Нововолинськ після виборів - що далі?

Закінчилися вибори, які стали, особисто для мене, величезним досвідом, хоча й сумним. Із 2400 користувачів які натиснули "Like" для НВІПу (скільки із них зареєстровані тут я взагалі не знаю) я зустрів лише 5 людей які готові щось робити поза порожньою балаканиною, готові вийти на вулицю і самі, або спільно розгрібати навіть гівно, якщо це буде потрібно. Решта, що і підтвердили вибори - це маса споживачів, які очікують, що їхнє життя за них облаштує хтось інший, нарікають на міфічну "владу" не помічаючи бруду в під'їзді, ламаючи гілки дерев та кущів для забави, дозволяють дітям бігати по клумбах навколо пам'ятнику Шевченка, ходять справляти нужду в куток під'їзду, викидають непотріб через кватирки...можна продовжувати безкінечно.

У порівнянні з Нововолинськом, Володимир - більш вихований, моральний і дієвий. Там, зустрічатися зі виборцями було простіше. Навіть якщо вони не віддали свого голосу чи мали власні погляди, то вміли слухати толерантно і задавали мудрі запитання. У Володимирі існує "сусідська спільнота", поняття сорому, етика суспільного життя. Ми ж у нашому пост-совковому місті й далі живемо і виховуємо своїх дітей пост-совками.

Чи може це змінити влада? Звичайно ж ні. Для таких людей, будь-яка влада буде поганою тому, що не зможе забезпечити зростаючі потреби кожного. Чи варто робити для міста щось "благодійно"? Звичайно ж ні! Завтра твою про твою благодійність забудуть, а післязавтра її знищать тому, що не відчуватимуть спів-відповідальності. Приклад Євгена Недищука нехай стане пересторогою для всіх меценатів і "політичних меценатів", які бажатимуть щось робити у місті.

Активізація громадян і примушування їх робити щось власними руками - це єдиний можливий, а до того ж європейський шлях розвитку. Не майданчик треба ставити у дворі, а давати частини і нехай сусіди самі його змонтують і встановлять, якщо ж ні - то нехай їх діти і далі граються на дорозі. Не квіточки біля будинків садити, а нехай сусіди вийдуть і самі посадять, якщо ж ні - то нехай ростуть бур'яни.

Справа не в грошах і не в поганій владі, а у вашій, шановні мешканці, ліні й безвідповідальності! У себе вдома кожен з вас створює затишок, але варто виставити ногу за поріг й ви опустивши очі вибігаєте з під'їзду бо там смердить і брудно. Жінки, вам страшно йти додому темною вулицею, але жоден із ваших чоловіків не додумався купити прожектор за 50 грн і прилаштувати його на під'їзді, зате він щодня викурює пачку цигарок за 15 грн.
Для чого ж були потрібні всі ці мої розважання про і так давно відомі речі? Можливо цей пост прокоментують, можливо навіть фразами "о! ще один лузер після програних виборів обізвався" та такі фрази мене не зачеплять.

Поки ще, маю надію на оздоровлення мого міста, але не шляхом давання йому чогось, а виключно через вимагання активності від його мешканців.

Що ж громадо, куди далі йдемо? Що вам потрібно, аби почувати себе безпечно, культурно, по-європейськи? Чого вам бракує, й які з наших спільних проблем можна вирішити не маючи в друзях ні Віктора Борисовича ні Віктора Федоровича? Пишіть у коментарях, що в своєму місті ви б хотіли змінити та пропонуйте розв'язання! Залюбки буду допомагати, координувати, радити та спільно(!) робити.

Коментарі

Коментарі

22

Я свідомо, зі моменту твоєї публікації об 11-27 хв. мовчав і чекав коментарів користувачів. Хоча й знав, що їх не буде. Знаєш, Богдане, боятися - це теж робота. Дуже важка та нервова. Трохи легша - плазувати та служити. Зовсім добра - сидіти у барі. Ех! По соточці, пивасиком притрусити: горілка без пива - гроші на вітер! І по-боку все, та пішов ти зі своїми виборами... Через пару літ місцевий кримінальний бомонд буде проштовхувати собі нового "альфа-самця". Діючий постарів і набрид. Готуватися до цього треба вже. Кажеш, 5 людей? Із тобою - 6, зі мною - 7. Та це ж сила! Нас було 7 під час безтермінової акції "Нововолинськ без Сапожнікова", яку при потребі можна відновити. 13 000 із лишком, що набрав "папа" із 42 000 - мізер. Та й чи було там 13 000? Коротше, шанси - грандіозні. Це тобі не Любомль, Володимир чи Локачі де тебе ніхто не знав. Через що був приречений на поразку. А у Нововолинську вже знають всі. Думай.

