У місті хочуть перейменувати 22 вулиці (ОБГОВОРЕННЯ)

9 квітня 2015 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України 317-УШ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Ним передбачений шестимісячний термін, впродовж якого підлягають перейменуванню назви всіх вулиць та населених пунктів, які пов‘язані з комуністичним та нацистським тоталітарними режимами. Про це повідомляє сайт міськради.

На засіданні постійної комісії з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, захисту прав людини, законності та правопорядку міської ради було розглянуто звернення депутатської фракції ВО «Свобода» про перейменування 22 вулиць міста Нововолинська. Перед винесенням цього питання на громадське обговорення, комісія пропонує всебічно вивчити та врахувати думки та пропозиції мешканців міста, щодо перейменування вулиць. Для перейменування пропонуються такі вулиці: Інтернаціональна, Піонерська, Петрова, Савельєвої, Матросова, Котовського, Щорса, Гайдара, Ковпака, Ватутіна, Кутузова, Нахімова, Макарова, Жуковського, Крилова, Островського, Ломоносова, Лермонтова, Толстого, Некрасова, Маяковського, Молодогвардійців.

Усіх мешканців міста, громадські організації просять запропонувати варіанти відновлення історичних назв, перейменувати ці топоніми у відповідності із вимогами законодавства та людської моралі. На честь кого потрібно перейменовувати ці вулиці? Можна згадати і про численних письменників (наприклад, Олена Теліга), громадських і політичних діячів, нових героїв, які склали свої голови за Незалежність України.

Свої пропозиції пропонують надавати в письмовому або електронному вигляді. Адреса для листування: організаційний відділ міськвиконкому, пр-т Дружби, 27, м. Нововолинськ, 45400. Електронна адреса: nvykonk@novovolynsk-rada.gov.ua

Коментарі

Коментарі

24

Нічого не треба перейменовувати... я не хочу змінювати в паспорті прописку і платити за це кошти...
Тим більше Маяковського це не вулиця, а майже назва району!!!!! Представте жити по вулиці Теліги, або коли запитують звідки ти? Казати район Теліги.
Хай свою Свободу перейменовують... на тягнибоковку або тягниногівку!!!!!
:)

Документи змінювати спеціально не потрібно. Про це вже писали раніше тут http://nvip.com.ua/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%9D%D0%BE%D0%... Я - за перейменування, але на жаль загиблих героїв ще буде багато, а вулиць на перейменування тільки 20, то виходить в честь одних перейменують, а в честь інших - ні. Мені здається краще в пам"ять про загиблих героїв якусь загальну назву, як от Героїв Небесної Сотні і т.д.

хочу спросить у автора ,что он имел ввиду под этой цитатой:"відновлення історичних назв",как называлась раньше улица,ну к примеру Ковпака или Маяковського,если наш город постороили за советов? По моему не надо ничего менять,жизнь от смены названия не измениться,а кошелек похудеет,а кто то и заработает нехило.

Це точно напевно що доведеться в пастортi мiняти печатку,тай не тiльки в паспортi а й в домовiй книзi i т.д.i.т.п.
Сам мешкаю по однiй iз цих вулиць,i катигорично проти iiх перейменування!

винесенням цього питання на громадське обговорення
Це страрi,вибачте на словi пердуни,все мають виршити за 40...тисяч населення?

 

Я проти. Це нічого не змінить.

Я проти! Хай Свобода свої аптеки спочатку поперейменовує на кого хоче!

Зображення користувача Букин.

я согласен только в том случае если в новые названия будут нейтральными типа  5-й микрорайон или каштановая с кокосовой... 

Повністю згоден з москаликом. Зміняться часи, прийдуть до влади нові покоління і знову будуть перейменовувати вулиці названі чиїмось прізвищами чи подіями. А вулиця Сонячна лишиться назавжди

1. Це має бути поступовий і виважений процес.

2. Повинна бути врахована думка мешканців ( методик вистачає)

3. Зміна назв повинна проходити поетапно, щоб запобігти ряду негативних ускладнень. 

Потрібно бути готовим до того, що мешканці будуть проти зміни назви - це їхнє право.

Пропозиція по нейтральності назв є досить раціональною. Наприкла: вул. Піонерська на вул. Поштова. вул. Ковпака на вул. Ринок.

