Митрополит Михаїл відвідав парафію в Грибовиці, яка покинула Московський патріархат

У селі Грибовиця Нововолинського деканату (Іваничівський район), в храмі Покрови Пресвятої Богородиці, відправили Божественну Літургію, яку очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Нагадаємо: восени у Грибовиці парафіяни поскандалили зі священиком просто в церкві (фото, відео).

Це перше архієрейське Богослужіння для грибовицької громади в лоні Київського Патріархату, куди недавно вона перейшла з Московського. Він привітав усіх вірних із наближенням великого свята – Різдва Христового, - повідомляють у прес-службі Волинської єпархії УПЦ КП.

Пришестя у світ Спасителя, за словами митрополита, – ознака великої любові Божої. «Христос заради нас народився, прийняв страждання і воскрес», – сказав він. Бог любить людину, яку створив за образом і подобою Своєю.

Архіпастир зазначив: коли ми любимо ворогів своїх як образ Божий, молимося за них, тоді злі сили відступають від неї. Але коли людина хулить Церкву, вважає владика, то вона хулить Духа Святого. Люди не в змозі вирахувати, скільки є благодаті в тій чи іншій Церкві. Ми не маємо права судити, наголосив високопреосвященний. Бог Сам діє і реагує на бажання віруючих людей, які готові прийняти цю Божественну силу.

З архієреєм служили декан протоієрей Стефан Фульмес, настоятель парафії протоієрей Віталій Голян, духовенство з Нововолинського та Іваничівського благочинь. На Богослужінні також молився сільський голова Павло Степанець, він отримав з рук митрополита грамоту, якою нагороджені, зокрема, громада й активні парафіяни.

Коментарі

Коментарі

72

Так і не зрозуміло,храм Покрови вже в КП?Наскільки мені відомо,в В.В-волинській і Рівненській епархії УПЦ(МП) готується декілька аітобусів з невідомими особами спеціфічної спортивної статури в моншських рясах для поїздки в с.Грибовиця.Чергова гаряча релігійна точка на конфесійній мапі Західної України.Як сказав один із місцевих батюшок УПЦ МП ,"в Грибовицях живі позаздрять мертвим".

Головне для селян не Храм, а те, що їх згуртувало! Люди як вірили в Бога в Ісуса Христа, так і вірять. Люди стали більше аналізувати своє життя, змінюватися, ходити в церкву не тільки для того, що то неділя, але й змінювати своє буття, свої вчинки!! Слава Богу - все там добре!

після переходу Грибовиці до кп людям відразу жити стало легше : ями на дорозі пропали появилось освітлення і продукти подешевшали!!! Люди не ведіться на грязну політичну гру.

Таки точно Свободі потрібно людей пересварити до стану сільської війни. Але якщо у партії такі інформатори, як Анатоль, то достовірність такої інформації  дуже й дуже сумнівна. 

Хоча, якщо подумати, то з таким рівнем, їм і не потрібні інформатори. Достатньо письменників-фантастів. Ото яка партія - такі й коментарі.

Ну-ну,ну-ну....

от тобі й ну..., нещасний потомок нквд.

Абсолютно неприпустимо,щоб митрополит освячував рейдерство церкви Покрови,яка на законних підставах належить УПЦ МП,частиною парафіян села.Законність підтверджена архівними документами НКВД (чит.ниж пости).Священники УПЦ КП з таким підходом запросто можуть повторити судьбу  проієрея Александра Меня.Прихильники руского православ'я -хлопці серйозні.

Звичайно НКВД всі церкви в 1945-1950 роках відібрала у народу і проголосил, що буде РПЦ під їх контролем. Інакомислячих священників вивезли в Сибір. от і все....

а інші священники не бажаючи боротися за українську церкву тупо звалили в Канаду

Прозвучало моє ім'я, як завжди і скрізь... Від проплачених місцевою комуністичною владою анонімів. Що "пасуть" мене за гроші кримінально-феодальних "паханів" міста. Все, що мав сказати про повернення прихожан села Грибовиця у лоно Української Церкви КП ,було мною сказано у публікації "Геть від Москви!", 21.12. 2015 року. (Сайт "НВІП") Вітаю православних - свідомих людей села, справжніх українців (!), із цією знаменною та безсумніву, історичною подією! Яка матиме надзвичайні наслідки і слугуватиме прикладом для інших, прилягаючих до Нововолинська сіл і хуторів.  Додам: Слава Богу, що це сталося! Закликаю прихожан інших парафій брати приклад із грибовичців та тишковичців для переходу під крило Української Православної Церкви Київського Патріархату - до початків Візантійських джерел нашої Віри Православної. Христос рождається!

