Право на опозицію. Не спрацювало

 

Перед кожними українськими виборами кандидати різних мастей і партій прагнуть записатися до лав опозиції. Так, уже склалося, що український електорат  уже давно не любить владу. Причина ж такої «народної ненависті» у  не виконаних обіцянках, у втрачених надіях та у великій прірві між простими українцями і чиновниками.

  От і в чергове виборчу карту пропонують розіграти за стандартною схемою: є влада – Партія регіонів і є опозиція – суміш семи політичних сил під брендом «Батьківщини». Влада говорить про не компетентність попередників з «Батьківщини», у відповідь же отримує закиди у авторитаризмі та анти українській політиці.

  Жодної дискусії про кризу, про стратегічний курс держави, напрямки реформування... Стандартна схема «поганий», а той ще гірший. От тільки чи спрацює ця схема у суспільстві, яке прагне змін? Чесно, кажучи сумніваюсь, бо ці вибори будуть трохи іншими.

   Через розчарування виборців влада, яка втрачає свій електорат змушена допомагати комуністам, з іншого боку через ті ж причини опозиція підтягує – Свободу. Трохи не вписується у цей розклад «Удар» Віталія Кличка і «Україна – вперед» Королевської та ще декілька менш потужних і абсолютно нових проектів. І якщо раніше такі проекти звинувачували у відборі голосів і технічному характері то сьогодні для багатьох фахівців зрозуміло, що ці  сили будуть у наступному парламенті. 

   Проте, складно прогнозувати хто і скільки депутатських мандатів отримає, адже якщо рейтинги дозволяють порахувати приблизну кількість депутатів за списками, то ситуація з мажоритарними округами абсолютно не зрозуміла. По – перше чимало відверто слабких кандидатів від ОО «Батьківщина», багато потужних кандидатів, які або висунуті Партією Регіонів, або пішли на вибори само висуванцями. По - друге при виборі кандидатів від опозиції вирішальним був вибір «київського керівництва», а тому деякі регіональні опозиційні еліти можуть не працювати на «призначеного» єдиного кандидата. По – третє у кожному окрузі схрещується 4 – 5 кандидатів із потужними ресурсами, як фінансовими і організаційними, так і технологічними.

   Так для прикладу у виборчому окрузі № 19 ( центр м. Володимир – Волинський) є сім потужних кандидатів, які за певних обставин можуть отримати депутатський мандат. Такий склад учасників виборчих перегонів зумовить значне розпорошення голосів і занизить необхідний рівень виборчої підтримки. Схема «кандидат від влади» - «кандидат від опозиції» не може бути розіграна, адже як у владі, так і в опозиції немає згуртованості і монолітності.

   Якщо підтримку влади ділитимуть: Діброва і Ковальчук, то за опозиційність боротимуться: Мельник,  Недищук,  Лазаренко і знову ж Діброва ( мешканцям Володимира відомо про холодні стосунки цього кандидата з міським головою – П. Саганюком).

   Також певна опозиційність, як на мій погляд буде спостерігатися у кандидата від партії «Удар» Киричука, тай само висуванець Частяков  використовуватиме критику влади, яка не вирішує реальних проблем громадян.

  Як показує старт кампанії, право на опозицію не спрацювало. Прихильники опозиційних сил розподіляться за регіональним принципом і  київське « узгодження» не матиме ніякого ефекту - електорат отримає чимало  «єдиних, опозиційних кандидатів», кожний з яких буде отим , одним для свого міста чи району, для свого виборця.  

http://soroka2010.com.ua

 

Коментарі

Коментарі

15
Зображення користувача Антон Чвар.

правильно, тому виграти має той хто не буде ділити таку підтримку! ковальчук сто відсотків регіонал. мельник все одно не опозиція. третього центру впливу нема.ну схліснуться вони а перемога за кимось третім. навіть хоча б за юним помічником міліції...

Зображення користувача BogdanPrystupa.

Антоне, може краще було б познайомитися зі мною особисто й переконатися у щирості моїх намірів, а не вживати елементів моєї біографії як "докору". Гурток, який я очолював, виховував у шкільної молоді правопорядність, знання своїх прав і обов'язків, дисципліну та відповідальність - усі ті риси, яких нам сьогодні бракує.

Прекрасно написано. Шкода, що автор підписався "Гостем". Зі всього вбачається, що це не чужа волинянам людина. Сміливіше. Все буде добре.

Зображення користувача Віталій.

      В черговий раз переконався що політика це грязь та бридота.І всі політики, для мене ,як для Леніна Троцькьий.

Бруд - це ті політики, які нею займаються заради грошей, багатства, слави чи особистої влади. А щоб все це придбати, потрібно обіцяти, брехати і дурити виборців. Іншого шляху для таких людей не існує. Ідейні націоналісти не продадуться і за мільйон доларів. Якщо вам хтось скаже зворотнє - плюньте у обличчя. У них інші цінності. Ви хоч один раз голосували за націоналістів? Ви спробували привести їх до влади, самі українцем бувши? Ну, то проголосуйте, хоча б раз.

