Збитки АТ "Волиньгаз зросли на 40% і наприкінці року сягнуть 231,5 млн.грн.

Сума збитків АТ "Волиньгаз" у 2019 році сягне 231,5 млн грн. Це на 40 % більше, ніж у 2018 році. Четвертий рік поспіль для АТ "Волиньгаз" діє економічно необґрунтований тариф, який НКРЕКП не переглядає з 2016 року. За цей час загальна сума збитків компанії сягнула 452,7 млн грн. Спровокована НКРЕКП фінансова криза призведе до того, що до початку опалювального сезону 2019/2020р.р. у Волинській області більше 300 газорегуляторних пунктів вичерпають свій технічний ресурс, а довжина повністю зношених газопроводів сягне майже 500 км.

Основна проблема нового опалювального періоду – зношеність газорозподільних мереж і зростаюча загроза їх аварійності. На 2020 рік кількість зношених ГРП/ШРП порівняно з 2015 р. зросте у 2 рази, протяжність газопроводів - у 1,5 рази.

Крім того, через економічно необґрунтований тариф зарплати у "Волиньгаз" суттєво нижчі ринкових, заморожені на рівні 2016 року. Це спричиняє значному відтоку кадрів АТ "Волиньгаз". Забезпеченння кваліфікованими працівниками становить на 83 % від фактичної потреби. У поточному році коефіцієнт плинності кадрів сягнув 9,4%. З початку 2019 року з компанії звільнилися 111 працівників. У 2018 році – 148 осіб. Особливо гостро проблема втрати кваліфікованих кадрів стосується аварійно-диспетчерської служби, працівники якої 24/7 пильнують за безпечністю мереж газопостачання, виявляють та усувають аварії на газопроводах.

Діючі тарифи на розподіл газу з року в рік поглиблюють кризу в газовій галузі. Тарифний колапс – головна загроза нового опалювального сезону.

"Збиткові тарифи на розподіл газу та відповідна недостатність фінансування призводять до критичного стану мереж, створюють ризики для безпечного та стабільного газопостачання. За 3 роки їх дії збитки компанії склали 452,7 млн грн., а всього по галузі - 20 млрд грн." - говорить директор фінансовий АТ "Волиньгаз" Андрій Тимчишак.

Вихід - один. Усунути дискримінаційні тарифи, які вже втричі нижче необхідного рівня.

Середній місячний платіж за газорозподіл у 2018 році на Волині склав 72 грн, що нижче витрат на мобільний зв'язок та інтернет. Отримані кошти скрупульозно розподіляються за статтями витрат.

У зв'язку з цим "Волиньгаз" наголошує на необхідності наступних кроків з боку НКРЕКП:

- довести розмір тарифу до економічно обґрунтованого рівня;

- компенсувати операторам ГРМ понесені збитки;

- затвердити нову модель тарифу на розподіл, яка передбачає рівномірну оплату послуг операторів ГРМ упродовж всього року.

Чекають на новий тариф і споживачі природного газу. Це підтверджено результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології. Абсолютна більшість опитаних споживачів відзначили, що для них важливо розуміти, скільки саме вони сплачують за спожитий енергоресурс, а скільки - за послугу його доставки до оселі. У більшості споживачі зацікавлені у тому, щоб одержувати деталізовану інформацію про складові вартості послуг енергопостачання.

Відділ зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ «ВОЛИНЬГАЗ»

Коментарі