На 15-му мікрорайоні запрацювала приватна станція моніторингу повітря. Заміри онлайн

На 15-му мікрорайоні з’явилася приватна міні станція системи громадського моніторингу атмосферного повітря. Відтепер мешканці Нововолинська можуть у реальному часі спостерігати за станом навколишнього середовища, - повідомляє «БУГ» та депутат обласної ради Борис Бабійчук.

Вітаю нововолинців. Першу приватну станцію моніторингу якості атмосферного повітря встановили небайдужі мешканці і підключили до глобальної мережі моніторингу. Датчик встановлено на 15-му мікрорайоні”, – пише Бабійчук.

Інтернет-видання “БУГ” звернулося з коментарем до депутата облради. Він розповів про наслідки, які може давати такий громадський контроль, чи з’являться інші подібні приватні станції, чи сертифіковані вони та відповів на інші запитання.

EcoCity – це мережа громадського моніторингу якості повітря. За словами Бабійчука в мешканців міста з’являється можливість контролювати чим вони дихають і в випадку перевищення нормативів показників, звертатися у Держспоживслужбу з вимогою провести перевірку. Згідно чинного законодавства кожен громадянин має на це право.

Прилад заміряє такі показники як NO2 (Оксид азоту) , C2H5OH (Етанол), H2 (Водень), NH3 (Аміак), CH4 (Метан), C3H8 (Пропан), C4H10 (Бутан). Зафіксовані цифри співвідносяться з гранично допустимою концентрацією забруднюючої речовини в атмосферному повітрі.

У реальному часі можна спостерігати за показниками на сайті eco-city.org.ua.
Для прикладу, станом на 10:40 25-го жовтня, поточний стан якості повітря, згідно з вимірами станції, є помірно забруднений:

Більш глобально, погоду, напрямок вітру, забруднення повітря та багато іншого можна моніторити на сайті windy.com

Коментарі