Міський голова Нововолинська: «Мер має бути господарником»

Нововолинськ – одне з наймолодших міст області. 25 серпня, йому виповнилося 63 роки. Нововолинськ – особливе місто, бо це «шахтарський» край Волині. Тому тут особливі проблеми і потреби. Саме про це ми поспілкувалися з міським головою Нововолинська Віктором Сапожніков, який кермує містом уже 15 років.

Вікторе Борисовичу, Ви обіймаєте посаду міського голови Нововолинська з 1998 року. А що змусило Вас стати політиком?

Я себе не вважаю політиком. Скоріш за все я – господарник. А мером міста «шахтарів» став закономірно. Мені не хотілося комусь щось довести. Справа в тім, що у віці 32 років з посади головного інженера будівельної фірми став заступником міського голови. А у 33 роки – став першим заступником. На цій посаді побував під 5 головами. Завжди займався господарськими питаннями, бо на той час перший заступник керував виключно комунальним господарством і будівництвом.
У 1996 році Нововолинськ переживав нелегкі часи: закривалися шахти, заводи, не виплачувалися зарплати і пенсії. Тодішній міський голова достроково склав свої повноваження та перейшов працювати у Луцьк. А я залишився в одній особі, як перший заступник, секретар ради та виконуючий обов’язки міського голови.
Тоді говорили: «У Нововолинську розумний на посаду мера не піде, а дурневі там немає чого робити».
Ось так я почав служити громаді. Через півтора року на посаді «в.о.» я переконався, що щось в мене виходить. Окрім цього, відчув підтримку людей. Була і підтримка збоку облдержадміністрації. На міські вибори я йшов самовисуванцем. А у 1998 році офіційно став обіймати посаду міського голови Нововолинська.
Твердо переконаний, що мер міста, в першу чергу, має бути господарником. У деякій мірі нас втягують у політику. Та я завжди намагаюся знайти конструктивізм з усіма партіями. Після виборів зустрічаюся з представниками усіх фракцій, налагоджую контакт. Щоразу повторюю: ми усі обіцяли виборцям краще життя, тому давайте ставити людські інтереси вище власних. Скажу відверто, що не завжди такий контакт виходить. Бо є депутати, які ставлять власні інтереси вище за людські. А зараз з’явилася така категорія, яким все рівно у якій партії бути, тільки б стати депутатом. Вони мають гроші, а влади прагнуть тільки для примноження свого капіталу та вирішення своїх меркантильних інтересів.

У якому становищі нині шахти Нововолинська?

Шахта №5 закривається, бо використала свої запаси та мала закритися ще 4 роки тому. Але тоді ми домовилися з генеральним директором про перенесення дільниці п’ятої шахти на першу. Таким чином ми дещо відтягнули її закриття.
На шахті №9 також можна буде видобувати вугілля ще декілька років. Загалом нововолинське шахтоуправління зможе працювати ще 7 років.
Зараз у місті будується шахта №10. Був період, коли стволи були затоплені, але сьогодні вона вже «на виході». Цьогоріч для робочого запуску шахти було недостатньо фінансування. Все ж сподіваюсь, що у 2014 році розпочнемо видобуток вугілля. Хоча повністю вирішити проблему з працевлаштуванням не вдасться. А нова шахта «Бужанка» повинна і буде працювати. Усе залежить від вкладання коштів у розвиток вугільну промисловість. Варто зазначити, що є Кречівське крило, де великі поклади вугілля. Проте, все затоплено. А якби відкопати – ця шахта пропрацювала б ще десятки років.
Та мало добувати вугілля – треба ще його збувати. І минулого року ми стикнулися з проблемою реалізації. Тож видобуток вугілля зменшився на 6%, порівняно з попереднім роком. Тенденція спаду буде продовжуватися і у майбутньому. Тому надходження у бюджет і заробітна плата шахтарів зменшуються.
Та треба розуміти, що рано чи пізно шахти завершать своє існування, бо запаси вугілля не вічні.

У якому становищі нині перебуває міський бюджет?

