"Духовний конфлікт": прихожани поскандалили зі священиком просто в церкві! (ФОТО, ВІДЕО)

У селі Грибовиця Іваничівського району "духовний" скандал сьогодні досяг апогею: парафіяни посварилися зі священиком просто в церкві після богослужіння!

Частина прихожан тамтешньої Свято-Покровської церкви зареєструвала окрему церковну громаду й довгий час домагалася, аби священик Ігор Маргіта перейшов до Київського патріархату. Втім, священнослужитель навідріз відмовлявся від такого кроку й зауважував, що він належить до Української православної церкви, не має стосунку до Московського патріархату, а УПЦ КП взагалі не визнана у світі. Сьогодні священик заявив, що багато з "бунтівників" нечасто ходять до церкви, а окремих за 17 років не бачив у храмі ні разу.

Зауважимо, що Свято-Покровський храм - пам"ятка архітектури початку XVIII століття, є державною власністю й має двох користувачів - це громада Грибовиці й церковна община Української православної церкви.

Віряни кілька разів влаштовували збори, зібрали 400 підписів "за Київський патріархат" (у селі всього близько 600 дорослих людей), бо вважають, що церкві країни-агресора в селі не місце. Сьогодні ж зібралися, аби вирішити питання остаточно; окремі "гарячі голови" обіцяли навіть випровадити батюшку із села й забрати будинок, якщо той не зважатиме на їхню думку.

Каталізатором конфлікту стала війна з Росією на сході держави; крім того, селяни скаржаться, що у священника "київські ціни" на церковні послуги: мовляв, за поховання він просить 600 гривень, а за вінчання інколи - і тисячу! Згадали й епізод із поминальною капличкою: на хлопців, які ремонтували будівлю, священик написав заяву до міліції.

Прихожани посварилися з батюшкою просто в церкві після недільної служби; на боці Ігоря Маргіти були кілька жіночок із церковного хору. На підмогу приїхали священики з навколишніх сіл і протоієрей Анатолій (благочинний Іваничівської округи), втім, люди не впустили їх навіть на церковне подвір"я. Пройти до церкви вдалося лише отцеві Павлу (с. Біличі), проте він так і не зміг висловитись, його спровадили криками "в Біличі!" й "ганьба!"

Люди обурилися, що ключі від церкви зберігає священик, а не староста, і замінили один із замків на вхідних дверях будівлі.

На місце події приїхали правоохоронці й навіть начальство районної міліції. Зрештою керівник Іваничівського райвідділку Михайло Бобик прийняв рішення опечатати церкву до вирішення конфлікту й виставити варту. Оскільки церква перебуває в користуванні громади, завтра депутати сільської ради зберуться на позачергову сесію й вирішуватимуть конфлікт. Служби на Пречисту не буде...

Олександр Топорівський

Коментарі

Коментарі

88

геть московського попа!

Геть такіх як ти

Ей " громадо" вже і Отець Ігор не такий? А отець Іван чим не вгодив? Схаменіться люди бог один. Чи може отець Ігор службу на російській мові править? Ні. На українській, чи може не те говорить? Не чула. Закликає іти в Росію? Воювати за ДНР? Ні. Ви з жиру біситеся, дурні люди, а ще миру в країні хочуть. А відповіді про отця Івана дуже чекаю.,,

Додам отець Ігор хрестив моїх дітей і сказав:" дасте пожертву на храм, скільки зможете,а мені не треба" також вінчав моїх друзів і та сама відповідь скільки можете стільки і давайте, а за 1000 гривень чи 600 не чула

У цій церкві є встановлені тарифи, а "дасте пожертву на церкву, мені не треба"там давно не звучало

А ти там часто ходиш?

Тут все говориться тільки , щоб полити брудом когось.Ви з себе почніть.

Євангеліє від Матея (це із Біблії)...А я кажу вам, що кожний, хто гнівається на брата свого, підпаде судові. Хто ж скаже братові: Нікчема! - той підпаде Верховному Судові. А хто скаже: Дурень! – той підпаде під вогонь пекельний...

