Привіт із дурдому! Від Василя Мартинюка

Який четвертий день голодує у Луцькій обласній психіатричній лікарні № 1, знаходячись там на примусовому психіатричному обстеженні, згідно «Постанови, Іменем України», від 08 жовтня 2012 року Нововолинського міського суду.

А також, вітання усім потенційним пацієнтам цього лікувального закладу, яке передає всім читачам тамтешній завідувач відділу експертизи пан Андріян Григорович Воробей.

Зі слів Василя Мартинюка, він нібито, пообіцяв тримати його у дурдомі не менше трьох місяців. А також розпочати експериментальне психотерапевтичне лікування шляхом внутрівенного введення невідомих препаратів у результаті чого той (В.Мартинюк) забуде навіки звідки він родом, хто були його батько й мати та своє власне прізвище.

Ну, і відповідно, гамівну сорочку на тіло та гумового шланга зі манною кашею регулярно устромлюваного у стравохід пацієнта ранком, в обід і ввечері…, здоровезними санітарами.

Схоже, пан доктор А.Воробей не знайомий зі «Законом України про психіатричну допомогу» та Конституцією України. Бо якби було навпаки, то знав би, що згідно розділу IV, ст. 30 контроль та нагляд за діяльністю по наданню психіатричної допомоги мають право здійснювати об’єднання громадян - громадські організації та політичні партії. Вони, до речі і збираються до Луцька, незабаром…

Про акт непокори, який з відчаю і у знак протесту проти бездіяльності міських державних посадових осіб зробив влітку у супермаркеті «Вопак» Василь Мартинюк, заклавши у бокс для зберігання особистих речей торбинку із білим порошком (селітрою), знає увесь Нововолинськ.

Проте, людину, яка ніколи на психіатричному обліку не перебувала, не була судима, не притягувалася і т. д., кидати примусово у психушку, та ще й згідно рішення високого суду, у наш час погодьтесь, неприпустимо.

Та хіба дурдоми тепер використовуються владою для придушення непокірних? І направлення на насильницьку, як вбачається, психіатричну експертизу було виконане зі грубими порушеннями законодавства України.

«Терористу» В.Мартинюку загрожує штраф у розмірі до 17 000 грн. або до 5 років позбавлення волі. Два зайці відразу: інші перелякаються і «незручного» протестувальника до буцегарні, запроторено буде. Отже, в Україні з’явиться іще один політичний зек зі тавром «терорист».

Із минулого тижня маємо офіційне європейське визначення, ухвалене Комітетом міністрів та Парламентською асамблеєю Ради Європи. Визначено п’ять основних критеріїв, присутність хоча б одного із них у громадянина, засудженого судами будь-якої країни, офіційно свідчить про те, що він є політичним в’язнем:

1) Політв’язнем слід вважати особу, позбавлену особистої свободи, якщо позбавлення волі було застосоване зі порушенням одного з основних прав, гарантованих Європейською конвенцією з прав людини та протоколами до неї – зокрема свободи думки, совісті і релігії, свободи вираження поглядів та інформації, а також свободи зібрань та об’єднань;

2) Політв’язнем є особа позбавлена особистої свободи в умовах, коли позбавлення волі було застосоване з явно політичних причин без зв’язку із будь-яким правопорушенням;

3) Тривалість ув’язненння, яке явно не відповідне правопорушенню;

4) Умови ув’язнення, які явно не відповідні правопорушенню, в якому особу визнано винною або в якому її підозрюють;

5) Політичним в’язнем є особа, позбавлена волі внаслідок дискримінаційного, якщо порівнювати зі іншими особами, судового процесу, притому є виразні підстави вважати політичні причини справжньою основою для такого поводження з людиною.

У випадку засудження В.Мартинюка до тривалого тюремного терміну, на Волині відкриється епоха політичних ув’язнених, якої не було у нас, ось вже 20 років. А у випадку накладення на нього величезного грошового штрафу, явно не підйомного для бідної людини – ера переслідувань за іншодумство та політичні переконання.

