Лікнеп для депутатів: Депутат (лат. deputatus – заступник, англ. depute – призначити заступником, делегувати, передати повноваження)

Схоже на те, що під шкідливим впливом своїх старших по рангу колег, депутатів Верховної Ради, наші місцеві обранці народу також відчули себе «небожителями». Правда наші  «крутіші». Якщо кожен громадянин України може дивитись в прямому ефірі все що відбувається на сесіях Верховної Ради і дати оцінку позиції і поведінці кожного народного депутата і врахувати це на наступних виборах, то дізнатись хто є хто в міській раді, неможливо. Події навколо сесії міської ради 26 жовтня висвітили демонстративну неповагу депутатів до своїх виборців. Вперте небажання депутатів вислухати учасників протесту, допустити в сесійний зал батьків дітей, які відвідують гуртки в позашкільних установах міста, намагання відгородитись від них міліцейським кордоном, суперечать основним принципам місцевого самоврядування.  В коридорі приміщення міської ради довелось почути, що на сесії , депутати – представники освіти, проявили відверту неповагу до представників позашкільних закладів, в брутальній формі звинуватили їх у тому, що вони живуть за їхній рахунок. Це правда, чи ні ?! Міська громада має знати своїх «героїв». Згідно  регламенту на сесію можуть бути запрошені тільки професійні журналісти. Не журналіст – не заперечую. Але чому немає достатньої інформації від професійних журналістів? Щось це дуже нагадує вже знайомий з радянських часів «професіоналізм». На сьогодні ми так і не знаємо як йшло обговорення цього питання в сесійному залі, хто і як голосував.

Наразі очевидно, що нашим «заступникам» слід перестати видавати себе за «начальників» і зрозуміти, що «слуга народу» то не літературна метафора, а їхній реальний статус, і діяти вони повинні відповідно. А ми, громадяни, маємо знати, пам’ятати і нагадувати своїм обранцям, коли вони про це забувають, що відповідно до Статті 5 Конституції України  єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Поки такого розуміння не буде, вони, депутати, будуть залишатись «небожителями», а нам, громадянам, буде відведена роль тої «невістки», яка завжди винувата.

 

Джерело: видання "Нововолинськ вечірній" (borisinfo.net)

 

Коментарі