Про «підданське» лідерство, або скільки років ще треба ходити по пустелі?

 

Кожного разу, коли пишу про «живих мертвих» лідерів, або ж «роботу заради роботи», згадую видатного політика Франції ХІХ століття Леона Гамбетту. Його промови йшли «на ура», люди просто зачаровувалися кожним словом… Зараз йому б аплодували стоячи й обсипали квітами після виступу )))

Проте, коли після смерті Гамбетти опублікували стенограми його шикарних виступів, виявилось, що слова великого політика – суцільна єресь, яка докупи не в’яжеться. Тобто… Гамбетта зачаровував усіх своїм красномовством, виглядом, харизмою, якщо хочете, тільки не змістом того, що говорив. Проведемо паралелі з політикою сучасної України і… о диво!!! Десятки, сотні гамбет!!!

У чому ж проблема? Гіпноз чи просто недостатня освіченість, «локшиносприйнятність» людей? Відомо, що чим дурніший, даруйте, народ, тим простіше ним керувати. Не про нас? Ні, звісно! Будемо лестити собі й надалі, аби бодай собі здаватися високо-превисоко «образованими» і те де і те пе.

В Україні політичне лідерство – шлях до збагачення. І причому не лідерів, а тієї «гоп-команди», яка за ними стоїть. Лідера робить сила-силенна політтехнологів та спонсорів, яким… та звісно, тре платити, себто віддячувати, і то неабияк!

Пам’ятаю одну статтю (замовне інтерв’ю з паном Чечетовим). Так от, у ньому вельмишановний пан двічі (!), очевидно, для ефектності, повторив приблизно таку фразу: «Юлія Тимошенко та Юрій Луценко себе вичерпали. А новими лідерами опозиції стануть Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок та Наталія Королевська». Відразу крамольна думка: якщо сам Чечоткін піарить, значить… лідери куплені! Гірко визнавати, але після подій з Наталею Королевською… Так, так, якщо куплений ще й Тягнибок, то гріш ціна театру української політики.  

Як знайти ефективного лідера в країні, де все і вся глибоко погрузло в корупції? І чи обов’язково лізти в політику задля покращення свого життя? Адже є й інші шляхи: громадські організації, бізнес… Не варто зациклюватися на продажному шляхові до химерного політичного успіху. Принаймні «наверху» брудно. Найбрудніше. Тому навіть заради альтруїзму не намагайтеся допомогти всім, збудувати нову країну… Наведіть лад у своєму місті, на вулиці… З маленьких безладів складається великий хаос. І навпаки. Навіщо ж тоді прагнути зробити все? Обери напрям і працюй! А клоунів, які лише говорять про роботу, заробляючи гроші на «сірій масі», вистачає… Від тебе залежить, як довго ходитимемо по пустелі… Та якби ще з лідерами ходили, а то…

Щиро Ваш, БуквоID.

Коментарі

Коментарі

7
Зображення користувача Нововолинець.

Політика це піар. Кожен відомий політик це бізнес-проект! Спочатку вибирають молодого, перспективного, симпатичного і недурного політика. Потім у нього вкладаються гроші: наймається команда професійних маркетологів та іміджмейкерів які, аналізуючи море статистичної інформації, створюють образ нового політика. Продумується все - від зачіски (згадаємо косу Тимошенко аля я - Україна) до одягу, жестів, поведінки, вміння говорити, навіть паузи між словама детально пропрацьовуються з спеціально найнятим репетитором. Це робиться для того, щоб политик цей в очах людей виглядав як новий Месія, який обов’язково виведе країну із кризи. Після створення образу починається піар - реклама на всіх можливих ЗМІ, заказні статті, участь ток шоу, різноманітних акціях протесту, відкриттях, коротше скупченнях людей. А після виборів, якщо даний кандитат проходить (а він просто не зможе не пройти, якщо у нього вклали кілька десятків чи навіть сотень мільйонів доларів) починається повернення коштів шляхом прийняття потрібних для бізнесу інвесторів законів та поправок.  

