Запасів бурштину на Волині приблизно на 4 млрд доларів, - Володимир Гунчик

Про це заявив глава Волинської ОДА Володимир Гунчик в інтервю для «Тижня». "Запасів у нас, за ринковими цінами, приблизно на 4 млрд доларів. Відкриті родовища посилено охороняють правоохоронці й громадські активісти. І спроби впродовж року почати незаконно добувати бурштин влада всіх рівнів зупиняє. Сформовано робочу групу із силовиків. Але все це стримувальний фактор", - пояснив Гунчик.

Очільник Волині зауважив, що влада всіх рівнів зупиняє незаконний видобуток бурштину в області. Однак, це є стримувальним фактором, а не вирішенням проблеми. На думку Гунчика, для вирішення проблеми із незаконним видобутком бурштину, в Україні необхідно створити ринок «сонячного» каміння.

"Коли люди розумітимуть, що його можна продати офіційно за 3 долари , то не шукатимуть перекупників. Перший крок уже зробили: повернули у держвласність «Бурштин України». Треба дати можливість урегулювати ситуацію в полі отримання ліцензій. Держава зробила наступний крок: прийняла постанову, яка регламентує отримання дозволу: спочатку Мінприроди і Мінекології з комісіями вивчають того, хто подав заявку, наскільки він спроможний займатися видобутком, і тільки потім спускають документи на рівень обласної ради", - пояснив очільник Волинської області.

Нагадаємо, що 4 березня, на Закарпатті правоохоронці затримали перевізника контрабандного бурштину-сирцю. Він перевозив близько 300 кілограмів коштовного каміння майже на 200 млн грн.

Керівниця Національної поліції України Хатія Деканоідзе заважила, що шістдесят пакетів розфасованого каменю-сирцю перевізник повинен був доставити в місто Мукачеве. Замість цього зараз дає показання в рамках відкритого кримінального провадження.

Джерело: tsn.ua 

Коментарі

Коментарі

11

То ми богаті???

так

нам шо з того?

То чому ми ще не живемо, як шейхи в Дубаї?

Зображення користувача admin.

Тому, що в нас «експерти»!

америка - правильне рішення гандонам

тому що немає сили волі сказати злодіям ні. Сциш ти і всі такі як ти. За нас ніхто нічого не зробить поки ми не виженемо ту паскуду з країни.

Ти "експерт"?

Зображення користувача Сотник ВУС.

 До недавнього часу Карпатські та Прикарпатські регіони хизувались своїми лісами, а зараз ?????

А чи ми не вм іємо вчитись?

Гунчик - головний корупціоне і підстилка. Маневицький р-н як рили нелегально так і риють. До чого ця вся жрень і заяви які тут пишуть для простого злиденого народу. Хочем показати що шось рішаєм. ніху,, це все лиш фікція для вух і для лопухів які не знають що насправді там коється.

а куму його збути можна? 

Сторінки