Нововолинська ОДПІ інформує про випадки, в яких декларація про доходи не подається

В період з 1 січня 2016 року розпочалася кампанія декларування доходів громадян «Декларуймо по-новому 2016 », отриманих протягом 2015 року, яка триватиме до 1 травня 2016 року, - нагадують фахівці Нововолинської ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області.

Обов’язок платника податків щодо подання податкової декларації за 2015 рік вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримувати доходи виключно:
- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених IV розділом Податкового кодексу України;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;
- у вигляді спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 Податкового кодексу України;
- зазначені у пп. «є» п.176.1 ст.176 Податкового кодексу України доходи від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Підприємці-спрощенці та аграрії Нововолинської ОДПІ в січні 2016 року перерахували до місцевих скарбниць майже 2,2 мільйона гривень єдиного податку.

Підприємцями-фізичними особами, підприємцями-юридичними особами та аграріями, які перебувають на обліку в Нововолинській ОДПІ і які обрали спрощену систему оподаткування, в січні 2016 року сплачено майже 2,2 мільйона гривень єдиного податку,- повідомляє Нововолинська ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області.

За словами виконуючого обов’язки начальника Нововолинської ОДПІ Олександра Харчика, сплату єдиного податку за перший місяць цього року збільшила підприємницька спільнота міста Нововолинська, Горохівського та Локачинського районів, зокрема, підприємці-фізичні особи, які перебувають на обліку в інспекції. Саме від них за згадуваний період часу надійшло 1,3 мільйона гривень надходжень єдиного податку, що майже на 0,3 мільйона гривень більше, ніж за аналогічний період 2015 року.

Підприємці-юридичні особи поповнили місцеві скарбниці на 0,2 мільйона гривень.

Четверта група спрощенців - це суб’єкти підприємництва аграрної галузі, які раніше сплачували фіксований сільськогосподарський податок. Відтак, від місцевих аграріїв – відповідальних платників Нововолинської ОДПІ в січні 2016 року надійшло майже 0,7 мільйона гривень єдиного податку.

"Наші платники вже поінформовані, що і в 2016 році зберігається існуюча модель спрощеної системи, тобто так і залишиться чотири групи платників єдиного податку. Однак в суб’єктів господарювання, які перебувають на третій групі, а це - фізичні особи – підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, обсяги доходів протягом календарного року не повинні перевищувати 5 мільйонів гривень. В цієї категорії підприємців виросла і відсоткова ставка єдиного податку і склала 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість та 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку ( раніше відповідно - 2 та 4 відсотка)", - підкреслив в.о. начальника Нововолинської ОДПІ Олександр Харчик.

Постачальники можуть отримати витяги з ЄРПН щодо складених ними податкових накладних.

Відповідно до п. 5 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 1246), постачальник (продавець) складає податкову накладну та/або розрахунок коригування у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, з використанням спеціалізованого програмного забезпечення.

З метою отримання інформації, що міститься у Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр), платник податку складає запит за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення в електронному вигляді у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, та надсилає його засобами телекомунікаційного зв’язку ДФС (п. 13 Порядку № 1246).

На запит платника податку щодо надання інформації, яка міститься у Реєстрі, безоплатно видається така інформація:
- про податкову накладну та/або розрахунок коригування - витяг з Реєстру;
- про податкову накладну, до якої на дату надходження такого запиту зареєстровано розрахунок коригування, - витяг, що містить відомості про податкову накладну та відповідний розрахунок коригування;
- про розрахунок коригування до податкової накладної - витяг, що містить відомості про податкову накладну та відповідний розрахунок коригування;
- повідомлення про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування і податкову накладну та/або розрахунок коригування в електронній формі.

Запит щодо надання відомостей про податкові накладні та/або розрахунки коригування з Реєстру складається у форматі (відповідно до стандарту), затвердженому в установленому порядку, за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення (п. 14 Порядку № 1246).

Відповідності з п. 17 Порядку № 1246 ДФС здійснює пошук зазначеної у запиті податкової накладної та/або розрахунку коригування та складає витяг з Реєстру, у якому наводяться відомості щодо податкової накладної та розрахунку коригування. Зазначений витяг надсилається платникові податку не пізніше операційного дня, що настає за днем надходження запиту.