[quote=Анатоль_]

Прозвучало моє ім'я, як завжди і скрізь... Від проплачених місцевою комуністичною владою анонімів. Що "пасуть" мене за гроші кримінально-феодальних "паханів" міста. Все, що мав сказати про повернення прихожан села Грибовиця у лоно Української Церкви КП ,було мною сказано у публікації "Геть від Москви!", 21.12. 2015 року. (Сайт "НВІП") Вітаю православних - свідомих людей села, справжніх українців (!), із цією знаменною та безсумніву, історичною подією! Яка матиме надзвичайні наслідки і слугуватиме прикладом для інших, прилягаючих до Нововолинська сіл і хуторів.  Додам: Слава Богу, що це сталося! Закликаю прихожан інших парафій брати приклад із грибовичців та тишковичців для переходу під крило Української Православної Церкви Київського Патріархату - до початків Візантійських джерел нашої Віри Православної. Христос рождається!

[/quote]Анатоль, досить себе вихваляти. Ми знаємо "ХУ із ХУ"!!!!!!!

ви б хоч за Бога не згадували. як стукачом підпрацьовувати - то до церкви не ходити. як в тому анекдоті - куме, ви або труси вдіньте, або хрестика зніміть.

Комсомольці -вони зараз таки набожні,таки праведні таки віруючи, що куди там!Але тільки на словах бла-бла-бла Таки точнісенько як святий комсомолець пан- товарістч Анатоль))) ЛОЛ)))

і знову я з вами пане Анатоль.Уважно читаю ваші замовні публікації .Уточню,ви пишете,що УПЦ КП є продовженням УАПЦ! Чому ж зовсім недавно не відбулося об'єднання УПЦ КП та УАПЦ!Мабуть ви точно щось курите,бо не бачите очевидних речей.

Важко про це говорити, але монахи спортивної статури..... Шановні що Ви курите..... Чесно, хочу попробувати:)

Монахи вони  чи ні -хз,а от що в рясах поприїзджають з бітами і пристроями для відстрілу резиновими кулями- такі да.

люди, на раз-два та по схронах)))))) то ж не вічно бойовики будуть у селі, рано чи пізно виїдуть - тоді повилазите) не підкажите точний час приїзду? таки холодно у лісах. 

Для мене УПЦ КП як " Люди в чорному" ніхто їх не визнає, а вони існують.

Звичайно УПЦ МП не визнає, і РПЦ не визнає, не в цьому річ. Головне у вірі в БОГА, а не хто стоїть за церквою. В Єрусалимі може будь-хто прийти і помолитися, і не питають чи ти з Російської (Московської) Церкви. А в Почаєві- питають, не хочуть, щоб правда зайшла до них? 

І знову повторю хоч коментар і видалять. Вселенський Патріарх назвав філарета і його прибічників "заблудшими". Ніяких митрополитів УПЦ КП офіційно у світі не існує!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! АНАТОЛЬ ДОСИТЬ ЗЛОВЖИВАТИ АЛКОГОЛЕМ!!!!!

100% підтримую.Ніякого Київського патріархату в принципі не існує.Це фактично fail -патріархат.

в Вашому "принципі", може і не існує. але то тільки Ваша одинична думка. Для Вас і греко-католики і мусульмани і інші вірування - не існує. Ви не атеїст? Чи член КГБ?

наскільки мені відомо, прихожани УПЦ (МП), які залишились і приходять до священника додому - немісцеві, із Жовтневого. Тому їм ближче тепер буде ходити в Біличі на службу...

Вже кажуть по сусідніх селах люди теж планують перейти, не знаю як в них получиться, бо документи всі священники теж поховали під сукно, щоб ніхто і не бачив, і Вол.Волинська Єпархія заборонила показувати їх навіть селянам... Чи може вже дочекаються 2017, коли почнеться розпад Россіі?

Так i не зрозумiло який батюшка буде служити,cтарий,чи нового назначили? I куди дiнуть старого батюшку з його дiтьми?

Настоятель Маргіта Іван сам вирішить, чи перейде в іншу парафія, може в Іваничі, може десь в області дадуть? Живе поки в будинку, який належить селу, (може через Суд відсудить, бо має там своїх), ..., але ходять слухи, що має квартиру в Луцьку, то не головне куди переїде, аби все склалось добре, і мав де жити. Тим більше знаючи мешканців села, вони священника з будинку не просять, думаю якось розійдуться.

