Нововолинськ отримає нові території для розбудови: Сапожніков ініціюватиме об'єдання селами

7 травня радники Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування зустрілися із міським головою міста Нововолинськ Віктор Сапожніков.

Про це інформує Волинський ЦРМС, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Зокрема, його цікавили аргументи за об’єднання із сусідніми населеними пунктами після підписання президентом України Петром Порошенком змін до закону "Про добровільне об’єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення та міст республіканського значення АР Крим.

Внаслідок об’єднання в одну територіальну громаду виграє як місто-центр, так і суміжі села та селища, для мешканців останніх стануть доступними більш якісні соціальні, адміністративні, інші послуги, які надаються з місцевого бюджету. Міста обласного значення отримують нові території для розбудови, в тому числі комфортних зелених жилих районів.

Також спрощується процедура такого об’єднання, адже вибори міського голови у такому випадку не відбудуватимуться.

Радник із децентралізації Оксана Урбан наголосила, що важливо у випадку об’єднання Нововолинська із навколишніми населеними пунктами, адже в підпорядкуванні Нововолинської міської ради знаходиться Благодатна селищна рада, це - так звана «матрьошка». На Волині є лише одне таке утворення. Зауважимо, що вони більш характерні для східних шахтарських територій України. Нагадала експерт і про інфраструктурну субвенцію на розвиток сільських територій і план подальшого розвитку, який напрацьовує спільна робоча група у разі об’єднання.

Тому під час зустрічі із Сапожніковим розглядалися два варіанти подальших децентралізаційних процесів на Іваничівщині. Мера шахтарського міста особливо зацікавили фінансові показники, за допомогою яких можна аргументувати важливість об’єднання як і для мешканців міста, так і для жителів сусідніх сіл та селища.

Коментарі