Я теж з вами згідний,і думаю що не одна тисяча людей має такуж саму думку

Богдан,те,що Ви пишете,все ніби й так,та як добре розмислити,то не  зовсім. Скажіть Богдане,з якого дикого переляку,я вийду на вулицю і почну наприклад облаштовувати прибудинкову територію біля свого будинку?  Я плачу в ЖКП дикі гроші кожного місяця,а біля мого під"їзду навіть асфальту нема,може його я теж маю покласти сама? За що тоді я плачу у ЖКП,може за те,що воно мені дозволить ще й самій все облаштовувати? Нас простих людей владні дядьки мають за бидло,бо навіть не намагаються привести в порядок місто,асфальтні доріжки накінець покласти,освітлити вулиці,на все місто тільки один громадський туалет,тобто гадюшник. Богдане ,Ви своїми закликами тільки викликаєте обурення. Ну,де Ви у Польщі бачили,щоб поляки сплачуючи платежі,ще й самі за свої кошти облаштовували те,за що вже заплатили! Бувала я в Гожові Влк.,так там,якщо їхні ЖКП хоча б на день запізнились з ремонтом,зауважу,що кап. ремонт там роблять у квартирах громадян раз на 5 років. Так от,якщо спізнились,то моя знайома полячка замовила у фірмі фахівців,ті зробили ремонт,а ОПЛАТИВ ЖКП!!!!!!! Зрозуміло?! Не ліпіть з тата варіята,я не потуратиму крадіям бюджету,розкрадати його далі. Я розумію інше діло,коли комунальними службами зроблено "квіточку" з міста,а котрийсь з мешканців щось зіпсував,так,тоді будь добрий,громадяне,відремонтуй. Я також за підтримку чистоти на території. А що зараз підтримувати,може вийти і самій полоти ті хащі,що навкруги будинка,у яких скоро гадюки кішітимуть. Бо вже біля дитсадка діти прибили якусь потвору,схожу на гадюку. Ваші заклики схожі на маячню.Ради бога не ображайтесь,крик душі!

Зображення користувача BogdanPrystupa.

Це Ваше право так вважати й я не ображаюсь. Ви говорите про іншу сферу - законність і контроль за законністю. А ж я починав матеріал про благодійність і самоорганізацію. Самоорганізація, якщо хочете - це якраз вміння піти групою (не 3 чоловіки, а 2000-5000) до Віктора Борисовича і сказати: ми тебе не хочемо! Або працюй і не кради або звільни місце. Але до такої, чи будь якої іншої самоорганізації кишка тонка. А щодо ЖКП - згоден, але або платите і вимагаєте, або від'єднуєтеся і самоорганізовуєтеся! Вихід є завжди, але ж знову впираємося в те, що самоорганізуватися не вміємо. Якщо я з Вами завтра піду і буду вимагати від ЖЕКу виконання його функцій, все закінчиться іще не почавшись, нас "пошлють", а сусіди назвуть несповна розуму, бо ми захотіли щось вимагати. От про що я пишу, це зовсім інше ніж те, про що написали Ви. Із вашим постом я згоден.

Тяжка це справа, самоорганізація. Але, якщо із однодумцями добре поміркувати і взятися, поклавши в основу ідею створення місцевого самоврядування без корупції та масованих крадіжок комунальної власності і землі - справа піде. Бо, заляканим простим людям остогидло дивитися, як місцева бидлоеліта під прикриттям міських керівників докрадає і споює місто. Можливо, на початках, доведеться ходити по квартирах і переконувати виборців, що їхня команда красти не збирається, і першими її кроками буде повернення територіальній громаді вкраденого майна попередніми керівниками, їхніми родичами, слугами, кумами і сватами. Наступними - максимальна прозорість дій та боротьба із бідністю у бандитських реаліях нововолинської "Європи". Легко не буде. Проте, треба вирішувати. Часу обмаль, а роботи по ліквідації зневіри, відчаю і розчарування у душах людей - неміряно.

