Назвали село на Волині, де народився Володимир Великий.

Спираючись на численні археологічні факти, науковці дійшли до висновку, що ймовірним місцем народження князя Володимира Великого є село Будятичі, що в Іваничівському районі на Волині.

Так, у Волинській православній богословській академії (ВПБА) відбувся круглий стіл «1025 років хрещення Русі: волинські реалії X століття», приурочений цій даті та 1050-літтю від дня народження рівноапостольного князя Володимира Великого, - йдеться на сайті Волинської Єпархії УПЦ КП.

Ініціатори заходу – ректор протоієрей Ігор Швець та доцент кафедри гуманітарних дисциплін Тетяна Лупій. У засіданні взяли участь: митрополит Луцький і Волинський Михаїл, професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки і викладач академії Михайло Кучинко, доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Диба, провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Олена Бірюліна, старший науковий співробітник Національної бібліотеки імені Вернадського Ірина Ціборовська-Римарович, краєзнавець Микола Кушпа, спеціаліст відділу охорони пам’яток і культурної спадщини Луцького міськвиконкому Юрій Мазурик.

Присутні почули різні версії місця народження Володимира. Ішлося і про тогочасне становище східних слов’ян, їх релігійно-культурний стан. Спираючись на численні археологічні факти, науковці дійшли до висновку, що ймовірним місцем народження князя є село Будятичі на Волині (Іваничівський район). Наприкінці учасники вшанували пам’ять відомого вченого Бориса Возницького в річницю його смерті.

Джерело Волинські Новини

Коментарі