Думаю "тітушки" туди не поїдуть, нема хорошого "підгрунтя", і можуть себе видати.

1)по документах, церква - власність держави (ніяк не УПЦ чи РПЦ),

2)90-95% людей підтримують перехід людей до УПЦ КП, назад в Расею, країну агресор ніхто не піде;

3)церкву будувала на Росія, чи МП, а місцеві люди,хоче мати МП там парафію, хай вкладає гроші;

4) тітушки теж не безкоштовно приїзжають, а хто буде оплачувати? 

5) непогана дорога від траси. село не забите полісся, в кожного в Нововолинську є по 20-30знайомих, то "тітушки", можуть і не дати ради, і місцевих може будти чоловік 200-300

Не так з тими тітушками просто

У московського попика грошей на тітушок нема)))

Для ревнителів (Української Православної Патріархії)її в Україні ніколи  не було,була Київська Митрополія,що на даний момент і є,і де находиться Блаженійший Митрополит Онуфрій...А на рахунок комунізму,прошу уважно подивитися цікаві моменти з життя ярих Українських патріотів...Слава  Україні!!!!!!!!

Нема ніякого київського патріархату! Жодна православна канонічна церква у світі не визнають Філарета як патріарха. Щоб ви не писали Шановні, але це є факт. Далі дискутувати невіть нема про що!

І ГОЛОВНЕ! Якби хтось у Грибовиці хоч трішечки вірив у Бога, питання патріархату не виникалоб ніколи. 

Ви насправді неуважні чи робите це навмисно? Київський Партріархат є продовжувачем традицій Української Автокефальної Православної Церкви, яка діяла на теренах Волині та інших, за Польщі і у період німецької окупації. І яка була цілком канонічною - визнаною Вселенським Патріархом. Із приходом "червоного визволителя" у 1944 році вона була силою підпорядкована Російській Церкві. А насправді загарбана і окупована "старшим братом". Навіщо було канонічну Церкву Українського народу іще раз канонізовувати, якщо її визнавали усі православні ієрархи світу? Ось тому у Грибовиці люди скинули окупаційне ярмо і долучилися до істинного Православ'я. А щодо визнання УПЦ КП канонічною - це питання недовгого часу.

Не дає все таки спокою гундяй-сектантам(прихильникам мп) грибовицька церква

Люди потрохи вибирають вірити їм в Бога чи в московський патріархат

Для тих хто ще не зрозумів що таке УПЦ МП рекомендую ознайомитись http://zn.ua/UKRAINE/rukovoditel-terroristov-girkin-vel-razveddeyatelnos...

Точно таку агітацію проти церкви колись вели комуністи. З тих пір нічого не помінялось. Як казав Христос "блаженні ви якщо будуть вас гнати за ім"я Моє". 

Яку агітацію??? Це лише факти

Людиякі захищають МП чимось нагадують тих, хто махав російськими прапорцями на донбасі...

Для російської церкви прекрасна нагода бухнути по голові молотком якогось батюшку з УПЦ МП,така провокація гарно лягла б на пропагандиський млин Гундяєва.

Я знав що ви скоро будете пресувати священників. Починається інформаційна підготовка населення. Покайтеся вівці "заблудші"!  :)

Будем. Обов"язково. Немовлят їмо ж, хлопчиків розпинаєм, і до попів доберемся

Бог один і в нього всі рівні українці,росіяни,євреї. Якби в Грибовиці були б віруючі люди вони б молилися за мир в державі а не ділилися і робили колотгечу в селі.

Так, Бог один. Але він не має нічого спільного з МП

Пане Анатоль знову звертаюсь до Вас, Немає Київського патріархату!!!!! Поїдьте у Єрусалим чи у Грецію  і попросіть у них Ікону на храм київського патріархату. Вам ніхто нічого не дасть і тим паче вселенський патріарх Варфоломій при зустрічі з нашими українськими політиками назвав патріарха Філарета та його прибічників "заблукавшими". Ще раз повторюю. Немає київського патріархату і крапка.

Московського теж нема, є гундяй-секта

Краще гундяй-секта ніж біснуватий Філохорет

ага, зараз вам анатолько поїде у Єрусалім по комсомольський путівці

Не було і Московського Патріархату. Впродовж, майже, півтора століття. Тепер він є. Буде й наш - Київський! Український.

Досить вже мрсковським попам оскверняти украінські святині

В де вони українські святині, на майдані???

Сторінки