Новоспечений пацієнт психіатричної лікарні нічого, на відміну від інших, ні у кого не вкрав, нікого не побив, не позбавив життя, підім’явши автомобілем, мажорствуючи на автошляхах, не зґвалтував і не підпалив, не пограбував, не заклав вибухівки, не вчинив рейдерської атаки, не покалічив…

Просто, нерви у чоловіка не витримали від бездіяльності бюрократів та чиновницьких відписок. Зробив те, що вважав за потрібне. Навряд чи хоч один із чиновницької братії буде покараний за бюрократичну тяганину і відписки, цілу купу яких, має В.Мартинюк. А сам він безневинно покараний вже – «психушкою», де нібито потрібно, у його ж «інтересах» пройти обстеження в умовах цілковитого обмеження свободи. Не виключене і примусове «лікування».

Де проходить грань між 1937 і 2012 роками? Між совєцькою імперією та самостійною Україною, за незалежність якої полягли безліч поколінь її синів і дочок? Межа відсутня.А донедавна ще була…

Хай пояснить головний лікар обласної психлікарні пан Черниш, чому при нормі 40 хворих, у ввіреному йому державою Україна лікувальному закладі, зі слів пацієнтів, тісниться 75? Багато із яких сплять на підлозі…

Державою Україна ратифіковано безліч міжнародних Угод, Хартій, Меморандумів, Декларацій, Постанов судів тощо, котрі стосуються прав і свобод людини та громадянина. Я неодноразово писав про це. Переслідування за політичні переконання грубо суперечить міжнародному праву. За з’яву у певних країнах політичних в’язнів, їхніх керівників не судять міжнародні трибунали, як за злочини проти людства. Ці тенденції, як правило, починаються у країнах скорумпованих, де до влади приходять мафіозно-кримінальні структури. Таких людей не запрошують на саміти глав держав, які дотримуються стандартів Декларації прав людини ООН, їх часто позбавляють віз для в’їзду у країни вільного світу, заарештовують і конфісковують рахунки у західних фінансових установах, застосовують санкції щодо ведення бізнесу, не надають пільгових кредитів МВФ…

Одним словом, із ними відбувається те, що ми дедалі більше спостерігаємо в умовно вільній Україні. ПАРЄ чітко вказала на єдиний вихід. Резолюцією «Визначення політичного в’язня» Асамблея пропонує правоохоронним органам всіх держав Ради Європи повторно розглянути справи, де можливо, йдеться про політичних в’язнів, зі застосуванням перерахованих вище критеріїв і в залежності від результатів, звільнити таких людей або провести повторний судовий розгляд їхніх справ.

Як вбачається, вердикт про насильницьке психіатричне обстеження В.Мартинюка, у суді висмоктали із пальця, виконуючи чиюсь вказівку щодо «терориста» № 1 м. Нововолинська. Посол Євросоюзу у Києві, обов’язково буде про це знати. Деякі із чиновницьких відписок В.Мартинюка, додаю.

Анатолій Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», Нововолинськ, Україна

Коментарі

Коментарі

17

Так,шановні,все,що відбувається у цій дірі під назвою Україна: хабарництво,казнокрадство,чиновницьке свавілля,бездіяльність,навмисне затягування справ,щоб відійшли у небуття,поліклініка для дітей у бойлерній,"асфальтовані"доріжкі,на яких можна повикручувати ноги,неосвітлені цілі райони міста,побори на усіх рівнях,безробіття,жалюгідні пенсії та зарплати,страшний стан комунікацій міста,зубожіння людей,зріст хвороб,цін....та все це напевно нам тільки здається,насправді все добре,ба,навіть відмінно. Вітаю,ми входимо у нову-стару еру,як за часів правління тирана Сталіна і його посіпак. Будьмо готові до того,що завтра будь-кого з нас кинуть у дурдом та пічкатимуть пігулками,щоб ми не розтуляли своїх ротів,висловлюючи свою думку з приводу неподобств,які наче короста покривають нещасну Україну та її людей. Або навіки стулімо роти і та й працюймо за копійки на "великих та мудрих правителів"!

Зображення користувача Віталій..

    Ви ще забули про добровільно-примусові внески,особливо у нашій "коханій" лікарні!!!

Автор статті нічого не розуміє в юриспруденції.

Пана Василя не засудили, а тому не можна вважати його "в'язнем"... А якщо хтось щось вчинив, і пан Василь написав цілу купу паперів у всі органи - ті люди мають відповідати. А коли сам ситуація переграється навпаки - всі білі й пухнасті??? 

Давайте будем жити за принципом "закон один для всіх".

