У Нововолинську відсвяткували Водохреще (ФОТО)

Сьогодні православні християни святкують Водохреще (Йордан), або Богоявлення Господнє. Йордан (від назви ріки Йордан у Палестині) - народна назва християнського обряду освячення води. Його здійснюють на згадку про хрещення Ісуса Христа в Йордані, описане у Євангеліях.

Вважається, що вода, освячена 18 і 19 січня, називається Богоявленською або Йорданською і має однакову силу і застосування: нею освячують храми і домівки, дають пити тяжкохворим, зберігають вдома протягом року до наступного Водохреща.


Нововолинці сьогодні з другої ночі занурюються у крижану воду ставка, що на території Успенського монастиря (с. Низкиничі). Ставок покритий тоненькою кригою, людей зранку близько сотні - занурюються, гріються біля вогнища, п'ють гарячий чай.

- Зараз багато суперечок щодо походження і значення цієї традиції, - каже Олександр Топорівський, селищний голова Благодатного. - Думаю, вода в цей день не "освячує" і не "змиває гріхи", проте ця традиція дає змогу рідні, друзям і знайомим збиратися, комунікувати, для дітей це ще й фан врешті-решт.

Цього року до традиції приєднались волонтери Корпусу Миру (США) в Україні - Девід Вудсайд, Макс Гомез і Раян Роелс

- У моєму штаті є схожа традиція, тому це цікаво - розповідає Девід Вудсайд. - Кожного року в першу неділю лютого ми приходимо на "Заплив полярного ведмедя" (від назви міста Bear - ведмідь, - авт.). Ми жертвуємо кошти на підтримку учасників спеціальної Олімпіади, отримуємо світшоти і в білизні біжимо в холодний океан. Для нас це не тільки фан, а й реальна підтримка спорту людей з інвалідністю.


Коментарі