Звернення фракції ВО «Свобода» у Нововолинській міській раді

до Президента України Віктора Януковича з вимогою не допустити ухвалення законопроекту № 9073 від 26.08.2011 "Про засади державної мовної політики" як такого, що істотно суперечить вимогам Конституції України та несумісного з основами суверенітету держави 

5 червня 2012 року голосами фракцій більшості, зокрема Партії регіонів і Комуністичної партії, у Верховній Раді України в першому читанні схвалено проект Закону України «Про засади державної мовної політики», яким, фактично, робиться спроба зневажити статус української мови як єдиної державної. Отже, зроблено ще один крок для шляху запровадження політики деукраїнізації, а відтак розколу і ліквідації української незалежності.

Зазначений проект закону містить норми, відверто спрямовані на мовний розкол української нації та встановлення чіткого мовного поділу засобами державного примусу. Положення цього документа передбачають, зокрема, офіційне опублікування актів вищих органів державної влади українською та російською мовами водночас, встановлення підґрунтя для двомовності роботи, діловодства і документації органів державної влади та органів місцевого самоврядування, зобов'язання посадових осіб цих органів володіти недержавною мовою.

Однак найбільш руйнівних змін правового регулювання у відповідності до змісту цього документа зазнала початкова та середня освіта – в усіх початкових та загальних середніх навчальних закладах встановлено обов'язок вивчення так званої «мови регіонального спілкування», а у державних і комунальних загальноосвітніх навчальних закладах із навчанням регіональними мовами вивчення предметів заплановано провадити виключно регіональними мовами, окрім, власне, предмету «Українська мова та література».

В аналогічному руслі цей законопроект регулює порядок застосування мов у всіх інших важливих сферах життя суспільства та держави. Слід наголосити, що у пояснювальній записці до законопроекту його ініціатори – народні депутати від фракції Партії регіонів Колесніченко В.В. та Ківалов С.В. відкрито зазначають, що у разі ухвалення цього законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України з 27.

Штучно, через адміністративний примус, режим намагається звузити сферу використання української мови, брутально перекреслити елементарні культурні і людські права українців, перетворити наш народ на "гостей" у власному домі.

Для відвертання уваги від нечуваного грабунку України режим намагається спровокувати протистояння між областями, планомірно перетворює українофобію на офіційну ідеологію в державі.

Глобальна мета режиму зрозуміла – це соціальна, культурна і національна маргіналізація українців, перетворення нас на безправну, дискриміновану, стигматизовану, принижену і визискувану групу.

Ми, депутати Нововолинської міської ради, вважаємо такі законодавчі ініціативи очевидним наступом на розвиток, забезпечення застосування та поглиблення відтворення української мови як єдиної державної та спробою грубого порушення вимог ст. 10 Конституції України щодо забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Враховуючи зазначене, з огляду на загрозу впровадження засобів штучного встановлення двомовності на території України, вимагаємо не допустити ухвалення законопроекту №9073 від 26.08.2011 «Про засади державної мовної політики» як такого, що істотно суперечить вимогам Конституції України та несумісного з основами суверенітету держави.

У разі ухвалення цього антиконституційного акта вимагаємо від Президента України негайно накласти на нього вето та достроково припинити повноваження ВРУ VI скликання. 

Дане звернення буде представлене завтра 19.06.2012р. на сесії Нововолинської міської ради

 

Фракція ВО «Свобода» у Нововолинській міській раді

 

Коментарі

Коментарі

2

То що хочуть завтра вкрасти? Напишіть.

Зображення користувача Сотник ВУС.

  Хлопці довго спите .! Трохи прудкіше трба реагуівати.

Сторінки