На яку назву не міняй, а Ковпака вже назавжди залишиться у Нововолинську Ковпака. І взагалі в наш час зміна назв-це дурдом. ще якою зима буде подивимося і які ціни. Політикани хочуть елементарно відволікти увагу людей від постійного погіршення життя українців

Зображення користувача honor.

нічого страшного, досі від старших людей можна почути: "Я вийду на Зої Космодем"янської" або "біля повороту на Леніна")) вживають і старі, і нові назви, тому проблеми не бачу

усі витрати на зміну назв - на нові таблички, ми вже давали інфографіку

на кожній вулиці треба провести збори громадян - нехай вирішують,  не в кожного є змога відслідкувати тонкощі "громадського обговорення" по-міськрадівськи

разом з тим, не треба затягувати: "змити і забути", і все

в туалеті будеш змивати, а це дійсно історія тих вулиць... спочатку побудуй цілий район або вулицю, а тоді називай як хочеш, а то як кажуть ламать не строіть!!!

Зображення користувача honor.

є закон, тому перейменують, хочете ви цього чи ні

а ламати ніхто нічого не буде: хочете - називайте старими радянськими назвами хоч до смерті)

такі тупні, лапті і гусі тільки і шукають повод пописати всяку хрень... або шось їм в одному місці покувиряти дай :)

там на 5, 6 мікрорайонах куча домів не достроєних... іди там вулиці придумуй, перейменовуй...

від перейменування вулиць життя не покращиться, а тільки куча незручностей буде..!!!!!

Зображення користувача honor.

аргументи закінчились?)

Витрати - тіьлки на таблички??? А карти?? а якщо установа розташована на тій вулиці - усі печатки і установчі документи. З тим переіменовуванням цирк виходить: таке враження ніби усе в країні добре - лишилось вулиці переіменувати. Доведіть спочатку рівень життя до норми, соцстандарти підвищіть ,  дороги, ЖЕКи, корупція. Роботи непочатий край. А вони за вулиці беруться

Зображення користувача honor.

 Не розумію до чого тут прізвища письменників? Може наші депутати навіть читати не вміють? Підтримую Миколу Андрійовича, що у випадку нашого міста назва вулиць- це історія. Вважаю, якщо наші депутати хочуть щось міняти і мають на це кошти ( а не за рахунок жителів вулиць), хай краще підтримають родини загиблих, займуться ремонтом  тих же вулиць, а не займаються піаром перед виборами.

Так багато проти, а вулиць ім. Адольфа Гітлера на території України немає (а вони були, за часів окупації). Бачив пропозицію перейменування Маяковського на ім. 51 бригади, противники цього процитуйте самі для себе по пам"яті хоч один з віршів Володимира Володимировича, навіть про пінгвіна. А про матеріальну сторону, Львів наприклад перейменував на початку 90х, коли криза була набагато страшнішою. Ковпака, Петрова, це як би посеред Єрусалиму була б вулиця Ейхмана. Треба насамперед захотіти змінити себе, тоді й зміниться все.

Не люблять люди змін. Якою б не була агресія Московії, - продовжують ходити до храму Московського патріархату, попам на "Мерседеси" гроші віддавати. А всією громадою вирішити, що віднині цей храм -Київський , не будемо, бо так звикли, бо піп в Москві сказав, що православне те православіє, яке з Московії, а все інше - то не по-православному. А давайте-но згадаємо дві заповіді, які Ісус Христос заповів нам. До речі , національність Ісуса знаєте? Чи й далі клянемо євреїв, а раз (два) в рік Єврею б'ємо поклони? Українці - думайте, бо за вас будуть думати інші... А про вірш ви чудово підмітили. ..

А ти знаєш, що 51-ї бригади вже нема?   давай поназиваємо всі вулиці воєнними бригадами, у нас що військова частина?

Вірші того чи іншого поета тебе ніхто не заставляє читати...

Це не аргумент!!!!!

Назви міст, сіл, вулиць це історія...

Змінювати треба добробут і соціальні стандарти !!!!!!

Змінюватись потрібно самим, у першу чергу. А перейменування вулиць - це один із критеріїв, що спонукає до таких змін. Вони (зміни) напряму впливають на стан добробуту українського народу та підвищення соціальних стандартів. Якби забули про кляте комуняцьке минуле то й давно жили б, як люди.

Люди проти!

Якби не клятий комуняка ваш тато та комунячка ваша мама то і змінювати не прийшлось би нічого.

Сторінки