Потрібно уважніше читати пропоновані матеріали. Василя Мартинюка засудили вже - до примусової психіатричної експертизи. До статті додається відповідна "Постанова" Нововолинського міського суду. У випадку визнання його дій адекватними, він може отримати термін ув'язнення чи великий грошовий штраф. За що? Та за бездіяльність службових осіб, перш за все! За те, що ніхто із них не хоче виконувати свої прямі посадові обов'язки, а їхнє начальство не бажає змусити підлеглих до цього. Тобто, саме не виконує своїх. Чоловік потрапив у замкнене коло, опинився заручником чиовницького небажання працювати. Із відчаю, таким чином, спробував натиснути на проіржавілу бюрократичну машину, щоби та зробила спробу, хоч  у наймінімальніший спосіб, захистити від сваволі тих, хто її годує і утримує.  Ви це розумієте? Сьогодні він, а завтра - ви. Тут - переслідування за іншодумство та політичні переконання у найчистішому їхньому вигляді. За вимогу виконувати Закони і Конституцію. За бажання жити чесно самому і вимагати правдивого виконання своїх службових обов'язків від державних органів, які створені для цього. Без брехні, крутійства і зрощування зі "грошовими мішками". За право бути порядним і шанувати загальнолюдські цінності. То у чому винен Василь? Він вже жорстоко покараний, людська гідність принижена, його позбавили свободи і кинули у психушку. У якій нормальній країні світу карають позбавленням волі у психіатричній лікарні, за один тільки намір чи дію, яка не нанесла шкоди суспільству, змусити виконувати діюче законодавство? Хай навіть і на короткий термін, шановний знавцю вітчизняної юриспруденції.

Зображення користувача Українка.

А таки не втрималась!Доволі непогано знаю про дії пана Василя....і не була б такою категоричною щодо встановлення йому статусу політично переслідуваного-зараз так модно озвучувати ці слова,коли не хочеться бачити справді мотивів діянь,що призводять до певної законодавчої відповідальності.Бити в барабани і оголошувати когось політв"язнем при тому,що певні дії тієї людини чітко охарактеризовані і доведені-нонсенс,Він поклав пакет у ячейку магазину?-поклав....Він проінформував певні органи щодо того,що в залишеному пакеті вибухівка?-проінформував.....Вибухівки не виявилось-слава Богу!...але-люди хвилювались...багато людей(і уявіть себе посеред магазину в той час,коли біля вас бігають сапери і евакуюють наповп людей і реакцію цих людей...свою наприклад-уявили?...навряд чи...),було при цьому задіяно багато спеціалістів різних служб...Яким чином можна охарактеризувати дії людини,котра стільки натворила?...та якнайменше-хуліганством,яке теж карається законодавчо-у різній мірі.Так що-не варто робити мученика з пана Василя...Звісно нікому б не хотілось опинятись на його місці-і не треба постійно на цьому наголошувати!Навіть за просте слово,сказане в чиюсь адресу і протрактоване як образу честі та гідності судять...то що вже за так званий тероризм,хоч і розіграний.Перш ніж щось ,пробачте,витворяти-треба і про наслідки думати.

Пані "Справедливість", ані словом не обмовилась про судове засідання у Нововолинському міському суді щодо призначення примусової психіатричної експертизи, яке відбулось без самого підозрюваного у скоєнні "теракту". Хоча, Василь Мартинюк не був на той момент ні заарештованим, ні затриманим. Був там і адвокат, який теж, нібито, захищав... кого? Як не повідомила вона і про відписки із міської прокуратури, міліції та міськради. Які у великих кількостях має підозрюваний. Так, так саме підозрюваний. Одне це і дозволяє із великою ступінню вірогідності говорити про політичні причини імітування "теракту" у супермаркеті та силового запроторення В.Мартинюка у "психушку". І видається мені, що ця історія ще матиме своє продовження. Бо вже надто цинічно і несправедливо наша влада кинула того бідняка у психлікарню. І продовжує його там утримувати до цього часу.

Зображення користувача Українка.

