"НВІП" не заплатить Камишніковій ні копійки, - рішення суду

Апеляційний суд Волинської області нарешті поставив крапку у справі "Стасюк проти Камишнікової", яка тягнулася більш як рік. 27 грудня 2016 року колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ скасувала несправедливе рішення Нововолинського міського суду щодо відшкодування моральної шкоди.

Нагадаємо: 21 жовтня 2015 року Наталія Камишнікова звернулася до суду з позовом про захист честі, гідності та ділової репутації через коментарі на нашому сайті, які нібито принижували її честь і гідність.

Втім, розпочала конфлікт саме Камишнікова і за кілька років (після закінчення співпраці з НВІПом) вилила тонни бруду на команду НВІПу анонімно й неанонімно - на сайті НДІЛО (на сьогодні справедливо закритий власником, який попереджав читачів, див. скріншот нижче), і продовжує досі, але вже на іншому ресурсі. Саме тому ми подали апеляцію і зустрічний позов - як "атвєтку", тому не дивно, що 2 інстанції його відхилили.

24 листопада 2016 року голова Нововолинського міського суду Орися Ференс-Піжук винесла рішення про задоволення позову Камишнікової і відхилення зустрічних позовів Стасюка та Романовського.

Відповідно до ст. 212 Цивільно-процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Уже після винесення рішення ми зрозуміли: яке ще мало бути ставлення судді до власників ресурсу, який свого часу опублікував новину про відкрите кримінальне провадження щодо неї за фактом винесення завідомо неправосудного рішення?

Суддя Ференс-Піжук задовольнила позов Камишнікової, незважаючи на відсутність жодних (!) належних і допустимих доказів, які б підтверджували заподіяння моральної шкоди.

Вдумайтесь: доказами у справі були акти (!!!), які Камишнікова писала зі своїми компаньонами - Сорокою і Рязановим.

Втім, клопотати про відвід судді було запізно, і ми вирішили скасувати рішення в апеляції.

"Отже всі відомості, які просила видалити із сайту «Нововолинський інформаційний портал» позивач відносяться до оціночних суджень дописувачів сайту, які містять критику та оцінку дій Камишнікової Н. С., а тому спростуванню не підлягають. В даному випадку критичне висловлювання авторів коментарів є особистими суб'єктивними ставленнями до діяльності позивача як громадського діяча, яка є головою Громадської організації «Захист безпритульних тварин», у минулому була депутатом обласної ради, кандидатом у депутати Нововолинської міської ради, кандидатом у народні депутати України, працювала журналістом у газеті «Наше Місто», «Народна справа» та на сайті «НДІЛО», яка своєю діяльністю впливає на суспільне, соціальне та політичне життя міста та є оціночними судженнями", - до такого висновку дійшла колегія суддів.

"Безпідставне необґрунтоване задоволення позовних вимог Камишнікової Н. С. буде порушувати законні права та інтереси відповідача, а відповідно і баланс інтересів сторін, який повинен бути дотриманий судом при ухваленні рішення в даних правовідносинах", - резюмували в рішенні.

Текст судового рішення:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/63891349# 

Відтак, НВІП вкотре публічно закликає Камишнікову утриматись від брудних маніпуляцій (щодо коштів на корм для собачок), витрачати лише свої - не наші гроші на благодійність (ми справляємось), а не на безглузду судову тяганину.

Ми не згадуватимемо Камишнікову в матеріалах - хіба тільки у випадку, коли треба спростувати чергову брехню цього маніпулятора.

Адміністрація Нововолинського інформаційного порталу

Коментарі