Однозначно бюджету не вистачає субвенцій, дотацій, бюджетних трансфертів. Для прикладу візьмемо школи. На жаль, те фінансування, яке ми маємо зараз, – недостатнє для 100%-ого виконання робіт. А саме: латати дахи шкіл, купувати книги, меблі, комп’ютери у навчальні заклади.
Ми поки справляємося, але кошти на це мають виділятися з нормативного фінансування, а не з бюджету розвитку. Держава, згідно Конституції України, повинна фінансово підтримувати органи місцевого самоврядування. Ми виходимо з скрутного становища завдяки механізму казначейських кредитів. Добре, що заплановані витрати, останніми роками повністю повертаються.
Зазначу, що зараз витрати місцевих бюджетів компенсує держава. На початку 2000-их років було важче. Нині місячна пенсія Нововолинська складає 15 – 17 мільйонів гривень. Кожна епоха, кожен час ставить свої вимоги. Ми виплачуємо заробітні плати шахтарям, ремонтуємо дороги, створюємо нові.
Одним словом живемо, та хотілося б краще.

У Нововолинську є близько 100 ОСББ – доволі непоганий показник для такого міста. Міська влада якось підтримує об’єднання?

Ми розділяємо наполовину кошти з міського бюджету на ЖЕКи та об’єднання співмешканців. Відзначу, що ОСББ – позитивна зміна психології людей. Вони розуміють, що це їхнє майно і вони самі повинні дбати за нього.
Я вірю, що такі об’єднання працюють на перспективу. І якщо Україна вже взяла вихід на ОСББ – потрібно йти тим шляхом. Потрібно психологічно відходити від соціалізму. Люди повинні дбати за себе самі, а не хтось. І хоча об’єднань співвласників уже є досить багато, останнім часом цей процес створення нових ОСББ дещо призупинився. Все ж робота з людьми – нелегка праця. Це часті нерви, бо співмешканці бувають різні: неблагополучні сім’ї, пияки, наркомани. І нормальні люди, які б могли створити ОСББ, не хочуть «гризтися» з тим алкоголіком.
В Україні поки законодавчо не прописано механізмів впливу на таких мешканців. Для порівняння візьмемо Латвію. На людей, які не платять за комунальні послуги, міська влада подає у суд. Потім їх виселяють та переводять у «тимчасові» будинки. В цих помешканнях є все: і вода, і електрика, і опалення. Після цього міська влада робить капітальний ремонт та продає квартиру. На отримані кошти – погашає вартість ремонту та заборгованість минулих власників комунальних платежів. Ось так Латвія вирішує проблеми з капризними мешканцями.

Розкажіть, будь ласка, про діяльність опозиційних рухів у місті.

Зараз у Нововолинську створено 4 інтернет-видання проти мене. На цих сайтах свідомо публікується неправдива інформація про діяльність органів місцевого самоврядування.
Було створене депутатське опозиційне об’єднання «Спільна думка». Проте, толку з цієї «думки» немає. Вони тільки ставлять питання, а ділом не підтверджують свої слова.
Пригадую ситуацію, коли опозиційний депутат приніс мені 300 підписів жителів 6-ого мікрорайону. Суть проблеми – покосити траву на пустирі. А там – голе поле, бо ще немає забудови. А він каже – хай міська влада покосить. За вулицями і прибудинковими територіями ми доглядаємо, все зроблено.
Я кажу тому опозиціонеру: «Ти витратив стільки часу на збір підписів, чому не зібрав 10 людей, взяли б і покосили? Вам же цього не треба, ви тільки говорите». Окрім цього, є одна траса у 8 кілометрів, яка проходить в об’їзд через Нововолинськ. То я розбиваю цю відстань між підприємствами, щоб до Дня міста усе було покошено і дороги були залатані.

Чого, на Вашу думку, не вистачає Нововолинську найбільше?

Однозначно не вистачає фінансів. Чи це інвестицій, чи коштів на будівництво, чи на розвиток інфраструктури. Попри проблеми, усі мешканці – це мої виборці, мої городяни, мої сусіди, мої земляки. Гарні роботящі люди, які хочуть працювати. Талановита молодь. Правда шкода, що далеко не всі повертаються у рідні місця після навчання. Нововолинськ – місто особливих традицій.