(Це Ісус Христос, Господь наш закони проголошував)

Якось не по-московсько-православному : люди -"...дурні..."; Бог - з малої літери, добре, хоч отець Ігор із великої літери... 

Добре сказали, підтримую.

Мені одному здається, що ми віримо політикам більше ні віримо у Бога????????????????????

100%

Кожна гривня яка подана до московського патріархату повертається кулею у наших солдат.

 а що кулями торгуєте????

 

То відмовтесь від користування газом за котрий теж йдуть гроші до Росії, половини економіки України працює на Росію, а починають чомусь із церков.

Нажаль із зазомбованими гундяй-сектою людьми нам державу не побудувати

А газ, бензин, антрацит який купуться у Москви за мільярди доларів чим повертається в Україну ?

Угу, просто напевно легше церкву віджати ніж збудувати...

  все  правельно громада робить ,нехай їдуть в большую росею там якраз попов нехватае

 

У громади нехватає здорового глузду.

 

[quote=вова хараїм]

  все  правельно громада робить ,нехай їдуть в большую росею там якраз попов нехватае

[/quote]Нє умєєш размавлять па расєйскі - тогдє нє намагайся!!!!!!!!!!!!

У кожній церкві є треби, Цебто, розцінки по-світському. Затверджені патріярхами церков.  Ось по них і має справлятися оплата за церковні послуги. Що зверху того - те від лукавого. Ключі від храму мають бути у священника і старости (управляючого справами храму). Служити у храмі без старости - заборонено. Узурпація влади священником і відсторонення прихожан від церковних справ, не допускається. Що стосується підпорядкування. Це не сільські депутати вирішують. І не обласні. І не духовенство. А прихожани. Вони завжди праві. Духовна особа наймається церковною громадою. Утримує священника і його сім'ю. Який може бути громадою звільнений, у будь-який момент.. Не потрібно було батюшці московського патріярхату казати слово "бунтівники". Ми всі тут патріоти своєї Держави, а не заколотники. Ми - вдома! Ми всі боремося за свою, Соборну Помісну Українську церкву. Не по Божому благословляти на загарбницьку, братовбивчу війну російських солдатів, їхню зброю та військову техніку. Церква має бути окремою, якщо є самостійна держава. ("Книга Правил або Канони" - 17 правило IV Вселенського собору і 38 правило VI Вселенського собору) Поцікавтеся, кого беруть сумніви. Великий гріх порушувати Канони. І подвійний гріх - робити це священникам церков, що підорядковані  загарбнику!

можна подумати шо ти щось там телепаєш у духовних справах

Підтримую! Нехай церковна громада вирішує. А схоже на те, що вона вже прийняла своє рішення. Не хочуть люди підпорядковуватися Московському патріархату, і це їхнє право. А враховуючи сьогоднішні реалії, то є цілком слушно. Знаю, в багатьох селах, де церкви підпорядковуються Московському патріархату, люди давно обурюються самим фактом такого підпорядкування. Просто в кожному селі є попові прибічники (страроста, пєвчі і т.д.), які вважають себе чомусь ближчими до Бога і які з піною на губах будуть захищати свого батюшку, бо ж не хочуть втрачати тепле місце при церкві. Обзиватимуть інших заблудшими, біснуватими, богохульниками...

Такі питання має вирішувати місцева громада, за кошти якої і утримується церква з батюшкою. Бажаю грибовицьким прихожанам рішучості і організованості у цій справі. Якщо вони доб'ються свого, то впевнений, ця історія послужить прикладом і для інщих громад, які просто не знають, як організуватися та настояти на своєму.  

Біда тільки що не так хочеться змінити назву як священника Давно не міняли! А украіінська церква там де любов між українцями а любові нема а отже і бог не з нами!А судді хто? Тільки і біди було б яка церква!Хай би громада подбала про дороги, про маршрутку в село .А прийде пора і церква сама перейде як буде команда зверху.А так ті що ходили до храму,перестануть

Ну шо,домайданились?Бог все бачить.

 

Люди, як Вам не соромно і як Ви не боїтесь Бога? Те що Ви влаштували в приміщенні церкви, це неповага до Бога в першу чергу.  Потрібно було б хоч вийти з церкви і там "доказувати" свою позицію а не тикати пальцями в священника і не розмахувати руками в Божому храмі.