Ніка Ви вважаєте 60-80 грн  в місяць за послуги жкп це "дикі"великі гроші. Поясню

-ЖЕКи працюють по заниженому тарифу(з нульовою рентабільністю),якби це був якийсь підприємець він би відмовився надавати послуги та пішов з цього ринку,тому шо в мінус ніхто працювати не буде. 

 - є певна заборгованіть мешканців у звязку з обєктивними чи субєктивними причинами(приблизно 20-30%);

-є платником ПДВ(20%) ,це з Ваших 80 грн. 16 грн віддає державі.

Тому після трьох попередніх пунктів порахуйте що керівники Жеків мають,як вони повинні адмініструвати, щоб вижити(мінімальні зарплати,тому малокваліфіковані керівники).А так як це комунальна структура та частково дотується міским бюджетом , декому це вигідно бо всі шишки на неї, а до Сапожнікова ходять "просять", а він кому дає милість(своїм, вони потім вірно служать) кому ні(під любим предлогом) Палка двох кінцях... Вони погані,нічого не роблять,ітд  (ЖЕК) ,а якщо Ви зі мною то "можливо" допоможу(я ж Мер) і добавить якщо не ЖЕк створюйте собі ОСББ і майте більший "геморой".

А мораль басні такова Він жеж Керує ними(Жеками) не дає можливості їм розвиватись "садить" їх тарифом тим самим заграє з виборцями з однієї сторони занижений тариф  здругої сторони немає послуг

 

продовження буде

 В моєму під"їзді 12 квартир,помножимо на 70=840(щомісяця).А в рік-10000грн.А Ви порахуйте скільки тих під"їздів на 15-му,а потім розділіть на те,що ніхто нічого практично не утримує і не ремонтує в тих під"їздах та біля них,собаки ноги скручують,не те що люди. Бо білять,фарбують,ремонтують самі люди. То де ж ті гроші? ЖКП тупо вимагають платню,і вона чомусь постійно росте,напевно по відношенню до долара. Маячня якась,і тій маячні кінця ніколи не буде!

Зображення користувача root.

Ось тут схожі підрахунки http://ibigdan.livejournal.com/11867696.html 

1 я не розумію чому тоді люди не обрали монтіян депутатом.

2 чому вона не керує осбб

3 в києві 3 грн. за метр це копійки

4 щоб говорити за тариф треба його знати з середини

-3 грн  з них ПДВ 60 коп

-куча перевіряючих ,контролюючих організацій,я хочуть "їсти хліб з маслом"

і взагалі Хай би створили ОСББ," якщо там скільки каси" і всі "жирують" чому в нас так важко створюються ОСББ. Створив і попав у казку куча грошей все кругом робиш,   Чомусь реальність інша,ніхто не створює,ніхто не хоче відповідати за свій будинок,моя хата скраю.... 

-

Зображення користувача Українка.

Ну чому ж не буде?запросто може бути завдяки законодавству про ОСББ (об"єднання співвласників багатоквартирного будинку),якщо вже в коментарях згадуються громадяни Польщі,то вони давно утримують свої будинки самі і самі ж обирають організації,котрі будуть надавати їм комунальні послуги.А наші ЖЕКи-це бездонна яма і навіть зрозуміло чому-обладнання,інвентар,машини-старезні,оподаткування-удушливе,ставлення людей до платежів комунальних-як до халяви по-радянському принципу і так далі...але,якщо кивати на всілякі причини,то і ми,і наші діти ,і всі решта нащадків будуть витрачати гроші в бездну...тому,варто від"єднатись від ЖЕКу,організуватись самим мешканцям будинку і управляти спільним майном-нелегко,бо завжди знаходяться і скептики,і так звані підривники-самі нічого не хочуть робити і інших ганять,та з двох зол завжди обирають менше.Ми спробували-у нас є результат-тариф 1,40 за кв.м-терміново треба було дах робити,тому підняли тариф з 1 грн на 1,40,але усе йшло на накопичення-за рік часу перекрили дах,зараз збираємо кошти на оновлення неякісної електропроводки-є результати самостійної діяльності,що обнадіює щодо правильності обраного шляху на рахунок куди платити,скільки платити і самим вирішувати куди витрачати кошти першочергово.