про нацоналістів написав антон чвар в іншій колонці ,і я його підтримую........заявляйте, заявляйте!цікаво вони до виборів пересваряться чи раніше і знову флот здадутьі за мову не будуть голосувати! бо тільки язиками чешуть а реально нічого не роблять. в тернополі владу має свобода то навіть сміття з міста перестали вивозити. керовніки!

Зображення користувача BogdanPrystupa.

Не спрацювало це факт. Сам процес "монополізації" права на опозиційність для мене виглядає недоречним і обурює. Хто не з нами - той проти нас - це не той курс на об'єднання сил, якого зараз потребує Україна. Невже Доній чи Кармазін (єдиний реальний законотворець у парламенті) гірший опозиціонер ніж  ті, що зібралися під прапором Батьківщини? Фактом є і те, що призначення кандидатів відбувалося на найвищих щаблях і з людьми вибору ніхто не узгоджував. Тому і виникає ситуація як у нас - "об'єднаний" кандидат котрого знають у Луцьку, але у окрузі мало хто бачив і відсутність підтримки місцевими осередками партій, що входять у склад об'єднання. Загалом, "Об'єднана опозиція" є більше міфічним колосом, що створює ілюзію єдності і могутності ніж реальним дієвим механізмом для перемоги на виборах. Опозиційні головнокомандувачі прорахувалися, вважаючи, що народ, втомлений владою, віддасть голос за "опозицію" просто так, без огляду на те, хто її представлятиме.

Не секретом мабуть є і те, що грошовиті важковаговики, "натуралізовані волиняни" та самовисуванці пенсіонери у 19 окрузі - це лише завіса реальних домовленостей і розподілу сфер впливів, а тому прогнозувати сьогодні хто ж переможе просто за рано.

Дивує кволість виборчої кампанії. Задаймо собі питання: про кого із 20 кандидатів ми чули, кого бачили на очі, із ким знайомі особисто? Думаю схвальних відповідей буде не так і багато. Кандидати у свою чергу граючись у те "хто більший опозиціонер" мають людей за дурнів і не говорять із ними ні про свої програми, ні про те звідки прийшли і куди ідуть, ні про механізми вирішення конкретних справ. Зате кожен мешканець чудово засвоїв термін "технічний кандидат" і маніпулюючи ним втрачає довіру до будь кого, навіть своїх сусідів, бо ж і вони можуть виявитися "засланими козачками".

Зображення користувача Нововолинець.

Опозиція? Ви про що? Про опозицію можна говорити тоді, коли є якась ідеологія, якісь чіткі, реальні плани на майбутнє та бажання їх втілювати. А у наших політиків в 95% випадків одна ідеологія - "гроші". Яка, доречі, дуже добре їх між собою об’єднує, шкода тільки що людям від того об’єднання не легше.. І до влади вони так лізуть не того, що у них болить серце за народ, а у 95% випадків, щоб дорватися до кормушки.

Хто переможе? Мабуть той, хто вкладе у свою виборчу компанію більше грошей. Сумно, але факт. Хто купить народ, той і виграє. Купівля уже почалася. Хтось возить людей по місту у "безкоштовному" автобусі (доречі, є чутки, що частково цей автобус фінансується з бюджету), хтось організовує концерти та випускає власну газету з "тільки достовірною інформацією". Хтось починає будувати дорогу по Некрасова (дорога ще тільки на папері, а БігБорди по цілому місту уже висять, я 3 бачив) Хтось за кілька днів до виборів почне гречку роздавати. І люди купляться, тому що люди не вміють мислити. А потім.. знову будуть плакати що погано живеться, що в країні бардак, що при владі не ті.. і знову все по колу. 

Кажуть мені дві жінки: Ми не купимося на виборах за гречку і "кильку", ми хочемо гроші. І яка сума, питаю,  вас задовольнила б?  По 5 000 грн., кажуть. Це, відповідаю -  і на нормальний похорон не вистачить. Ось такі настрої у нововолинських пенсіонерів. У головах у людей каша, а не Україна. Молодь, як завжди, на вибори не піде. Основний електорат для бажаючих похлебтати із золотого корита - люди пенсійного віку. Яким не так і багато залишилось, топтати ряст. Які пам'ятають і ностальгують за радянськими часами і ковбасою по 2-20, демонстраціями, політінформаціями, ленінськими кімнатами, колгоспами, одностайними голосуваннями на виборах, генсеками КПСС, комсомолом, хлібинами по 0,16 руб., тюрмами для іншодумців, народним розгулом на свята у громадських місцях та іншими атрибутами тоталітаризму. І яких вже не збити. Шкода, що таким чином, батьки і діди підсовують свиню своїм дітям та онукам.

Зображення користувача Сотник ВУС.

