мозки правити в школі НЕДОПУСТИМО». А для чого ж тоді школа? Запитую: а чи не є «правленням мозку» (з ваших слів) дитини до горщика привчати? Примушувати їсти не руками а виделкою-ложкою? Читати - писати вчити? Зрештою виростуть і самі у всьому розберуться що їм краще. На горщик ходити або ще куди. Знати якийсь шкільний предмет чи не вивчати його взагалі.

 

«то чом ви називаєтесь рабами жидівського бога саваота ?» - Спробую коротенько відповісти.

Для християнського вуха в словосполученні раб Божий наголос ставиться на другому слові. Якщо я - Божий, значить, нічий більше.  Якщо я свій для Того, у Чиїй владі всі долі світу, значить, ніякий узурпатор не владний над моїм серцем. Стати рабом Божим означає знайти неймовірну свободу. Рабство Богові - це велика міра свободи, ніж рабство своїм власним стереотипам і пристрастям. Будь-який гріх - це залежність, ми намагаємось бути вільними людьми, не дозволяти собі навіть кілька хвилин на день опинятися в рабстві гріха.

Раб Божий - це раб любові, чесності, доброти ...

Раб диявола (це слово стало незвично багатьом нашим сучасникам, якщо хочете - занепалих духів) - раб гордині (на перший погляд вона має дуже багато нешкідливих відтінків) та похідних від неї пристрастей (тобто залежностей: це може бути і блуд, і становище в суспільстві, і гроші, і заздрість, і осуд, і т.д.).

Повірте ми постійно у чийомусь рабстві.

 

http://content.foto.mail.ru/mail/vladimir1564/478/i-480.jpg

 

Слово "раб" в Юдеї (на відміну від античного світу) мало не зневажливе сучасне значення "безправна, принижена господарем істота", а просто "працівник". Знаючи, що Господь веде нас до досконалості і бажає нам тільки блага, тобто щастя і добра, то в підпорядкуванні Його волі немає нічого принизливого. Використання цього емоційного слова акцентує нашу увагу саме на необхідну ступінь нашої довіри і вірності Творцеві. Господь не повинен бути в нашому житті лише "помічником у кризових ситуаціях". Глибоке розуміння Біблії передбачає необхідність враховувати історичний, подієвий, лінгвістичний контексти. В іншому випадку, фразою "Кесарю кесареве, а Богу Богове" (Мт.22, 15-21) можна виправдати що завгодно ...

Раб царя більше вже нікому не раб і ніхто крім царя не може наказувати йому. Жодна вільна людина не має такого заступництва і захисту від насильства надсвоєю волею, як царський раб і навіть іменита  людина  змушена віддавати данину поваги царському рабу, пам'ятаючи, що він раб Володаря його. Тому, звання раба Божого дуже високий титул і носити його потрібно з гідністю.

Хоча й нема сенсу вам цитувати слова з Біблії (так як вона згідно вашого світогляду написана лише «задля знищення народу «гетитів» і т.п.) дам коротеньке визначення з цієї Книги:

«Хто ким переможений, той тому і раб» (2 Пет. 2,19).

«Кожен, хто чинить гріх, є раб гріха» (8 Ін., 34).

 

«ну і не ганьбіть великого свята наших предків Великодня, у навзивайте правильно пасовер» - викликає лише милу посмішку… Якщо маєте бажання Юріє, то щодо історичності Великодня ми з вами могли б побесідувати у нас на сайті упц.com

P.S. Відчуваю що ви якимось чином відноситесь до партії «Свобода», яка хоча й позиціонує себе як православна (християнська), але такою нажаль, як виявилось, насправді не являється. Для мене це ще одна з причин не мати нічого з цією партією (мабуть як і з УСІМА іншими) нічого спільного.

 

 

Зображення користувача Orij.

Бачте пане Олексію , є справи релігійні  , навчальн-шкільні  , державні та політичні і це все різні речі

кожному своє місце .

І завдяки цьому світ багатий і прекрасний , але не можна все гребти одним тим самим гребенем ,

Школа має навчити читати -писати , розвивати уяву , ну і на кінець як ви писали на горшрк ходити ,

Церква якаб вона не була має лишатись в межах сім*ї чи громади , це потрібно для духовних потреб і це є особистим.