В Україні є багато розумних людей, які прийшовши до влади реально змогли б щось зробити, та нажаль, їх туди ніхто не пустить.. Бо конкурувати з бізнес-проектами у які вкладаються величезні кошти їм просто не реально. 

Корреспондент.net

Поэт и политический деятель Дмитрий Павлычко написал открытое письмо лидеру партии Украина - Вперед Наталии Королевской.

"Госпожа Королевская, ходят слухи о том, что я якобы поддерживаю деятельность вашей партии Україна - Вперед (неграмотное название, должно быть Україно - Вперед). Но я обращаюсь к вам с этим открытым письмом, чтобы выразить свое глубокое недовольство вашей политической деятельностью вообще", - пишет Павлычко. 

"Когда вы были членом партии Батьківщина, вы выдвинули Юлию Тимошенко на Нобелевскую премию мира. Я узнал об этом и хотел вам помочь в этом. Я поехал с вами в Брюссель, чтобы там, перед членами Европейского парламента, выступить с аргументацией в поддержку кандидатуры Тимошенко на Нобелевскую премию мира", - объясняет поэт.

"Я это сделал. Но никакого нашего сотрудничества у меня с вами не могло быть и не будет, потому что, проанализировав учредительный съезд вашей партии, где ни слова не было сказано в защиту украинского языка как единственного государственного языка в Украине, где вообще шла пустая болтовня о какой-то молодой политической силе, я понял, что ваша партия профинансирована властными структурами, является проектом Партии регионов", -  отмечает он.

"Вы призваны Президентом в борьбе с оппозиционными силами во главе которых стоит Тимошенко и Яценюк. Ваша задача состоит в том, чтобы собрать немного голосов от неискушенных граждан, но каждый голос, который будет отдан за вашу партию, - это нож в спину настоящим оппозиционным силам", - подчеркивает Павлычко.

Зображення користувача БуквоID.

Стаття написана давно, після виключення Королевської з "Батьківщини".

Нормально написано "БуквоID". І не суть важливо, коли створена публікація. Вона буде актуальна завжди! Особливо, Ваші міркування про корупцію та рідну мову. Дозвольте, дещо додати. Ми не повинні так просто віддавати мови своїх дідів. Говорімо по-своєму, Богом даною нам українською мовою, не піддаваймося і не скочуймося у прірву чужої. Все, Крапка. Якщо ми на це здатні, ніяка русифікація (полонізація, онімечування тощо) нам не страшна. У нас є своя мова. А ви, чужі, говоріть між собою, якою хочете. Щодо корупції.  Її Україна може позбутися за декілька місяців. Не вірите? Поясню. Гарант Конституції, Президент В.Ф.Янукович звертається до народу, свого оточення та уряду: "Все. Із завтрашнього дня всі живуть без крадіжок, відкатів, хабарів, сватівства, свояцтва... Піймаю на чомусь подібному - посажу на довгі роки, згідно ККУ, із конфіскацією. Для особливо злісних - проситиму Парламент тимчасово, на пів-року, повернути смертну кару".  І починати так робити. Якщо потрібно, запровадити пряме президентське правління областями. Смієтесь? Так було у Грузії. Непокірних міняти, судити, садити... Для цього, на чолі держави, потрібні патріоти України. Зовсім небагато. Ось і все. 

Зображення користувача БуквоID.

Анатоль, за мову згоден, а от щодо корупції... "Ворон воронові ока не виклює" - народ влучно сказав. Хоча хотілося б за Вашим сценарієм перебудову...

Зображення користувача Сотник ВУС.

Автор хоч сам зрозумів шо написав.Словоблудіє одно.

Аж два коментаря вліпив! Видно, "свободовець"? Підкажи, за які ши-ши твій Тягнибок на шикарному авто роз"їжджає, а? Нормально написано, я тоже нікому давно не вірю.

Сторінки