 А шо за панічні настрої? Ше два місяці до виборів а вже повні штани. Якщо не переможуть  противники РЕЖИМУ , то нам всім стовідсотковий ПІПЕЦЬ, а так хоть якісь надії є. Думаєте люди такі дурні  і не розуміють. Погано ви думаєте про народ , вибори доведуть це. Слава Україні!!!!!

Зображення користувача Нововолинець.

Ага.. вже 20 років доводять та все довести не можуть.. І після кожних нових виборів знову "маємо те, що маємо". Що зміниться після цих виборів? Вибори на місяцях виграють ті, хто може більше грошей витратити на рекламу. Куплять людей безкоштовними концертами та гречкою.  А коли такі Ковальчуки чи Честякови (які є у кожному виборчому окрузі, тільки з іншими прізвищами) з ймовірністю в 95% переможуть і прийдуть до влади то чиї інтереси вони будуть відстоювати? Народу чи власного бізнесу?? 

А такі люди як Богдан можливо і могли б щось змінити.. та які у них є шанси на виборах, якщо у кармані пусто?

Зображення користувача BogdanPrystupa.

Нововолинцю, чому так скептично? Невже усі люди ведуться на "кишеню"? Думаю ні! Вважаю, що перемогти цілком реально. Незважаючи на проїзд і куліш із танцями люди бачать, що один це корінний "господарник", а інший приїхав "по господарювати" на чужому. "Об'єднаний" кандидат також не репрезентативний, а інших 16 взагалі ніхто в очі не бачив.

Якщо кожен із Нас, розповість у своїх родинах та серед друзів, що знає особисто, спілкувався і довіряє такому як Богдан, то перемога буде за нами. Люди просто недооцінюють силу особистих контактів. Як каже давнє маркетологічне правило - через 10 своїх знайомих ти знаєш кожного на світі.

Скажу більше - моя участь у цьогорічних виборах є свідомим кроком, який планувався упродовж декількох років. Я навмисне не йшов на минулі місцеві вибори тому, що вважав партійну систему виборів не прозорою і не хотів побиратися по партіях і проситися до когось у список. Тепер недруги і навіть знайомі закидають, що я амбіційний і вирішив замахнутися за високо. Пояснення просте: якщо хочеш навчитися плавати скачеш у річку чи озеро, а не борсаєшся у ванні. Крім того, моя участь у виборах це тест для Нас - мешканців міста, на щирість, громадянськість та відповідальність. Усі роки після Помаранчевої революції Ми висловлюємо думку, що пора молоді прийти у владу. Перевіримо, чи спроможні Ми відповідати за свої слова і віддати свій голос молоді яка щиро, без грошей, адмінресурсу, зв'язків чи покровителів іде на вибори. Щонайменше я точно буду впевнений, що у Нас була альтернатива, але Ми не нею скористалися.

Зображення користувача Сотник ВУС.

[quote=Нововолинець]

Ага.. вже 20 років доводять та все довести не можуть.. І післяА такі люди як Богдан можливо і могли б щось змінити.. та які у них є шанси на виборах, якщо у кармані пусто?

Роль таких як Богдан,Відтягувати голоси на користь провладного кандидата.. І добре шо є люди які це розуміють.

Зображення користувача BogdanPrystupa.

Пане Миколо, скажіть хоч на якого провладного кандидата відтягувати? А то за Вашою логікою усі крім Мельника - провладні, я аж розгубився їх аж 18.

Зображення користувача Сотник ВУС.

Тягнибок закликає не вірити соціологам

Лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок закликає не вірити результатам соцопитувань щодо рейтингів політичних сил.

В інтерв'ю ЛігаБізнесІнформ, коментуючи інформацію про те, що рейтинг "Свободи" 4,3% не дозволяє їй пройти в парламент, Тягнибок сказав: "Це рейтинги для ЗМІ, а також для маніпулювання свідомістю виборця".

"Наш рейтинг мінімум удвічі вищий за той, який малюють соціологи", - стверджує він.

За словами Тягнибока, це випливає "хоча б із коментарів тих же соціологів, які вони дають у приватних розмовах".

"Більшість результатів досліджень публікуються на замовлення певних політичних сил. До нас теж неодноразово зверталися соціологи з пропозицією платних послуг, але ми відмовляємося", - сказав він.

"Рейтинги, які дають нам сьогодні, використовуються спочатку для маніпуляцій, а після виборів - для фальсифікацій їх результатів. Тобто спочатку дають Свободі 4% і говорять народові, що націоналісти не проходять. А після виборів, при підрахунку голосів, влада урізує наш результат до оголошеного раніше рівня, як би підтверджуючи початковий прогноз ", - стверджує Тягнибок

За його словами, ніяким соціологічними дослідженнями вірити не можна.

"Взагалі, сьогодні вірити соціології не варто. Половина інтерв'юерів просто бояться відповідати на запитання анкет. А частина відповідає, але з побоювань - неправду", - сказав він.

Сторінки