Екологічна катастрофа на комунальному озері!!! Фоторепортаж

В місті Нововолинську на Волині. Оце ті квіточки, що вдалося відзняти на фотокамеру в кінці дня, 26 червня 2013 року, а ягідки, очевидно – на базарах, кухнях, дачах, а можливо й у магазинах.  На пательнях і у каструлях, коротше кажучи. 

«Халявною» смажениною та юшкою із отруєної риби, як вбачається, досхочу ласували гурмани Нововолинська та приміських сіл після екологічного колапсу, що як грім посеред ясного неба звалився на багатостраждальну, нещодавно капітально відремонтовану комунальну водойму.

На ремонт дна і берегів якої, місцева влада вгепала за одними даними 300000 грн., а за іншими – 600000. Проте, точної цифри не знає ніхто.

За даними сайту nvip.com.ua масовий мор риби розпочався 25 червня, вранці. Причина – невідома. Офіційних версій рибомору, поки-що не оприлюднено.

Загибель риби на міському озері. Купатись заборонено.

Очевидці стверджують, що раки, жаби, риба та інші водяні мешканці громадської водойми, яким стало аж так непереливки, що вони один поперед одного, зі страшною силою поперли на суходіл натовпами і дивізями, ніби вояки в атаку. Добре одне – вони хоч не кричали «ура!, а то той ґвалт було б чутно й у сусідньому Володимирі.

Між іншим, озеро знаходилось без води зо два чи й більше років. Там паслися кози і корови. І хтось щось, запросто міг на його сухому дні закопати, скажімо якийсь отруйний непотріб, типу протермінованих пестицидів чи гербіцидів, залежалого дусту чи влаштувати скотомогильника. Цього добра у селянських господарствах, ще зі колишніх радянсько-колгоспних часів – гать гати.

Дно озера ніхто не охороняв. Отож, вода через деякий час, могла розмити захоронення, а далі що – відомо. Хоча, деякі із місцевих рибалок кажуть, що перед тим, якісь люди, щось таки сипали у воду із човнів. Проте, назвати когось, відмовляються.

Проведеними аналізами, було встановлено критично низьку кількість розчиненого у воді кисню. Тобто, його там майже не було. Водойма велика, не один гектар водного плеса. Глибина, місцями доходить до 5 метрів, отож отруїти таку величезну масу води, непросто.

Проте, це сталося. Як вбачається, таку кількість несподівано підігнаної фартової, гм, продукції збути у «свіжому» її вигляді за короткмй термін, неможливо. Напрошується логічний висновок, щоби вона не засмерділась, потрібно, що? Правильно, засолити. Отож, через два тижні, нововолинська озерна «таранька найвищої якості» може з’явитись, як закуска для любителів пива не тільки у Нововолинську, а й у інших містах області та Західної України.

Смачного!

 А.Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», журналіст. Нововолинськ, Волинь

Коментарі

Коментарі

66

Напрошується висновок,що можливо для чогось рибу потруїли. Якщо люди бачили,що хтось щось сипав у озеро з човнів,то чому міліція не з'ясовує? Чому така халатність?  Можливо комусь це вигідно? Або хтось хоче переключити увагу людей на озеро,відвівши увагу від більш "сороміцьких" справ,що кояться у місті?

Зображення користувача Анатоль.

Якщо, у воду сипали негашене вапно то нічого  дивного тут нема. Цього не можна було робити. Бо, СаО (негашене вапно) + Н2О (вода) = Са (ОН)2 (гідроксид кальцію) Реакція гасіння вапна протікає дуже бурно із виділенням великої кількості вуглекислого газу, що розчиняється у воді, порушуючии гідрологічний режим водойми, і тепла. Хіміки! Якщо я забув шкільний курс - виправіть. Аерація - це насичення води киснем. А додавання свіжої, неотруєної двокисом вуглецю води, це не аерація і майже ніякої користі, на мою думку, не дасть. Так можна і пів-року "насичувати" її киснем. Для аерації використовують спеціальні пристрої і установки, що, або розпилюють воду, або пропускають через неї повітря заміщаючи і видаляючи сірководень чи вуглекислий газ. Так, що піднімаючи рівень води у озері за гроші платників податків, які витрачаються на добування та транспортування цієї води - це чергова розтрата і половинчата міра, як вбачається, щоб зробити вигляд турботи про виборців. За це треба бити по дупі, я собі думаю.

