Уся правда про Роксолану (АНОНС)

Журналістка родом з Нововолинська, кандидат мистецтвознавства Олександра Шутко 23 квітня на «Книжковому арсеналі» в Києві презентуватиме друге видання (доповнене) своєї книги «Роксолана: міфи та реалії». У ньому – ще більше цікавої інформації з життя Роксолани та її нащадків. Зміст книги доповнений новими рідкісними ілюстраціями та світлинами доби правління османів.

 Факти та достовірна інформація з архівних документів, османських літописів й археологічних розкопок неабияк зацікавили українців, які за півроку розкупили перше видання цієї книги. Її автор, застосовуючи свій журналістський та науковий досвід, а також знання східних та західноєвропейських мов, зібрала не лише відомості з першоджерел, а й коментарі з цього приводу турецьких, британських, польських та американських вчених.

Таким чином вдалося розвіяти міфи про неабиякий патріотизм Роксолани, її емансипацію в османському суспільстві та великий вплив на історію України. «Листи Роксолани до султана Сулеймана та дипломатичне листування з польським королем вказують на те, що вона позиціонувала себе виключно, як вінценосну особу Османської імперії, яка вболівала за інтереси цієї держави та своїх дітей. Тому і бажала війську султана Сулеймана блискучих перемог над невірними, тобто над своїми братами по вірі християнами. А ще в її оточення у вигляді дипломатів та наставників синів були потурчені поляки зі шляхетних родин. Відомостей про наближених до неї українців не існує», -- зазначає Олександра Шутко.

Роксолана стала володаркою у гаремі султана Сулеймана. На державні справи ж не мала великого впливу, як прийнято вважати. Це вже пізніше її послідовниці, дружини султанів Нурбану, Сафіє та Кьосем безпосередньо керували державою, через своїх синів-султанів, стверджує О. Шутко. Останньою була українка родом з Поділля Надія, тобто Хатідже Турхан, яку у Туреччині шанують за те, що вона як матір малолітнього султана Мехмеда ІV через 5 років правління відмовилася від практики втручання у державні справи, передавши їх великому візирові Кьопрюлю Мехмеду-паші. Тому припинила таке явища, як «Жіночий султанат», започатковане Роксоланою. Про походження та місце в історії османів Хатідже Турхан також мовиться у книзі «Роксолана: міфи та реалії».

В історії Османської імперії було щонайменше три українки, які стали матерями султанів: Роксолана, Хатідже Турхан та Шехсувар-султан, яка народила султана Османа ІІІ. Вона, як і дві її землячки, похована у спеціально зведеному для неї мавзолеї на території мечеті Нуросманіє в Стамбулі. Окрім біографії цих жінок, автор книги наводить відомості про інших українок, які протягом 600 років поповнювали гареми османських султанів.   

Коментарі

Коментарі

18

Пан Анатоль дайте отвєта на на цю історію!

Пан Анатоль займається виключно боротьбою з Саожніковим

Це правда. Як і правда те, що Настя Лісовська із Рогатина (тепер Івано-Франківська область) була яничаркою. Турки, чомусь, вкрай негативно ставляться до нашої землячки із гарему султана, називаючи її "Шайтан-баба".

Зображення користувача Сотник ВУС.

я так зрозумів , що книга написана в стилі Бузини. як найбільше лайна наверх витягти .

а ви не думайте, а почитайте. На сайті видавництва можна безкоштовно початок книги продивитися. А ще раджу прочитати статті автора книги на цю тему, в яких вона цитує арабські, турецькі джерела. Бузина такого не читав... Але, якщо вам треба міфи, то ходіть на базар, вам там все розкажуть.

Зображення користувача Сотник ВУС.

а ви не думайте, а почитайте. На сайті видавництва можна безкоштовно початок книги продивитися. А ще раджу прочитати статті автора книги на цю тему, в яких вона цитує арабські, турецькі джерела. Бузина такого не читав... Але, якщо вам треба міфи, то ходіть на базар, вам там все розкажуть.

А Бузина думаєте зі стелі брав! Ні. Просто в кожної людини є свій позитив і негатив і кожний бачить те що хоче бачити. як кажуть росіяни:......в меру своей испорченности..."