Якщо дивитись на співвідношення зарплатня і 70 грн.,то наче і не багато,та якщо тих 70,120,90 і ще бог зна скільки і за що треба сплачувати щомісяця,то благодійні внески,то газ та вода,сміття та електроенергія,і ради бога не забувайте,що у всіх є діти і їх треба одягати і годувати,дорослі теж не можуть божим духом харчуватись і ходити у фігових листях,от тому наші люди стоять на митниці по 15 годин у черзі принижуючись продають у Польщі цигарки,щоб задовольнити непомірні апетити бидлоеліти...коли ж та "еліта" вже нажереться.

А на рахунок того,що треба громаді підійматися так би мовити до спротиву,то скажу,що та "еліта" такий зашморг людям на шиї понатягувала,щоб вони через постійне добування грошей не мали часу на такі справи. От Вам і вся стратегія бидлоеліти.

Зображення користувача root.

Не підскажете, скільки зараз за ЖЕК треба платити? який тариф?

Одна гривня з копійками,за квадратний метр загальної площі.

1,20 без ліфта....

чув інформацію від знайомої з міськради говорили іде формування тарифу через інспекцію по цінам,антимонопольний буде з нового року десь біля двох гривень за м.кв.

іще про тариф... за тепло платили три роки тому біля 5 грн за м.кв. потім був скачок до 6.74 грн за м.кв і що все нормально 

 

я до чого веду ніка, хочете якісні послуги вони повинні бути і рентабильними, я наприклад згідний платити і 2-3 грн. аби на визов до мене прийшов тверезий працівник,мав кепало в голові,був з інструментом,і не йшов до мене на виклик три дні.Це називаються якісні послуги

Знаєте,я не наївна якутська дівчина,щоб повірити у казочку про те,ніби коли "вкрутять" нам тарифи по саме "далі нікуди",то ми діждемося тверезого з клепкою у голові сантехніка! Перепрошую та Ви фантазер,щоб таке замайоріло хоча б на горизонті,просто необхідно,щоб пропали сотні генделиків і тисячи їхніх "мешканців",бо де ж візьмуться ті тверезі слюсарі? У майбутньому буде ще гірше,бо здебільшого діток тепер "виробляють" все більше на п"яну голову,а розуму у тих діток не більшає,а підростають ті дітки і теж "згадують" знайомий до щему смак горілки,бо куштували її ще в утробі матері. Тут вже не про тверезого слюсара мріяти,а про хірурга не з будуна чи під шафе. Ох,гріхи наші тяжкі...

 Богдане, як Ви писали "культура має значення". Так- це не просто гасло,- це повинно стати стилем нашого життя .

 Якщо я вчеплю ліхтар біля під'їзду(що не вимагає ні великих коштів, ні зусиль), в цей же вечір це принесе радість (по причині наявності лавочок біля під'їзду, на яких так зручно розміщувати своє тіло і безцільно проводити частину життя, викурюючи не одну пачку цигарок за 15 грн і випиваючи не одну пляшку "не води" за ікс грн )  вживаючим спиртне або іншим компаніям із поки що низьким інтелектом . Тоді мені ще більш буде лячно за мою дружину чи доньку, якщо їм прийдеться ввечері вертатись додому. А є ж іще сусіди, в яких вікна дивляться на лавки під під'їздом, і яким доведеться вислуховувати то політінформацію, то спортивні новини, то особисті досягнення просиджувачів(і це без цензури).Ще є двірники, яким доведеться вранці, коли більша частина населення нашого чудового міста спить, прибирати не тільки листя з дерев...Це лише один приклад, коли "культура має значення", (а ліхтаря краще нехай не буде).