розмови про те що УПЦ МП, є українською, розбиваються об 5 пункт їхнього ж статуту

Якби луцький начальник філаретівських "попів" давав їм приход після закінчення їх бурси, або благословляв, з нуля, в полі побудувати церкву (або ще й вибити землю під будівництво), то цього всього б не було. Але ж крутому бурсаку простіше підбурити народ (в слушний час, зауважу) і віджати те, до чого він немає ні малійшого відношення. Оце супер, оце благодать буде в філаретівському храмі :-(.

Потішив мене цей цирк)))))))). Як кумедно дивитися на стадо. На стадо яке влаштовувало стільки років і раптом у них очі відкрились)))))).

Те стадо даже не розуміє що всі українські солдати воюють не за Україну а за політиків!! І поки всіх політив на палю не посадть толку не буде)).

[quote=Сергійко_Матфійко]

Потішив мене цей цирк)))))))). Як кумедно дивитися на стадо. На стадо яке влаштовувало стільки років і раптом у них очі відкрились)))))).

Те стадо даже не розуміє що всі українські солдати воюють не за Україну а за політиків!! І поки всіх політив на палю не посадть толку не буде)).

[/quote]

    Це більше нагадує  епізод з Євангелії "Розіпни Його".Це не цирк. Це біда нашої держави "дураки і олігархи". А на рахунок УПЦ КП скажу так, Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ (єдиний кому сходить  благодатний вогонь на Пасху) вважає Філарета заблукавшим і не визнає УПЦ КП як православну церкву взагалі.

    Я більш ніж упевнений, що люди на відео, у церкві рідкі гості, навіть не прихожани, просто громада тобто стадо. Вибачте якщо когось образив.

А педофіл-гундяєв виходить праведний? Тоді мені не по дорозі з цією релігією, перепрошую-сектою

А що Гундяєв Вас домагався???

  попики  идите на работу  будет в голову менше дурь стрелять

У стада вибачатися за те щовони стадо нема сенсу))). А на рахунок рідких гостів - це стопудово). В церкву більшість ходить аби інші побачили.

У мене є один "знайомий". Його всі роки все влаштовувало на рахунок монастиря, а коли почалися ті мадани війна то раптом стаили ворогами. "патріот невй..ба...тцо". На словах герой да він да я. крепкий здоровий, а чогось ділом не доказує і в армію не йде, звичайна нила мова..... Аби обісрати і на словах всі герої

Громада - просто стадо, це дійсно слова "щоб не образити"...

 Так,  люди неграмотні в багатьох церковних і не тільки питаннях (як зрешту і ви). Тільки поясність, "Укропе", як інакше реагувати людям, коли по МПатріархатам (не кажу саме за цю церкву в Грибов.) відмовляються ховати хлопців, що загинули в АТО, коли різні Паши-мерседеси ведуть себе далеко не як душепастирі і багато чого іншого.

Люди як раз реагують нормально, не вдаючись в заплутану ЦЕРКОВНУ ПОЛІТИКУ, вони просто не хочуть більше російского брата-надзирателя, от і все. А коли сьогодні, хтось ще кричить Рассєя (і цитує проросійські розроблені і перероблені КГБ фоліанти) - це як раз вже результат російского зомбування, а не адекватне мислення. 

Ну, ось "Наталю", і не всі ми стадо баранів. Нас вже двоє. А іще ж є у Нововолинську (знаю всіх поіменно) людей зо 10. Таких, скажемо дуже делікатно - що не зовсім залякані і "зневірені", та й не "розчаровані". І не байдужі. Ось, саме нас і боїться скорумпована та організована у злочинні угрупування  міська феодальна влада. Єднаймося. Перед нами великі справи. А стадо... Ну, що ж. "Стадо", як завжди, скористається плодами нашої праці та сміливості. Аксіома.

