Система відеоспостереження для Нововолинська лежить “мертвим вантажем”

У Нововолинську на сесії міської ради вкотре підняли питання щодо втілення програми “Безпечне місто”. На даний момент закуплено 14 камер відеоспостереження та необхідне обладнання для їх обслуговування, яке чекає на встановлення, - повідомляє «БУГ».

28-го лютого на сесії Нововолинської міськради під час доповіді т.в.о. начальника поліції Віктора Пикалюка про криміногенну ситуацію в місті, депутат міськради Сергій Семенюк поцікавився про хід виконання програми “Безпечне місто” в Нововолинську.

Пикалюк відповів, що на суму близько 112-ти тисяч гривень, яку виділяли з міського бюджету, закупили 14 відеокамер, 4 відеореєстратора, 4 жорстких диски і 4 монітори для відеоспостереження. Керівник поліції зауважив, що кошти на встановлення обладнання не виділялися, тому не проводився монтаж.

У місті вже було встановлено 9 відеокамер, з яких зараз працює лише 4. За словами міського голови Віктора Сапожнікова монтаж та обслуговування проводило ТТІ в плані “шефської допомоги”, та прийшов час і потрібно щось змінювати.

Мер також зазначив, що з одним із попередніх керівників поліції Андрієм Литвином почали працювати з підприємцями, щоб кожен поставив камеру і вивів на монітор у себе, а при можливості – у чергового поліції.

Сумарно в 2017 році на встановлення системи відеоспостереження було виділено 154 тисячі, з них 24, які виділяли на закупівлю планшетів, – повернулися назад, так як їх не встигли освоїти. Цьогоріч пропонуємо виділити на цю ж потребу вже 26 тисяч. Та чому вчасно не закупили?


А обладнання, яке зараз вже є, з минулого року лежить “мертвим вантажем” і потрібно щось робити. Ініціатива щодо підприємців, яка йшла від мене, не доведена Литвином до кінця
”, – сказав Сапожніков.

Богдан Бадзюнь поцікавився, коли закуплене обладнання буде встановлене.

З місцями попередньо вже визначилися та зазначили на карті. Мають бути і на в’їзді і виїзді з міста. Будемо чекати коштів на монтаж обладнання та коли закінчаться морози. Старатимемося в найкоротші терміни“, – повідомив Пикалюк.

Бадзюнь, в свою чергу, також висловив бачення даної ситуації. Нагадав про поїздку нововолинської делегації до Тернополя та як там втілюють програму «Безпечне місто»:

Був у числі делегації і нам показали як там працює система відеонагляду. Всі камери зведено в один пункт. Підприємцям міста було рекомендовано встановити за свій рахунок камери, які будуть підключені до сервера. Я б хотів, щоб у Нововолинську зробили систему такого ж плану. Потрібно винести це питання на сесію міськради та рекомендувати нашим підприємцям за свій рахунок поставити камери. Криміногенна ситуація з кожним роком гіршає, а це допоможе поліції розкривати злочини“.

Віктор Ярема зазначив, що практично в усіх магазинах та підприємствах камери вже стоять, але їх потрібно об’єднати в одну систему:

Має бути будь-яка організація, яка буде обслуговувати систему та відеокамери. З власного досвіду знаю, що постійно вони потребують ремонту, а це коштує грошей”.

Сапожніков запропонував Пикалюку продовжити роботу, почату з попередніми керівниками поліції та підприємцями. Також зазначив, що потрібно просити допомогу в начальника ГУНП у Волинській області Петра Шпиги щодо вирішення питання з відеоспостерженням у Нововолинську.

Нагадаємо, що програма “Безпечне місто” почала втілюватися у Нововолинську в 2016 році. Тоді ж встановили перші камери відеоспостереження: на проспекті Перемоги, Майдані Незалежності, на будинку міської ради та на 15-му мікрорайоні.

Тоді встановили роботизовані камери вартістю близько 20 тис. грн кожна, не проконсультувавшись з експертами. В результаті - красива картинка в онлайні, а функціоналу - нуль. Зрештою, наразі жодна з камер не працює: гроші просто-таки викинули на вітер.

Коментарі