Не так Анатолю! Вода у стоячій водоймі завжди має низький РН, тобто кислу реакцію, для чого і добавляють дешеві лужні сполуки, такі як вапно, які у певній кількості призводять лише до покращення дихання, та активізації мешканців водойми, тому що реагуючи, вони навпаки забирають вуглекислий газ, який у водному розчині дає слабку, але кислоту, яка називаеться вугільною, тобто в результаті реакції вугільної кислоти і гідроксиду кальцію(гашеного вапна), з'яляється звичайна та беспечна сполука вугільної кислоти, тобто крейда(карбонат кальцію), яка до всього має ще й абсорбуючі властивості, та чистісінька вода.

Це шкільний курс хімії. ;)

На таку велику водойму, треба було б з вагон негашеного вапна, щоб заподіяти реальної шкоди.

Тут щось інше.

Мені стало відомо що травили якусь водоросль що цвіла у воді, а сталося так що все живе здохло. Раки догори ногами лежать на дні  водойому, правда жаби е, це їх не вбило.

 

Якщо це дійсно нестача кисню у воді, то жабі це фіолетово, бо дихають жаби повітрям, і жівуть вони бува у брудних канавах де ніщо крім них не виживає.

А от для риби рівень кисню важливий. Отож жаба не показник.

Дуже шкода, що у нашому місті немає поста еколога. Хоча треба подати заяву на експертизу води з озера та виявити причину катастрофи. Шановний Міский голова, АУ!

До міського голови можна кричати,от тільки навряд чи докричатись можливо. "Вони" не чують.  У лікарні аналізи п'ятому через десятого роблять,бо не має реактивів,а Ви за експертизу води. Ви ще помрійте про спектральний аналіз води у міському водопроводі у  якому  тече щось схоже на каналізаційні стоки. Не здивуюсь якщо скоро у місті з крана буде усяка нечисть виповзати.

Я вважаю, що риба на нашому міському озері "здохла"( бо по-іншому не скажеш ) від нестачі кисню. У цей день я не був ні на озері, ні навіть біля нього..Але знаю, що рибнагляд у жителів міста забирали сітки для вилову риби, аби ті не виловлювали її. Але ж, Шановні, що з нею робити?? Хай плаває та засмерджує наше єдине в місті озеро??? Іншого виходу я не бачу...А чиновникам раджу організувати прибирання озера та тутешніх територій...Не можна залишати біля берегів неживих карасів, амурів, товстолобиків...та інших рибин...

Яка нестача кисню, внас що температура перевалює за 40 чи можливо унас довгий час небуло опадів? Непишіть свякої дурні, якою старається відмазатись влада та контролюючі органи. Намою думку рибу трованули по дурній халатності або дурі. Ось насправді що цікаво, то це той факт чи відкрита кримінальна справа по факту невиконання або неналежне виконання службових обов'язків тобто "халатність", до керівника на чієму балансі є озеро.

Халатністю називається невиконання або неналежне виконання посадовою особою своїх службових обов'язків через недбале чи несумлінне ставлення до них (ч. 1 ст. 167 КК). За ст. 167 КК кваліфікуються дії лише посадових осіб, тобто осіб, зазначених у ч. 1 ст. 164 КК.

в місті коється щось не добре, і це тільки квіточки

цікаво коли прийде черга людей?

Ви напевно не були на кладовищі ,що біля 2-ї шахти. Загляньте,зрозумієте,що до людей вже черга давно дійшла. Подивіться на вік померлих,будете шоковані,вже інсульт 20-ти річних косить. Труять нас давно і дуже настійно!!! Я б сказала планомірно. Дітей  у садках і школах годують обідами з такої гидоти приготованих,що собаки б не їли. Адже спреди,накалапецане "молочко" з сухого китайського порошку,ковбаса,у якій м'яса взагалі немає,рибні палички з мерзоти...цей список можна продовжувати до безкінечності. Я думаю,що скоро дешевше буде самим готувати їжу і відносити у садок,особисто для своєї дитини,щоб дитя нормально харчувалось. Це вже не фантастика,а реалії сьогоденної "доби пакращення" від бідлоеліти та хамів,які взяли собі за мету знищити громадян за усяку ціну.