На зазначений витяг накладається електронний підпис ДФС, який після шифрування надсилається на електронну адресу, зазначену в запиті платника податку.

Порядок техобслуговування та ремонту РРО приведено у відповідність до діючого законодавства.

Порядок технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.04 №601, приведено у відповідність до діючого законодавства, - повідомляють працівники Нововолинської ОДПІ.

Зокрема, до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій внесено такі зміни:
- експлуатаційні документи на РРО повинні відповідати вимогам міждержавного стандарту ДСТУ 2.601:2006 (п.7);
- строк проведення гарантійного (післягарантійного) ремонту не може перевищувати 7 робочих днів (раніше було 72 години). Якщо центр сервісного обслуговування не відремонтував РРО в установлений строк, він зобов'язаний не пізніше сьомого робочого дня з дня прийняття реєстратора в ремонт ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб'єкт господарювання резервний РРО (п.23);
- у разі зміни законодавчих вимог до використання РРО виробник (постачальник) повинен його доопрацювати (за наявності технічних можливостей) (п.44);
- при виявленні несправностей РРО, а також пошкодженні засобів контролю користувач зобов'язаний повідомити про це не тільки ЦСО, але й територіальний орган ДФС, у якому він зареєстрований платником податків. А саме: протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження направити відповідному контролюючому органу повідомлення у довільній формі - письмове або електронне (п.16 ст.3 Закону від 06.07.95 №265/95-ВР ) (п.56). Крім того, внесено зміни до форм документів, які подаються до порядку, в частині наведення даних про ЦСО та користувача.

Довідково: постанова КМУ від 20.01.2016 № 21 «Про внесення змін до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій» набула чинності 23.01.2016 (опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» від 23.01.2016 № 14).

Сільськогосподарському підприємству - суб’єкту спеціального режиму оподаткування при анулюванні реєстрації платника ПДВ необхідно нараховувати податкові зобов’язання.

Сільськогосподарському підприємству - суб’єкту спеціального режиму оподаткування при анулюванні реєстрації платника ПДВ необхідно нараховувати податкові зобов’язання по товарах/послугах та необоротних активах, при придбанні яких суми податку були включені до складу податкового кредиту.

Відповідно до п. 184.7 ст. 184 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) якщо товари/послуги, необоротні активи, суми податку по яких були включені до складу податкового кредиту, не були використані в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, такий платник податку в останньому звітному (податковому) періоді не пізніше дати анулювання його реєстрації як платника податку зобов’язаний визначити податкові зобов’язання по таких товарах/послугах, необоротних активах виходячи із звичайної ціни відповідних товарів/послуг чи необоротних активів, крім випадків анулювання реєстрації як платника податку внаслідок реорганізації платника податку шляхом приєднання, злиття, перетворення, поділу та виділення відповідно до закону.

Сільськогосподарське підприємство виключається з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування у разі, коли:
а) підприємство подає заяву про зняття його з реєстрації як суб’єкта спеціального режиму оподаткування та/або про його реєстрацію як платника зазначеного податку на загальних підставах;
б) підприємство підлягає реєстрації як платник податку на загальних підставах;
в) щодо підприємства прийняте рішення про припинення шляхом ліквідації або реорганізації (п. 209.12 ст. 209 ПКУ).

Тобто, у разі анулювання реєстрації платника ПДВ сільськогосподарське підприємство - суб’єкт спеціального режиму оподаткування зобов’язане нарахувати податкові зобов’язання по товарах/послугах та необоротних активах, які в останньому звітному (податковому) періоді залишилися на обліку такого платника та при придбанні яких суми ПДВ були включені до податкового кредиту податкової декларації з ПДВ 0110 та податкової декларації з ПДВ 0121-0123/0130, незалежно від того за ініціативою платника податку чи контролюючого органу здійснене таке анулювання.

Нарахування податкових зобов’язань за такою операцією відображається в податковій декларації з ПДВ 0110 та яка подається за наслідками податкового періоду, протягом якого відбувалося таке анулювання.

Нововолинська ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області

Коментарі