Я не розвиваю даної теми і не маю наміру настільки глибоко і просторово в неї входити і проводити аналіз першопочаткових діянь пана Василя і як результат-реагування певних органів.Можна тільки те й робити,що бідкатись про безвідповідальність органів влади і їх специфічне реагування щодо різних людей і різних вчинків....В своєму попередньому коментарі я всього лиш висловила свою точку зоро,щодо  того вчинку пана Василя,котрий наводить і простих людей на певні роздуми-а для чого було ту ситуацію з вибухом створювати?.....Сказав-є вибухівка...на повірку виявилось,що немає.....не говорю вже про міліцію і суд...я сама думаю,що людина ,роблячи таке ,не є зовсім адекватною,а значить психіатрична лікарня-це те місце,де це або підтверджують,або спростовують...а політика тут зовсім ні до чого...пан Василь з відчаю щодо власних справ,котрі не вирішуються так,як би йому хотілось,зробив так званий протест щодо бездіяльності органів влади...це був його крик душі і....ще щось...знову ж таки повторюсь-схоже на хуліганство.

Зображення користувача Українка.

А давайте усі будемо протестувати проти безвідповідальності!!!не виплатили зарплати вчасно-бунтуємо,не записали дитину в садок-знову нічого для нас не роблять,розкрадають країни національне багатство декілька олігархів-революцію зробим,бутилки по вулицях один в одного будем кидати....чи ще щось такого спрямування...і так далі-завжди знайдеться хтось чимось невдоволений...І що з того буде?....Ми живемо все таки не в лісі і не на острові,в державі діють Закони,багато з яких нам може і не подобатись,але вони прийняті і затверджені,тому обов"язкові для виконання і навіть будь-які протести мають мати свою форму і свій зміст,а не залякування  явною чи уявною вибухівкою,при цьому не думаючи абсолютно за безневинних людей,що живуть поруч!

Прикро, що ви так нічого і не зрозуміли. Чи придурюєтесь?  Закони - для бідних. Багаті живуть беззаконням. Влада у олігархів. Державницькі позиції відсутні. Бюджети розкрадаються. Збройні сили знищені. Простий народ залякують репресіями. Говорячи про безневинних людей, що живуть поруч, це ви про кого?

Зображення користувача Віталій..

    Ні,нічого не вийде.Ніхто протестувати не буде! Бо наше населення це велика отара овечок!І я не знаю що треба зробити,яку треба "встряску",щоб з баранів стали вовки!!!

Так, так пані "Антисправедливосте". Безвідповідальність? Невиплата зарплати? Відмовили у дитсадку? Нічого для народу не роблять? Розкрадають національне багатство країни декілька олігархів? То й що?  Які дрібниці!  Може, "революцію зробим, бутилки один у одного будем кидати..."  Ніколи нікому психіатричних діагнозів не ставив, а тут захотілося. У тебе, бабо, із головою порядок?

Зображення користувача Українка.

Хлопе..нік уважно прочитав?Справедливість написано...могла бути-Радість,Сонце,Вітер,Книга і так далі-як я собі захотіла б...Ти назвався Анатолем-твоя справа,як і моя вибрати для себе нік Справедливість.діагноз не можеш встановлювати,як і я,зрештою-освіта не дозволяє,тобто-відсутність медичної спеціальної...А от бути зарозумілим хамом -у тебе,журналісте,тут на нововолинському сайті чудово получається,як і загалом у житті.Тобі діагнозів встановлювати не треба навіть спеціалістам,ти-просто негативна і злюща людина.І в черговий раз нагадую,борцю за правду-тут висловлюють не лише співзвучні з тобою думки.Щастя-здоров"я!

Що, правда очі коле?  Менше вислужуйся. І  не збивай людей зі шляху істинного.

Зображення користувача Українка.

Ну звісно,Анатоль хоче донести до нововолинської громади,що його знайомого потрібно виправдовувати за любі методи так званої боротьби з системою-хоч за уявну вибухівку...а іншим разом-може і за справжню...ну що людині не пробачити,вона ж борець?!перебор,журналісте ,і в емоціях,і в словах!

Я хочу правди, порядності, законності і справедливості без переборів і лобіювання власних інтересів. Я хочу безумовного виконання своїх обов'язків прокурорами, міліцією та судами. А ще статей Конституції України, прав і свобод. Я прагну до справжньої, а не вигаданої чиновниками Європи та до демократії, не до злодійського кодла. Тільки і всього. Для себе особисто - нічого.  

Зображення користувача admin.

Заява нововолинському міському прокурору.

Наскільки я зрозумів, Мартинюку пропонувось добровільно пройти амбулаторну психіатричну експертизу, але він відмовився?

Сторінки