Взагалі то,як на мене,на фото не "рятувальний пост",а скоріше якась касса по продажу квитків! ))))))

Тільки які квитки там збирались продавати? На право покупатися у смердючій від гнилої риби воді?))))))

сходіть на територію нашого монастиря ----- як там гарно почуваєш себе ніби не в Нововолинську а десь у Європі------ і в ставках є риба і  теридорія доглянута, бо там не прибирає УКГ і політики там мало, невже наше місто не може бути тиким? Напевно може......

Нововолинці є заручниками однієі людини - мера міста.

і риба дохне, і дороги такі, і в школах та садочках, в медицині - маємо те що маємо!....

Чого ви грузите на мера все? А біля якої споруди розташоване озеро? Тай всім вже відомо, як восени минулого року отець Вікентій замовив самосвал малька у свій ставочок, а пояснив куди везти: "біля монастиря побачите озеро, туди й вигрузіть".  Шофер не попав, вигрузив малька у міське озеро. ))) Вікентій не заплатив правда нічого, а у озері водилось багато риби, біли й великі рибини. Так ось, щоб він мав благословити, нехай їдять на здоров'я, його відать "жаба задавила"....

Чому ж рибалки бачили людей, що сипали з човнів щось у воду вранці 25 червня і відмовляються називати особи??? Та все ж ясно! Не хочуть підірвати репутацію монастиря! Хоча все це вже всім давно відомо, тільки з якихось причин примовчується...(((

Та щей євангельське хрещення, яке мало бути 6 липня на озері... І яке дууууже недолюблював отець Вікентій... Чи не пов'язане все це докупи?....

 

О! Вже Галинка розпочала полювання на відьом! Вікентія приплела. Та,Вікентій напевно не гребує "чудесами" техніки і користується телефоном,тому не думаю,що водій пожбурив у перше ліпше озеро машину малька,не розпитавши добре про місце нового проживання діток риби.Та й той Вікентій мабуть би 150 разів розповідав,куди саме і як їхати,щоб до нього потрапити. Ото вже казкарка! Ця байка з серії:" Погано баба спала та їй привидилось..."

Зображення користувача root.

Якраз таки с рибою, яку випустили не у той ставок все правда :) Відомо із достовірного джерела, що була така історія того року, я хотів навіть на сайт інформацію викинути, та чомусь цього не зробив.  

Замовив монастир машину малька і сказали, щоб привезли та випустили у ставок біля монастиря. А водій чи недочув чи недопоняв + скоріше за все був не місцевий, приїхав до монастиря, побачив озеро і випустив всю рибу у міське озеро.. :) 

Зображення користувача Анатоль.

Міський голова, не "священна корова", а наймит громади. І він персоніфіковано відповідає за все. Навіть за те, чого він "не знає". :)))  Навіть за майбутні міські негаразди. Бо вони запрограмовані його недолугим "господарюванням".  І ми приречені на комунальні, екологічні та інші катастрофи "діяльністю" інвалідської команди під управлінням "кандидата економічних наук".

Зображення користувача Анатоль.

Я хочу попередити місцеву владу, яка, як вбачається занадто далеко зайшла: У випадку нереагування міських правоохоронних органів на явні факти посадових злочинів, які імовірно кояться у Нововолинській міськраді ми, громада, можемо застосувати ст. 5 Конституції України. Витяги із котрої я дозволю собі навести повністю: "Носієм суверенітенту і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Право визначати та змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Ніхто не може узурпувати державну владу".    (Курсив  мій -А.Б.) Так, ось.  Територіальна громада, може вирішити, що настала пора здійснювати свою владу безпосередньо, тобто без посередників, які  не виправдали, схоже, її високої довіри - брешучи і крадучи, можливо... Такою може бути воля громади, вже незабаром.

Необхідно додати, що у Нововолинську назріває нова Враніївка за абсолютної бездіяльності міських правоохоронних органів і СБУ,  стосовно посадових злочинів місцевої влади. Вже традиційно.  Довгі роки вони не звертають уваги на мордування нею простих мешкаців, обкрадання та брехню. Ми платимо гроші на їхнє утримання і виплату пенсій. Вони присягали нам на вірність...  Вони зрадили нас, працюючи на місцеві "сім"ї"  Ніяких висновків не робиться, дожидаючись армаггедону.

