На Волині зібрано понад 200 мішків сміття з берегів водойм області

23 березня 2019 року Волинським рибоохоронним патрулем в рамках всеукраїнської акції «Чисті водойми - екологічно здорова країна», ініційованої Держрибагентством, проведено прибирання берегової лінії водойм області.

До заходу також долучились рибалки, представники громадських організацій, студенти та небайдужі громадяни. Всього в акції взяли участь близько 100-та людей.

Прибирання узбережжя водойм відбулось у таких місцях:

1 Ратнівський район, смт Заболоття, озеро Ковпин.
2 Місто Нововолинськ, Нововолинське водосховище.
3 Ковельський районі, неподалік села Мощена, Мощенське водосховище.
4 Іваничівський район, поблизу села Литовиж, старе русло річки Західний Буг.

Окрім вищевказаних місць, прибирання також відбулось у місті Луцьку в прибережній зоні річки Стир. Цей захід пройшов з ініціативи небайдужих громадян та місцевих рибалок. До збору сміття долучились і співробітники Волинського рибоохоронного патруля.

Працівниками патруля, рибалками та громадськістю було зібрано 230 мішків сміття: пластикових і скляних пляшок, поліетилену, целофану, недопалків, покришок, тощо. Загалом вивезли близько 19 кубометрів відходів.

Нагадуємо, пластикові матеріали не розкладаються в ґрунті до 1000 років. Спалювати їх не можна, адже під час горіння виділяється діоксин, який згубно впливає на імунну систему людини. Період напіврозпаду діоксину в природі перевищує 10 років. Тому найбільш вигідним та екологічно чистим варіантом є вторинна переробка.

Пам’ятайте, кожен з нас щодня робить власний вибір: зберегти життя нашої планети чи сприяти її загибелі. Тому коли ви виходите на природу, не забувайте прибрати за собою та не лінуйтеся сортувати сміття. Своїм прикладом навчіть дітей та молодь дбайливо ставитися до навколишнього середовища.

Волинський рибоохоронний патруль дякує усім за участь в заходах. Дана акція необмежена в часі. Тому прохання надсилати фото та геолокацію забруднених місць берегів водойм до рибоохоронного патруля Волині, які будуть нанесені на спеціальну карту.

Довідкова інформація:
Нещодавно експерти Організації Об’єднаних Націй оприлюднили заяву, в якій попередили людство про небезпеку подальшого забруднення Світового океану пластиковими відходами. Якщо людство не відмовиться від пластикових пляшок, пакетів, посуду, то до 2050 року у Світовому океані пластика буде більше, ніж риби.

Волинський рибоохоронний патруль

Коментарі