Громадські чи партійні справи повинні гуртуватись навколо ідеї , чи захисту інтересів національнгих , єтнічних чи певних груп людей в залежноті від виду діяльності -профсоюз тощо ..., на це не повинно впливати  релігія ...

А раб він є раб    - в любому випадку невільна людина , як не тілом то душею .

"""«Хто ким переможений, той тому і раб» (2 Пет. 2,19). "" - титсячолдіття духовного рабства принесло моєму народу достатньо лиха , перед тим була сильна держава і духом і тілом , поки "слуги божі " не почали допомагати гнобити мій нарід . ЗГАДАЄМО  хочаб Богдана Хмеля через непідтримку попів києва , Мазепу московському царю здали тіж самі попи , навідь при взяті Січі попи рекли що не можна проливати кров православну -і потім як поступили брати- православні , врубали всіх??? та й дуже багато чого "хорошого" принесло юдохристиянство нам пречислдяти довго прийдеться ...(((

 

 

 

Зображення користувача Orij.

988 року нинішнёї ери верховний князь СВятої Київської Русі- УКРАїни Володимир СВятоСлавович Рюрик офіційно почав перший в історії геноцид проти УКРАїнського народу. Володимир за певний час до того замінив справжню Руську армію, що складалась з молодиків Київської Русі на армію найманих вбивць варягів-грабіжників (попереднё роззброївши справжнё армію). Володимир був незаконним сином Великого Князя всія РАсі (Русі) СВятоСлава Хороброго та принцеси хозарського каганату (мерзенного іудо-тюрського державоутворення, що паразитувало на сході Русі, СВятоСлав знищив хозарський каганат). Володимир був найненависнішим з синів СВятоСлава, а за деякими джерелами і власноруч приймав участь у вбивстві батька; - тому Володимир не мав законного права на Великокняжий престол. Володимир захопив владу, але влада ёго була хиткою, тому він почав робити різні експерименти… Він напівнасильницьки напівобманом, влаштував п’яти-божжя, що сильно похитнуло Русь-УКРАїну, але тим неменш не посилило ёго влади.

В сей же час Володимир, шукаючи закордонної підтримки, ввійшов в тісні зв’язки з візантійським імператором і закохався в тамтешню принцесу. Візантійська принцеса нехотіла одружуватись з “язичником” тому Володимир відмовився від Віри свого батька та прийняв візантійську ортодоксію (різновид якої нині несправедливо названий ПРАвоСлавієм).

Далі з великої ненависті до Русичів (Володимир себе навіть до Русичів не причисляв бо в іудеїв спадковість йде по матері, а не по батькові як в нас) та бажання догодити візантійській принцесі Володимир вирішив нав’язати всім РАсичам (Русичам-УКРАїнцям) християнську релігію - ідеологію духовного поневолення.
Володимир знав, що самотужки ёму се не вдасця, тому він зміцнював свої зв’язки з закордонними правителями та готував план по знищенню Духовної Сили та Самодостатності УКРАїни-Русі.

988 року Володимир ввів до Києву війська перебив всіх священнослужителів Рідної Віри, перебив більшу частину князів та бояр. В той же час піднялось народне ополчення найманці Володимира перейшли у контрнаступ. Ополчення почали підійматись по інших містах Русі. Володимир запросив візантійські війська на допомогу. Візантія та інші християнські держави надіслали на Русь з усіх кінців свої війська. Таким чином Руська армія опинилась затисненою з середини держави била армія найманців Володимира, а з усіх боків лізли інші ворожі армії. В сей же час Володимир провів насильницьке хрещення вцілілого населення Києва. Війна продовжувалась багато років, в результаті чого, за офіційними історичними даними, було знищено 9 з 12 мільйонів жителів Русь, інші ж дослідників вказують на цифру 16 міліонів, з 20 міліонів населення Русі за їх підрахунками.

Святкування дня хрещення - знесилення та збезчещення - Русі це святкування масового знищення УКРАїнців, і в першу чергу носіїв духовності - волхвів та інших священнослужителів.