і шо треба для цйого зробити? я наприклад готовий....

Гість,потрібно не боятись вийти під міську раду і зробити те,що зробили люди у Врадіївці!!! Тих,хто не хоче працювати на громаду,а набиває власні кишені бюджетними коштами потрібно негайно у відставку.

Я прийду під під міську раду!!!

Назначайте дату та час!!!!

 

Зображення користувача Анатоль.

Зателефонуйте мені, ті хто не боїться. І ми разом вирішимо коли і де зібратись  та провести дозволені Конституцією України протестні акції проти місцевого владного режиму. Їм має передувати відповідна організаційна робота. Я знаю, як це робиться. Не бійтесь!

Люди прийдуть! Я буду!!!

Будуть батьки дітей що відвідують ДНЗ, школи, всі хто хлч раз був в Нововолинській лікарні, хто ходить та їздить по нововолинським дорогам та бачить як їх ремонтують! Всі ті хто проти розбазарювання коштів з бюджету на косту біля памятника прикордонику біля кфе "міраж"!

Сьогодні був на базарі, офігел, півмільйона гривень на костку,та Сапожніков з дуба впав хороші плити знімати(вже біля міської ради  та ялинки зняв ,де вони???????).На мій розсуд засипати щілини землею, і все.Хлопці треба брати вила як Ляшко наказує. Гей "Свобода" де Ви ану підтримайте, не ховайтесь, підключайте депутата Мельника, ми ж козаки чи ні.

Не дамо цього зробити! 

Обєднаймося проти!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[quote=Анатоль]

Зателефонуйте мені, ті хто не боїться. І ми разом вирішимо коли і де зібратись  та провести дозволені Конституцією України протестні акції проти місцевого владного режиму. Їм має передувати відповідна організаційна робота. Я знаю, як це робиться. Не бійтесь!

[/quote]

Я не маю сумніву, що ви знаєте як це робиться, є спеціалісти які вчать цьому "мистецтву". Вони в багатьох країнах перевороти робили, за рахунок простого люду, і знають як дати випустити нагрітий "пар" массам.

От і Ви, пане Анатоль, дуже схожі, зі своїми закликами, законно покричати під вікнами, на тренованого цапа-провокатора, який веде овець на бійню, томущо, або ви дійсно така недалека людина, або провокатор, іншого не може бути.

Всі ці збориська невдоволених, під вікнами можновладців, ніколи ще не призводили до позитивного результату, хіба що до сутичок, кровопролиття, руйнування та псування майна, яке за гроші ж платників податків збудоване, та за їхні ж гроші і буде відновлене.

Ви думаєте люди забули, чого спромоглися провокатори "помаранчевої революції" аж у самісінькому Києві? Ні! Хіба що до псування майна, весь зісраний та засцяний центр, після цієї "перемоги", за рахунок наївних дурнів і відремонтували, призвело до сутичок, та неспокою для тисяч людей. Ви либонь теж там розважались, гралися у революціонера?

А що у результаті? Куми, брати, свати, преділили сфери впливу! Скільки змогли, роздерибанили країну, а багато хто зних ще й досі дерибанить. От і Ви за це саме, тільки у масштабах Нововолинська. Ну що ж, прапор вам у руки.

Зображення користувача Анатоль.

Ви провокатор "Вільна людино". Видно і без люрнетки, на кого працюєте. Я написав "Дозволеними Конституцією України методами..."  А ви мені шиєте, якесь кровопролиття. Я знаю, хто ви. Нещодавно зустрічались.

Анатолю, Вы насправді нічого не розуміете, чи прикидуєтесь? Ви дійсно є такий наївний? Чомусь не дуже віриться у таку недалекість журналіста. Ну добре, Ви та ті хто піде за вами, погаласуєте на площі і розійдетесь, і тоді вам вже стане легше? Ну то, зорганізуйте та йдіть повимахуйте там прапорами, раз так. Їй бо, чим би дитя не тішилось. Але не забувайте, чим бува закінчуються такі акції.

Подумайте краще хто вам ту конституцію зліпив, переліплює під себе, коли треба, та дозволяє нею користуватись сірим массам. Конституція це юридична фікція, влаштована проти вас же самих. Успіхів у подоланні політичного невігластва.