 Пригадався випадок, коли до місцевої "забігайлівки" робили прибудову.Це викликало обурення мешканців сусідніх будинків. Були збори жителів, були присутні представники влади, ЖКП, власник. Коли пані "представник влади" запитала, чи ми б не хотіли мати в себе по-сусідству, цитую "ресторан Європейського рівня" -я запропонував їй прийти ввечері в наш двір, і подивитись на майбутніх відвідувачів цього ресторану, які почаркувавшись у поки що не-Європейському закладі, продовжують посиденьки біля під'їздів на лавочках і справляють свою природню нужду в кращому випадку на вулиці. Але між ними є сором'язливі, які ховаються за дверима, тобто у під'їзді. Не знаю, чи скористалась пані моєю пропозицією, але відповіді у неї не знайшлось.

  З часом будівлю  добудували, заклад перекваліфікували, в дворі стало спокійніше, у під'їзді сухіше.

 Отож, Богдане, погоджуюсь з Вами - культура має значення, і нам добряче треба над цим працювати.

 

 

Зображення користувача BogdanPrystupa.

Олександре, запрошую до мене Гагаріна 22. Під'їзд на якому є ліхтар (замонтований моїм братом) уночі ви побачите здалеку, він просто єдиний який має освітлення. Під підїздом є лавка - і а ні душі.

Не маю права і не хотів би Вас оцінювати (тим більше, що не знайомий особисто), та все ж коментар мені схожий на оправдання своїх "неможливостей" ніж на демонстрацію можливостей.

Зображення користувача Наталя Камишникова.

Громадяни, пропоную нарешті створити альтернативну громадську раду. Альтернативну - бо є вже в нашому місті така собі громадська рада при нововолинському міському голові. Це представники різних громадських організацій (Червоний Хрест, "афганці", спортивні клуби...). Очолює редактор міської газети Ігор Лісовий. Ця структура може неабияк впливати на ухвалення різних корисних для міста рішень. Але щось її не дуже чути. На жаль.

Зробімо по-іншому: 10-15-20... ініціативних небайдужих людей збираються на годину-півтори, щоб обговорити одну конкретну міську болячку і способи її лікування/усунення. Придумали, тут-таки написали (пішли, заявили, креативно пропікетували, зробили...) - і розбіглися.

Наступного разу підбили підсумки, придумали, що ще там можна зробити, зробили...  І ставимо руба інше конкретне питання. По суті. Без зайвих балачок і просторікувань.

До вирішення кожної конкретної проблеми можна підключити тих чи інших міських /обласних/народних депутатів, громадські організації, ЗМІ - ну, кого треба. Почати можна з поліклініки-бойлерної - що там із новою філією? Обіцяли відкрити у грудні. 

А можна з паркового гадюшника розпочати. Чи ще з якоїсь бідосі. Одне слово, хто за? Давайте щось разом робити - в реалі. І не "при міському голові" чи якійсь партії, а самі по собі.

Зображення користувача BogdanPrystupa.

Певне мені не варто писати, що я "за" тому, що це й так зрозуміло, та все ж висловлюю свою прихильність.

Я свідомо, добу не обзивався, вичікуючи, а хто ж пристане на пропозицію Н.С К. Так і знав, що окрім Б.Приступи, ніхто. Колись, я збирав та й так і не зібрав тіньову міськраду, зі всіма ознаками справжньої. А чого? НСК була обласним депутатом, Б.Приступа кандидатом у депутати ВРУ, я - міський депутат ІІ скликання. Назбираємо ще, людей 10-15. Оберемо Богдана чи Наталку міським головою, когось заступником...  Коротше. Не брешу, не краду, не боюсь. Борюсь дозволеними Конституцією і законами способами. Часами, жорстко.  Якщо вам підходить мій радикалізм і буржуазний націоналізм - поможу, по мірі свого здоров'я. Злизування шмарклів, пускання сльози і загравання зі місцевим владним режимом - у минулому. Буду потрібен - кличте.

Користуючись нагодою, хочу поздоровити всіх працюючих інвалідів-держслужбовців Нововолинської міськради (всіх знаю поіменно) із міжнародним Днем інваліда. Бажаю Вам бути "інвалідами працюючими", а не "інвалідами цуплячими". Бажаю всіляких гараздів і доброго здоров'я вдома, на дачі, у лісі, у полі.