Плануєте знову балотуватися?

Швидше всього, що так. Моє рішення буде залежати від стану здоров’я. Окрім цього, якщо буде підтримка у народу та влади – балотуватимусь однозначно.

Як Ви відпочиваєте?

Люблю активний відпочинок. Сам – мисливець. Обожнюю їздити на полювання. Проте не зміг відвідати відкриття сезону полювання на качок. Бо маю зобов’язання перед громадою. І змушений ставити інтереси мешканців вище власних. Також виїжджаю на рибалку. Окрім цього, люблю збирати гриби. Навіть на полювання завжди беру солені грузді, які мені допомагає робити дружина. Всі, хто їх куштує – в захваті. Можна сказати, що полювання разом із моїми грибами – своєрідна традиція. А з сім’єю та внуками їду на прекрасне озеро Світязь.

Андрій Герасимчук, джерело Слово Волині

Коментарі

Коментарі

14

а ще мер має прислуховуватися до людей, а не робити все на свій розсуд!!!

А ще персоніфіковано відповідати за все, що діється у місті стоячи "струнко" під синьо-жовтим прапором Держави Україна. Не красти громадськогго майна і бюджетних коштів, вірно служити наймитом громаді, яка тебе найняла за немалі гроші. А то ви, Вікторе Борисовичу, напридумували собі причин, щоб не робити добра простим людям, навіть того, що їм належить по закону. І стали із слуги господарем у хаті вашого роботодавця-виборця. Так не буває. Рано чи пізно, взявши собі на підмогу сусідів, справжній газда попре вас із власної хати, як Рак-неборак Козу-дерезу. Прочитайте цю дитячу казочку. Дуже повчально і корисно. А то "п'ятий термін", "я, я, я", "4 сайти проти мене..." Та не прои вас вони, а проти вашого самодурства!

Думаю,що  це інтерв'ю, одне з багатьох завчених на пам'ять міським головою. Одноманітно та з дитячим наріканням на те,що проти нього 4 сайти. Пусті та нічого не варті слова.

Дивує, як міський голова висловлюється про те, що косити хащі на 6-му м-ні не потрібно,мовляв нехай опозиція це робить.

В.Б.Сапожніков напевно вже забув, що обов'язки займатись благоустроєм міста  покладені на орган місцевого самоврядування,і за це цей орган отримує кожного місяця чималеньку зарплатню,а також матеріальні допомоги у кількадесят тисяч гривень, з податків простих громадян, які змушені, через хронічне не виконання робіт з  викошування трави, благоустрою території,прокладання та ремонту тротуарів та доріг, пробиратись до магазинів,будинків та  доріг крізь хащі. Що у місті ніде оку відпочити,крім площі навпроти міської ради. Естетичний вигляд міста залишає по собі лише розчарування та неприємні відчуття.

Мешканці чудово все бачать та розуміють, що такі слова міського голови нічого не варті. Так говорили зі сцени "вожді народів" за радянського часу "обо всём и не о чём". Мертві слова та пусті фрази.

Ви зауважили "Ніка", як мер декларує наміри? На цей раз він виніс це у заголовок - "Мер має бути господарником". Але не є. І ніколи не був ним. І вже, із його таланантами, не стане. Раніше треба було думати. Проте, ну так хочеться іще й вп'яте... Бо ніде нікому більше не потрібен. Вікторе Борисовичу!  Б.Клімчук ваш друзяка і кореш, вже давно. Дуже вас хвалить щоразу...  Мені видається, ви були б у нього добрячим заступником. То може ми всією громадою напишемо йому клопотання і таким чином вас позбудемося - "мера-господарника"? Підете на підвищення і продемонструєте всій Волині свої видатні господарські здібності. Область зацвіте. То як?