Зображення користувача Анатоль.

Ви мене не лякайте, "ВЛ". Я ляканий іще із 1989-го. Так і передайте своїм господарям. Це називається переслідуваннями за іншодумство та переконання. Хоча, які там у вас можуть бути переконання. Суцільна служба у віддяку за посаду.

[quote=Анатоль]

Ви мене не лякайте, "ВЛ". Я ляканий іще із 1989-го. Так і передайте своїм господарям. Це називається переслідуваннями за іншодумство та переконання. Хоча, які там у вас можуть бути переконання. Суцільна служба у віддяку за посаду.

[/quote]

Я звісно не фахівець, але це вже відверто попахує тим про що йдеться тут http://sum.in.ua/s/paranojja

Інакшого я пояснення не знаходжу, коли дописувач будь яку пересічну людину, яка не погоджується с коментарем, відразу запідозрює у змові, та записує у вороги.

А взагалі то Ваші вихваляння, не що інше ніж пацанство, та щей у такому поважному віці. Он у сусідній темі хлопченя ледь не втопилося, мабуть теж повелося на підбурювання однолітків, хто мовляв далі запливе. Отож обережніше із закликами. Щоб потім не говорити: "Невіноватая я! Он сам прішол!".

Як це схоже на вас - боятися своєї тіні. Ви тримали коли-небудь у руках Конституцію України? Посилено рекомендую. І всі питання відпадуть самі собою. Там все розписано - що можна, а чого ні.

Зображення користувача Анатоль.

Тільки правда робить людину вільною.  Відсутність страху і відраза плазування перед багатіями та владцями. Люди не народжуються рабами, всі рівні перед Богом. Добровільно обравши рабство  ви не приречені перебувати у ньому навіки. Отже, можете зробити інший вибір будь-коли і у будь-який час, але це має відбутися щиро і просто - тоді ви скинете ганьбу підлабузництва, прислужництва і стукачівщини, "Вільна людино". І піднесетесь знову, до рівня решти чесних людей, котрих не так і багато, на жаль. Але, вони є! Тільки пильнуйте, щоби не запізно...

Анатолю, Ви дещо  помиляетесь, відсутність страху притаманна лише скаженим тваринам, та психічно хворим людям, та й то не всім, у всіх інших повинен бути і є здоровий страх, аби не робити дурниць, якщо хочете це внутрішній оберіг будь якої живої істоти яка має мозок.   А от на рахунок плазування цілком погоджуюся з Вами.   Все інше фанатичний пафос та бла бла бла. Якщо треба буде, вам так накидають по шиї, мало не покажеться, і це не залякування, це реалії сьогодення, і минулого також. Отож грайтеся у демократію, поки дозволяють. ;)

За моїми спостереженнями, чесних людей навіть набагато більше ніж Ви думаете, але чесний не дорівнює дурний, аби безглуздо вимахувати прапорами якоїсь партії, та в разі чого кидатись на амбразуру за цапом-провокатором чи політичним фанатиком.

 

Пане Анатолію! Ви молодець! Побільше таких активних людей!

Нововолинськ змінився б  і освіта та медецина не булаб така занедбана , і дороги були б нормальними, і вода з кранів текла не іржава, дахи б не тікли, в квартирах було б тепло!

не звертайте увагу на провокаторів! Іхнє завдання відвести увагу людей від проблеми!

Я вас підтримаю і прийду пікетувати виконком!

 Треба відключити свої мізки,та робити те що пропонує пан Анатоль. Тільки й всього.

По каналу "інтер", йде "Шустер лайв", де обговорюють бунт у Врадіівці!

нововолинці подивіться як люди виборюють своі інтереси!

те що вже не можна терпіти!

Прагнення до змін закономірне для кожної людини, кожного суспільства. Але зміни не відбуваються самі по собі, їх ініціюють і забезпечують люди. Добре, коли ініціатива йде знизу, саме цього і бояться верхи. Ситуація у нашому місті змінилась: низу не хочуть жити по-старому, а верхи не можуть управляти по-новому. Тому зміни грядуть і це очевидно. Я особисто не знайомий із паном Анатолем, але у його закликах ніякої провокації не бачу. На блюдечку із золотим обідочком приносять смачний кусочом тільки у клітку, а вільні люди самі вершать майбутнє не тільки на виборах,  коли нібито обирають "достойних", а й у міжвиборчий період, коли цих достойних контролюють, не дають впасти у спокусу щось привласнити, переділити на свою користь. У рай рабів не пускають!!!

