"Карітас-Волинь" завершив роботу над українсько-польським проектом

30 червня 2017 року завершився термін подачі повних аплікаційних форм проектів на конкурс Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020».

Перебуваючи з робочою поїздкою у м. Санок (Польща), працівники ВОБФ «Карітас-Волинь» разом з польськими колегами з Товариства допомоги ім. Святого брата Альберта провели завершальні напрацювання до спільного проекту «Волинь і Підкараття – транскордонна співпраця у сфері розвитку паліативної допомоги».

Окрім погодження основних питань, партнери підготували ряд необхідних документів, які стосуються додатків повної аплікаційної форми. Директор ВОБФ «Карітас-Волинь» о. Володимир Кметь та Президент Товариства допомоги ім. Святого брата Альберта Аліція Коциловська підписали Декларації про партнерство бенефіціарів.

Партнери започаткували свою співпрацю щодо спільної розробки проекту у лютому 2016р. На даному етапі партнерство виражалося в активній участі у робочих зустрічах по обидва боки кордону, опрацюванні алгоритму дій партнерів, поширенні інформації про проект серед місцевих громад, підготовки концептуальної записки, техніко-економічного обгрунтування та іншої проектної документації. Партнери брали участь у заходах, організованих Спільним Технічним Секретаріатом Програми ЄС.

Визначено спільну команду, яка складається з представників організацій обох партнерів та мають відповідний досвід і знання для досягнення цільових завдань проекту. Концепція та назва проекту була схвалена обома сторонами. В рамках протоколів партнери обумовили заходи, необхідні для досягнення спільних цілей, а також фінансових зобов’язань пов’язаних з проектом. Кожен з партнерів вкладає власний внесок у фінансування своєї інвестиційної частки проекту.

Партнери рівноцінно приймають участь в розробці проекту, результати якого направлені на досягнення конкретних результатів, які принесуть користь як потребуючому населенню території Програми транскордонного співробітництва, так і партнерам. Варто зазначити, що основна мета проекту – забезпечення безперервного доступу людей з невиліковними хворобами та обмеженим прогнозом життя та членів їхніх родин до високих стандартів медичної, соціальної, реабілітаційної, психологічної, духовної допомоги шляхом встановлення транскордонного співробітництва у сфері паліативної допомоги між сусідніми країнами. В результаті реалізації проекту в смт Благодатне буде створено Регіональний центр паліативної допомоги, у Підкарпатті – Заклад опіки та лікування.

Остаточно проект розглянуть у листопаді, у випадку підтримки фонд отримає від донора 2 мільйони євро на реалізацію проекту, - запевнили представники фонду.

Коментарі