Застав дурня Богу молитись…

Позавчора, із Нововолинського Управління освіти, мені принесли прецікавий документ. Управління освіти і науки Волинської ОДА у м. Луцьку, своїм листом № 1796\10\2-13 від 03.06.2013 року зобов’язало наше міське освітянське відомство відібрати письмові заяви у батьків дітей, що підуть 1 вересня у перші класи, на дуже делікатну тему: якою мовою вони бажають вчити своїх дітей у школах.

Ну, і цілком очевидно, у першу чергу, малося на увазі, російською. Бо, як вбачається, саме вона є найбільш бажаною для поширення на заході України. Чиновники від обласного управління освіти посилаючись на запит Народного (так і написано із великої літери) депутата України В. Колєсніченка за № 7-445\259 від 03. 06. 2013 р., розіслали листи по всіх містах та районах Волині. Тобто, на напівзігнутих, кинулись виконувати наказ найзатятішого, як вбачається, українофоба. І не просто так, а зі власної ініціативи (принаймні у Нововолинську), змушувати батьків писати заяви, діти яких навчаються у 2 – 8 класах.

Мої добрі знайомі зі Устилуга та м. Володимира-Волинського розповідали мені посміюючись, що цей пан чи товариш перед Незалежностю, спочатку, нібито, працював агроном, а опісля того, головним комсомольцем міста. Потім, після 1991-го, розмовляв тільки вишуканою українською, ходив у вишиванці, а всіх російськомовних людей називав «москалями».

Я почав шукати: а звідки ж ноги ростуть? Знайшов. Лист МОіН України підписаній міністром Д. Табачником, якого в країні не лають тільки найдурніші і найледачіші, від 17.05. 2013 р. за № 1\9-326, посилаючись на ст.20 сумнозвісного закону відомого у народі під назвою «КІ-КО», наказав зібрати заяви від батьків. Досить таки розмитого змісту. Проте, про «найнароднішого» депутата та його запит – ані слова. Хоча, із області надійшла команда тільки щодо першокласників, наше настрахане міське освітянське начальство таки вирішило перестрахуватись: якби чого не сталося. Та й почало вантажити батьків старших дітей. Знаєте, можливо подумали освітянські бюрократи: салом каші не зіпсуєш.

Проте, цілком можна стверджувати, що начальник Управління освіти Волинської ОДА пан О. Хомич пославшись у своєму листі на запит депутата ВР В.Колєсніченка, схоже, перевищив свої посадові повноваження. А може, ще і зловживає своїм службовим становищем.

Із яких це пір, згідно запитів народних депутатів Верховної ради України, начальники обласних управлінь, створюють і спускають циркуляри у свої підпорядковані структурні підрозділи для безумовного їхнього виконання?

Перечитавши Конституцію України та передивившись купу законів, що стосуються освіти та повноважень депутатів, я ніде нічого подібного не знайшов. Відповіді відомств на запити «всенародно обраних» - так. Але, щоб депутати, хай навіть від «Партії регіонів», керували обласними Управліннями освіти, підпорядкованими на місцях тільки головам облдержадміністрацій – такого немає ніде!

І насамкінець. До честі батьків м. Нововолинська. Як мені стало відомо, жоден із них не виявив бажання, щоб предмети у школах викладались іноземними мовами. І одіозний закон «КІ-КО» не став на перешкоді їхньому українському вибору. А поки буде державна мова – існуватиме й Україна. І житимемо ми, українці.

Голова ГО «Україна + Польща» А.Бідзюра, журналіст. м. Нововолинськ, Волинь

Коментарі

Коментарі

2

а цікаво, чи це бува заочно від імені батьків першокласників не понаписували заяви про потребу у навчанні "якоюсь там" мовою. Бо ми цього року йдемо у перший клас, декілька разів уже відвідували підготовчі заняття, а про заяви такого змісту не чули, до нас з даним питанням ніхто не звертався.

Можливо це  зробили як завжди у державних установах  для послушання перед вищим керівництвом,  для галочки про виконану роботу - підігнали потрібні показники?

Зображення користувача Анатоль.

Пані "Наталі"! Я надав Вам два офіційних документи. Перед публікацією спілкувався із батьками та деякими освітянськими чиновниками. Все точно - так воно і було. Найголовніша наша біда у тому, що у місцевих владних та освітянських кабінетах засіли колишні партійні і педагогічні функціонери - дуже погані фахівці, які знаходяться там тільки задля особистого та швидкого збагачення. Непідготовані і зазомбовані, зі застарілими "совковими" знаннями. Через це ми знаходимося на узбіччі світового цивілізаційного процесу. Колишні, багато із котрих працювало таємними співробітниками КГБ, неспроможні зрозуміти сучасних вимог щодо своєї роботи на освітянській ниві в умовах незалежної держави Україна, через відсутність люстраційних потуг у суспільстві, яких вони бояться, як вогню. Їм потрібно піти.  Вони прекрасно розуміють це, проте, добровільно ніколи цього не зроблять і будуть триматися до останнього. Влада і гроші. Вплив на людську свідомість через брехню. Засліплення мас червоними зорями Кремля. Країна тупцює на місці, даючи шанси колишім партійцям для масштабних зловживань. Одними із яких і є побори у садках і школах, що доведено офіційними прокурорськими перевірками та виявлені по їхніх результатах факти корупції у соціальних службах і міськраді. Неодноразово, сайт НВІП, на своїх сторінках наводив копії цих документів. Повідомлення про звільнення посадових осіб, відкриті кримінальні справи, дисциплінарні адміністративні стягнення  не мали впливу на свідомість більшості громади, особливо, молодих - вони і далі продовжують носити побори та хабарі: "А як би про мене чого не подумали! Я - як всі". На превелику радість місцевих владних та освітянських бюрократів старого зразка. Лінивість душ, убогість розуму, бездуховність і безбожжя, байдужість до доль власних безпомічних іще, малолітніх дітей, брехливі серця, егоїзм і відсутність совісті, рабська покора -  причини зупинки українського інтеграційного процесу на шляху до Європи. Ось, вона - Європа, за Бугом, 4 кілометри звідси, там зовсім інші цінності, порядки та рівень життя. А можна подумати, що 4 000. Незабаром, нас відділять від вільного світу черговою залізною завісою московського зразка, неважко й передбачити...

Сторінки