 

Центр міста сьогодні дійсно кращий як 20 років тому. Але яка ціна? Все це робиться з бюджету розвитку а наповнюється він з продажу комунального майна. Сьогодні розпродано усі комунальні приміщення і половина землі. Усі магазини, інші комунальні приміщення та земля - це все продано. І за ці кошту, практично, тільки костка в центрі міста. У міста багато проблем і думаю продавши комунальну власність в таких обсягах можна зробити набагато більше. Це не по господарськи.

і ще повинен дотримуватись власних-же місцевих рішень.

Вчора (28,08,2013) гуляли усією елітою в міражі, і дозволяли собі пускати салют у 23:30

Політика це діяльність яка охватує усі сфери життя суспільства. Економіка це складова політики. Міський голова має бути політиком і займатися питаннями освіти, культури, правозахисту, соціальними питаннями і т.д. Наш незамінний голова займається господарством але власним.

А ще він належить до тих хто баламутить населення подаючи неправильне трактування політики що формує в населення негативне ставлення до політики, політиків та політичних партій.

Зображення користувача Українка.

Баламутити чи нав'язувати власну думку може будь-хто,так і поступають політикани.Справа в тому,що звичайний життєвий досвід показує нам,що які б партії не приходили до влади-жити краще ми не стали,навпаки,за часи самостійності скотились у розвитку суспільному далеко вниз-ніхто не розвиває економіку,от коли вже розсиплеться ще радянська техніка-не відомо як жити,таке враження що гряде "економічна пустеля".Люди розчаровані глибоко у будь-якій партії і у політиках.На разі ще ніхто не запропонував конструктивних шляхів для дійсного розвитку держави у сторону покращення життя народу...Наше місто не є винятком-люди,обрані служити усім мешканцям міста Нововолинська,служать або власним бізнесовим інтересам,або інтересам малої кількості наближених осіб.

Не шановний, Сапожніков!

ремонт дахів в школах та садочках по 260 грн - це господарність?

закупівля продуктів для харчування дітей в садочках та школах по вищим цінам ніж в магазинах - це господарність?

ремонт доріг , якого вистачає в місті на 2 місяці - це господарність?

ремонт площі біля пам"ятника(570000 грн), яка була у задовільномі стані, встановлення дашку під виконкомом (160000 грн) - при тому що місто розбите, дороги розбиті  - це господарність???

дайте відповідь на ці питання!

на відповідь не очікую!

Сьогодні, 30.08.2013 р. сесія міськради віддасть комунальне приміщення колишнього дитячого садка на вул.Маяковського, 19 ... міській прокуратурі. (порушення "Закону України про дошкільну освіту" ст. 16 пункт 7, котрий забороняє це робити без референдуму теориторіальної громади). Більшість міських депутатів проголосує "За". Це "господарність" В.Б.?!  Це корупція!!!

Сьогодні, 30.08. міські депутати на сесії міськради, передали безоплатно комунальну споруду дитячого садка за адресою вул.Маяковського,19 міській прокуратурі. До цього вона була на балансі в міському Управлінні освіти. Як це називати, як не корупцією?!  МО ВО "Свобода" голосував "Проти", решта депутатських фракцій міськради  -  "За".  З чим і дозвольте привітати територіальну громаду Нововолинська!.  Який дитсадок наступний?

Хто оприлюднить поіменно, як голосували сьогодні за передачу садочка прокуратурі, міські депутати? Хто не побоїться назвати прізвища "героїв", котрих ми угніздили собі на карка?

Бідний Сапожніков! Люди,ви навіть не розумієте,що цей чолов'яга переживає,а переживає дуже спізнілу ідентифікацію собівартості. Дядькові вже 60, позаду 15 років недолугого керівництва містом, яке перетворив на руїну, і дивлячись на те паскудство, яке "насіяв" він ще робить висновок, "скоріш за все я-господарник". Він у свої роки ще не знає, хто він! Все ще гірше,ніж здавалося.

Він будь-хто, але тільки не бідний. Я знаю, приблизно, скільки йому платить Нововолинська громада, проте боюсь, що когось із вас вхопить "хондрачка" від цієї суми.

Сторінки