На вулиці Сокальській у Нововолинську хорвати планують збудувати сміттєпереробний завод

16-го травня проект майбутнього будівництва представили депутатам міськради Нововолинська, - пише «БУГ». На зустрічі були представники з Хорватії та Києва, а також інвестор, який планує вкласти кошти в будівництво підприємства по переробці сміття.

На презентації зазначили, що в Україні не знайшли банку, який міг би надати кредит під гарантії для будівництва, а тому потрібно залучати іноземні інвестиції.

З’явилися нові інвестори, тож побудувати сміттєпереробний завод планують вдруге. Міський голова Віктор Сапожніков на презентації зауважив, що землю під будівництво сміттєпереробного заводу виділили 4 роки тому і потрібно реалізувати задумане, щоб не робити з тієї ділянки просто сміттєзвалище.

Депутатам міськради розповіли про процес та потужності виробництва, чи будуть йти від нього запахи (що дуже хвилює громаду Нововолинська), та що буде із міським сміттєзавлищем, де вже закінчується друга черга. Вони мали змогу поставити свої запитання.

Пропонуємо тезово ознайомитися з основними моментами проекту.
– Інвестиції, які планують залучити, сягають близько 25-ти мільйонів євро.
– Запах буде не більше, чим від контейнерів зі сміттям біля дому.
– На заводі має бути встановлена фільтрова станція та власна система очищення стічних вод.
– В одну зміну працюватиме близько 60 людей. На підприємстві буде і ручне сортування сміття і машинне.
– Привозити сміття планують із Нововолинська, навколишніх сіл та ОТГ, можливо із сусідніх міст.
– Сміття буде спресоване та перев’язане. На території заводу на компості з органічних відходів можна буде вирощувати продукцію.

Детальніше – дивіться презентацію сміттєпереробного заводу у відео.

Коментарі