Як же можна бути сповідниками тої релігії, що винищила не менше дев’яти мілёонів, лише наших співвітчизників, а згадайте інквізицію!!!! А винищення альбігойців у Франції, стрибників у Новгороді, старообрядців у Романівській Росії та мільёни інших невинних жертв християнства. . .
Тож як можна бути сповідниками настільки людоненависницької та кривавої релігії ?!?!
До християнізації Київська Русь-УКРАїна була однією з найсильніших держав Світу. Київську Русь, як праведного гніву Божого боялась Візантія, притому, що Русь вела постійні війни з печенігами та щойно відійшла від наслідків війни з хозарським каганатом. Київська Русь була найбільшою державою в Європі тих часів…. Що ж після християнізації ?: Київська Русь впала в жахливу розруху. Вона була настільки знікчемлена, що впала під першими ударами татаро-монгольських диких орд. Ставши християнами русичі-УКРАїнці стали “рабами божими”. І донині УКРАїнці неспроможні до незалежної політики, а лиш б’ються на вищому державному рівні одне з одним за те під ким бути.

Годі нам УКРАїнцям бути у рабстві чужого “бога” !!!!
Ми ДаЖьБожі внуки - Славні внуки нашого Рідного ДаЖьБога, а не раби іудейського нікчемного божка єгови.

Тож вертаємось до Рідного !!!! До Сили Чистоти і Слави !!!!

Бачу Ctrl+C та Ctrl+V  ви опанували.

"Ми ДаЖьБожі внуки - Славні внуки нашого Рідного ДаЖьБога, а не раби іудейського нікчемного божка єгови."

То й залишайтесь зі своїми богами вітру, сонця і т.д. яких на ваш превеликий жаль не існує. На все свій час. І кожному своє місце у історії.

Не хочу саме тут проводити релігійні баталії щодо того "чия релігія краща" і т.п. (але досить таки дивно РУНвіровці називають себе "православними" і це їм не допоможе)

У певний час ви все зрозумієте.  Тільки ви тоді не скажете на суді "мене ж не попередили" :)

Хай вам Бог допоможе знайти Істину Юріє.

Зображення користувача Orij.

дякую за побажання

це не образа , дійсьно дякую )))

зустрінемось в храмі духа предків наших , а там видно буде...

до речі ,з того світу не повертався нізхто , і не розказав як там )))

хм... а таки були випадки і повертались. 

Тому то й християнство - віра воскресіння. 

Зображення користувача Orij.

перепрошую віра в воскресіння

Orij (або Юрію), переглянувши ваші дискусії з іншими опонентами, вважаю за доцільне не вести з вами ніякої бесіди в сліпу на релігійну тематику, так і ні не яку іншу. Бо ви людина без Бога у серці і нажаль ваша душа належить, навіть страшно уявити кому. Я християнка і вірю у Бога Живого, а вести якусь «перестрілку» з людиною яка вірить у неживе, наділяє створене Всевишнім, властивостями які можуть належати тільки Господу, немає мабуть сенсу. Ви, не хочете чути те що вам говорять – особливо правду. Нажаль ви є ярим борцем – противником Господа. Але Господь і того хто гнав Його, зробив своїм апостолом. Щиро надіюсь, що ви зможете осягнути Істину раніше ніж вже буде для вашої душі запізно і встигнете розкаятись у своїх сліпих заблудженнях.

Навіть не можу собі уявити, що вас так вороже налаштовує до християнства, ви б спочатку ознайомились з вченням цієї релігії, а потім поміркували… (але краще не відповідайте на мої питання, бо вони будуть лише від озлобленого серця, вороже налаштованої людини).

Зображення користувача Orij.

наскільки я пам*ятаю християн ледь перевищує 21 відсоток людства

то що ж решта людей служать  " навіть страшно уявити кому"  ?

закінчимо дебати в цій темі словами Івана Франка ,думаю чули про такого

"Христос був не Бог, а такий самий чоловік, як другі , которий упоминався за бідними людьми і за це був замучений і як умер , то так і остався , і не воскрес більше"
Іван Франко,"Культура" 1924 р.

 

P.S. такі справи , як писав священник Олексій повинні вирішуватись -в суді .

та й звати мене Орій )))

 

Сторінки