Нововолинські шахтарі мітингують перед ВРУ та планують йти до Кабміну

15 представників Нововолинських шахтарів відправилися у Київ на загальнодержавний мітинг через заборгованість по виплаті зарплат. 

Нагадаємо, акцію протесту шахта №10 розпочала 2-го липня. 40 гірників знаходилися під землею, вимагаючи погасити заборгованість по заробітній платі за три місяці, яка сягає близько 11 мільйонів. 4-го липня на третій день протестів під землею, гірники шахти №10 «Нововолинська» піднялися з копальні. Частина працівників пишуть заяви на звільнення, - пише "Буг".

5-го липня, під стінами Верховної Ради України гірники з усієї України вимагають від депутатів ухвалення законопроекту, що передбачає збільшення бюджетного фінансування вугільної галузі на 2,8 млрд гривень. На що очікувати колективу шахти №10? На даний момент для погашення заборгованості перед всіма копальнями держави планують виділити 200 мільйонів гривень. Кошти ці візьмуть із реструктуризації. На десяту – лише 15 мільйонів.

Близько 9-ї години до волинських шахтарів вийшов народний депутат України від 19 округу Ігор Гузь, який раніше наголошував, що буде підтримувати шахтарів. Обранець заявив, що докладе максимум зусиль, аби гірникам виплатили заробітну платню.

“Зустрівся з хлопцями-шахтарями! Спробуємо сьогодні вирішити питання заборгованості із зарплати! Також попросили завтра, під час запитань до Уряду, передати міністру Насалику ось таку дубину: це йому і за Роттердам+, і, за знищення вугільної галузі на Волині”, – написав після зустрічі із шахтарями Ігор Гузь на своїй сторінці у Фейсбук.

Далі після мітингу під стінами ВРУ, шахтарі планують йти під стіни Кабміну, аби зустрітися із профільним міністром Насаликом. В Києві разом із Нововолинськими шахтарями працює журналіст інтернет-видання “БУГ”, слідкуйте за оновленнями на нашому сайті.

 

Коментарі