нас вже двоє, ще добавити одного і можна бігти у гастроном за півлітрою

 владики це ти сами депутати в яких е вси блага життя... якщо попи  не навчаться контролювати владик....як люди владу.. добра не буде а це не можливо щоб поп владику контролюва  владика такого попа видразу на ноль помножить.. а народу все одно. люди тож берить не попив а владик в руки..

Не надо так казати, бо то гріх! Люди такє засуджують!

Треба в усьму бути демократами!

 ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВИД ВЛАДИК  А ВОНИ В УКРАИНИ ВСИ  МОСКОВСКИ ЗАПРОДАНЦИ.... А ПОП ЦЕ ПИШАК ВИН НИЧОГО НЕ ВИРИШУЕ.. А ВИКОНУЕ КОМАНДИ ЗАЖЕРЛИВИХ ВЛАДИК  А Я КЩО ПОП НЕ ЗГОДЕН ТО ЙОГО ВЛАДИКА ВИКЕНЕ З ПРИХОДУ... А В НЬГО МАТУШКА  ДИТИ.. ОТ И МУСИТЬ ВАРИТИСЯ В ЦЬОМУ БПУДНЯКУ ГУБЛЯЧИ ЛЮДСЬКУ ПОДОБУ...

ну що тут можна сказати? 

Пора би вже і за монахів взятися. 

За монастир рекомендую не братися, у нас активна громада думаючих людей-патріотів. Ми щирі Українці, але і вірні православні. Ми прекрасно розуміємо різницю між російською церквою і Руською(

Статут про управління
Української Православної Церкви

 

РОЗДІЛ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

Пункт 1. Українська Православна Церква є самостійною і незалежною у своєму управлінні та устрої.

Пункт 5
Українська Православна Церква об’єднує єпархії, синодальні установи, благочиння, парафії, монастирі, духовні навчальні заклади, братства, сестринства та місії і є самокерованою частиною Руської Православної Церкви.)
Ми  є тілом Вселенсьоко православ'я, однією із найбільших громад. 
  А всі ці сварки до духовного не мають ніякого відношення. Це просто намагання забрати великий приход. На 15 мк-рн чомусь дві громади різних патріархатів стоть поруч і не виникає жодних кофліктів. Кожна громада побудувала храм і не зазіхає на інший. А в Грибовиці КП не бажає витрачатися, легше забрати.
 Прохання до КП за монастир не думати, за нього ми віддамо життя якщо буде потрібно. 

Респект монахам за зомбування. Кисельов відпочиває

ні це не зомбування...просто такі як ви бояться опору...

А де мають молитися 200 з гаком людей? Якби протистояли 400 проти 20, то депутати сільської ради мали б винести однозначне рішення, а так.... 

Незабаром місцеві вибори, от сільський голова хоче встигнути здійснити рейдерське захоплення.

P.S. Недавно в одному з сіл Рожищенського району, в якому 60 дворів (це приблизно 180 дорослих), відкрилась новозбудована церква. А чотиристам дорослим грибовиччанам не під силу побудувати собі церкву? І не ображати при цьому релігійні почуття інших 200 односельців?

Легше витягнути людину з алкоголізму чи наркоманіі чим з московського патріархату

Легше клацати на кнопки та писати різне лайно ніж піти у Церкву та помолитися Богу за примирення ворогуючих та закінчення війни.

Хлопці гинуть на сході не за патріархат, не за церкви а за кармани політиків, олігархів, депутатів. Це ми з Вами думаємо що вони воюють за Україну. Два роки війни майже пройшло. Що змінилося з того часу????. Де на сьогоднішній день видно хоч якесь покращення??? Кругом одні ВИШИВАТНИКИ у національному одязі ходять, національний прапор на авто вішають та з церквами боряться.

Кругом наркоманія, крадіжки, хуліганства, молодь деградує як ніколи за усю історію. Сьогодні мало хто в 11 класі може назвати хочаб три вірші Т.Г. Шевченка, а про решту знань навіть тему не хочеться порушувати.

Але як добре що є Москва, Путін, та Птріархат Московський, комунізм який доречі привели наші діди та прадіди. Є на кого звалити вину. 

 

Бог є Любов а Церква Його дім, ходіть в церкву а не до батюшки.

Згідний на всі 100%.