ЗАЯВА ЦИВІЛЬНОГО КОРПУСУ «АЗОВ» З ПРИВОДУ УХВАЛЕННЯ ЗМІН ДО КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ ЩОДО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ ВЛАДИ

Ухвалення Верховною Радою України 16 липня 2015 року змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) становить пряму загрозу державному суверенітету та територіальній цілісності України.

Гіркий символізм цієї події полягає в тому, що цей крок український парламент зробив у день 25-ї річниці проголошення Декларації про державний суверенітет України і замість змістовної дискусії та виваженого державного рішення продемонстрував свій повний безвідповідальні популізм, нехтування національними інтересами та нормами чинної Конституції України.

Основний закон визначає Україну унітарною державою, а це в першу чергу означає існування та забезпечення в державі єдиного правового порядку в усіх правових відносинах. Будь-які винятки, зафіксовані чи то в перехідних положеннях, чи то в окремому законі можуть обернутися катастрофою, а в ситуації збройного конфлікту в Донецькій та Луганській областях фактично створює всі необхідні умови для виведення цих територій з-під юрисдикції української влади.

Ми переконанні, що такі дії жодним чином не вирішують проблему Донбасу, а окупованого Криму й поготів, та не сприятимуть процесу реінтеграції цих регіонів. Навпаки, ухвалені конституційні зміни – це, по-перше, черговий крок до заморожування конфлікту, до визнання де-факто окупованого статусу цих територій. По-друге, це створення небезпечного прецеденту, який підриває основи української державності в довготривалій перспективі.

Така прихована, заговорена і лукава позиція влади не має ані політичних, ані моральних переваг. Політично, ухвалені зміни до Конституції України в черговий раз підтверджують, що влада своїми діями утверджує статус України як об’єкта, а не суб’єкта міжнародної політики. Більше того, відверто допускає торгівлю суверенітетом держави, покладаючись на союзників, які вже порушили взяті на себе зобов’язання, згідно з Будапештським меморандумом.

Морально, це акт неповаги до тисяч українських героїв, які загинули обороняючи єдність України, до сотень тисяч волонтерів і небайдужих громадян, які врятували державу у критичну мить і прагнуть її відродження та становлення у статусі європейської правової держави.

Ми сподіваємося на те, що Конституційний Суд України своїм рішенням поверне справу не лише в законне конституційне русло, а й дасть можливість Верховній Раді України та Президенту України виправити ситуацію, з огляду на справжні національні інтереси України. 

Коментарі