Ось це на мою думку виважений коментар. Дякую. Все правильно, зосталось лише визначитися у засобах цих змін, і якщо вони будуть адекватні та дієві, тоді справа зрушить з місця, не зразу але зрушить.

Провокація у тому, що людина закликає до безглуздих дій. Всі ці пікети на вітер, не буде з того користі. Насправді потрібна кропітка інтелектуальна праця, а не мало розбірливе горлання під вікнами кабінетів чиновників. Але ж багатьом хочеться все швидко, раз і вже в раю. А швидко, як відомо, лише котенята родяться.

Такими методами боротьби як тут пропонують, нічого не добитись, хіба що зміни одних держиморд на інших, які гірші за попередніх. Тисячолітнє рабство не  зникне в один день, тай всі ці страйкарі лише затримують його зникнення, бо  живуть лише своєю рабською ненавистю до своїх панів.

Дехто так розкочегарив паровоза, що не помічає що часи змінились, та їхній "паровоз" і на далі "вперьед летит", тільки замість червоних зірок та прапорів на ньому, хрести, тризуби та хоругви, все інше те саме.

Кожна людина має свою думку, своє бачення розвитку певних подій, у кожного "своя правда". Насправді ж правда одна - і вона полягає у тому, що змінам бути. Звичайно, лише диктатори та провокатори неперебірливі у засобах досягнення мети, впевнені у своїй правоті. Люди мислячі та, як Ви зазначаєте, адекватні свої дії планують, обдумують, шукають послідовників та однодумців. На мій погляд, усі учасники дискусії послідовно дотримуються того, що ЗМІНАМ БУТИ! І кожен по краплині, по крупинці вносить свою частку у майбутні перетворення. Загальновідомо, що під лежачий камінь вода не тече. І розкочегарений паровоз летить, нам зупинитись не можна, бо цей же паровоз нас і роздавить.

Так, розчавить, але тих хто приймає неправильні рішення, та лізе під паровоз. Рузумна людина у такій ситуації просто в бік відійде, а дурні на рейках пікетувати будуть,  до "паровоза" в матюкальника кричати, та "хоругвами" вимахувати.

Рабство не зовні, воно у голові!

Які рішення Ви вважаєте правильними, які пропозиції маєте Ви?

Так як це робилось освідченими, та просто розумними людьми на протязі віків.

Тільки просвітницька діяльність, це едине дієве знаряддя для досягнення справжніх змін у суспільному житті. Без розвитку самосвідомості людей, буде лише, рабство і боротьба з ним силовими методами, а це лише галас, руйнація, кровопролиття, і знову рабство. І так по колу...

Кошлатий загинає!)

вміло розводить демагогію!

100% Кошлатий І Со

Просвіта - це дійсно шлях до світла. Та шлях той тернистий та звивистий. Досвід показує, що на путі до світла є все: і скрута, яку треба стійко перенести, і перемоги, які не повинні присипляти, і поразки, які не мають зупиняти. Як відомо, шлях осилить тільки той, хто йде, а не спостерігає збоку. Найгірше - байдужі "збоченці", які не знають як правильно, але всі в усьому не праві.                              А  САМосвідомість розвиває, формує, реалізує САМА людина...

Добре. Хочу запитати, що у Вашому понятті не спостерігати  з боку, як проявляти свою небайдужість? Бігти за такими як Анатоль, та кричати разом з ними "ганьба"?

А от на рахунок самосвідомості не погоджусь. Тільки одиниці загалом формують свою самосвідомість самостійно, та й то відносно, а от більшість тільки думають що вони самі формують свою особистість, насправді їх ФОРМУЮТЬ, і роблять це жорстко, всеохоплюючими та підступними методами і засобами. Іде інформаційна війна, і більшість пересічних навіть гадки не мають про цей факт. Вони стають просто жертвами, готовими до будь яких закликів.

І бігти, і кричати, і переконувати, і пояснювати, і інформувати, і не брехати, і не красти, і не прислуговувати... Багато? Так! Не легко? Так! Реально? ТАК, ТАК, ТАК!!!