Зображення користувача jurasik.

а так і треба,і історію України, яка б вона не була гіркою, але правдивою, знати, і з сапожніковим боротись, бо він вже повністю страх загубив, а кому не побається - живіть в свому малесенькому світі, бо так добре, я нікого не чіпаю і мене не чіпайте, хоч повбивайте один одного!!!!!!!

от і до чого Сапожніков до Роксолани?))) підкажіть мені, як не маючи плану дій, реальної програми можна щось зробити у місті? вам мало досвіду Майдану, коли говорили - гірше вже не буде? ну що ж - покращення на лице. поясніть, як можна керувати адекватно, з користю для громади великим обєктом, коли немає навичок керування малим? мені асом хоеться тицьнути на всі помилки, коли вам же на них вказувалось, а ви шипіли та відгавкувалися і в результаті зараз тихенько пискотите? це стосується і окремих категорій особин, яких ви щиро підтримували, і методів змін у місті та державі вцілому. не хоеться ображати більшість форуман, але ви задля досягнення особистої, часто досить маленької та особистої мети просто знищуєте людей, які намагаються досягти значно більшої мети. як в народі кажуть - чого бідний, бо дурний. то не про вас, Юра, а можливо не лише про вас.

 це до Анатоля питаннячко)))

не можу)) він чогось вважає Сапожнікова історичною постаттю всеукраїнського маштабу. а я лише мером маленького провінційного містечка, який нікому не цікавий)

Зображення користувача jurasik.

шановний " гість толь 18" я щось нічого не зрозумів, що ви до мене написали, давайте цілеспрямованіше, але що стосується мене, то якщо треба буде, і керувати буду, і на свому місці буду, і к орупціонером, як сапожніков, не буду - це не сомнівайтесь

Шановний Юрасіку! Пана Сапожнікова обрала громада міста на вільних та демократичних виборах! Пан Анатоль міг голосувати за кого хотів, хоч за Роксолану, хоч за шайтан-бабу. Він і проголосував. То чого ж простих людей звинувачувати?

Зображення користувача jurasik.

я нікого не звинувачую, не перекручуйте мої слова. це раз 1). і по-друге. та кількість людей, що прийшла на вибори, це не є вибори мінус голоси проти сапожнікова = що сапожніков немає і половини голосів в нововлинську.3) а тещо основна маса сидить дома перед телевізором і чекає - це показали ті самі вибори. 4) мабудь досить заніматись ображанням

Ви, ваше благородіє, відмазувачу чи підлизувачу чогось там, так нічого і не зрозуміли або не хочете. Пана Сапожнікова обрала тільки невеличка частинка територіальної громади Нововолинська. І тільки для 8 із лишком тисяч він є міським головою.  А решта, переважна більшість - 34 тисяч виборців,очевидно, так не вважають. У % відношенні число тих, хто за нього проголосував, складає 19,05. Тобто, 80,95 % всіх виборців Нововолинська, із різних причин, (не хотіли нікого, байдужість, небажання йти голосувати) не хотіли бачити його у кріслі мера. Вражає, чи не правда? Але факт залишається. Знаєте, ви так тупо називаєте його всенародно обраним, що вочевидь, маєте за це добрий прибуток. :)))

А резюме? От бачите, ви посади хочете. Якщо треба буде. А якщо не треба? 

Зображення користувача jurasik.

шановний - я не хочу посад. я хочу. щоб в нововолинськ був гарним. квітучим. розвинутим містом без корупції. щоб нововолинці мали роботу і гідну завплату. з пенсіями.....треба розрізняти сидіння на посаді і працю для людей!!!!!!!

Зображення користувача Сотник ВУС.

  Прочитав коменти і згадався  вислів Катона Старшого;"Carthago delenda est, Ceterum censeo Carthaginem delendam esse"  Я думаю ,що Кафаген має бути знищений. Це,  вже як хвороба , де треба і не треба Сапожніков. Стає схожим на діагноз.

Анатоль сотворив собі куміра Сапожнікова! От і все!

Сторінки