У нововолинця експрес-тест показав позитивний результат на коронавірус

28-го березня у чоловіка в Нововолинському центрі ПМСД за допомогою експрес-тесту виявили COVID-19. Для підтвердження діагнозу необхідно дочекатися результатів лабороторних тестів.

Як розповіла БУГу головна лікарка центру первинної медико санітарної допомоги Ольга Попіка, чоловік разом із дружиною звернувся в амбулаторію із симптомами коронавірусної інфекції.

Пацієнту провели експрес-тест на COVID-19, який дав позитивний результат. Чоловіка госпіталізували до інфекційного відділення НЦМЛ. У дружини також наявні симптоми ГРВІ, однак тест не підтвердив наявність коронавірусу в жінки. Вона перебуває на самоізоляції вдома.

Дуже хочеться наголосити мешканцям Нововолинська: не звертатися в амбулаторії. При наявності симптомів ГРВІ, телефонувати своєму сімейному лікарю. Якщо могла бути ймовірність інфікування COVID-19 (контакт з хворим, повернення з-за кордону), про це розповісти. У такому випадку до пацієнта виїжджають додому.

Чоловік, у якого експрес-тест дав позитивний результат, прийшов в амбулаторію. Хворіє з 24-го березня. Лікарі застосували захисні костюми, діяли відповідно до алгоритму дій від МОЗ”, – зазначила Попіка

У пацієнта відібрані мазки, для підтвердження коронавірусу лабораторно, вони направлені до Луцька. Лише способом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) можна точно встановити діагноз. Експрес-тести не дають достовірного результату.

Зазначимо, що двері в амбулаторії центру ПМСД зачинені. Пацієнтам необхідно телефонувати в дзвінок, після чого вийде рестратор, якому необхідно повідомити мету візиту. Однак, ще раз наголошуємо, не приходьте в лікарню з симптомами ГРВІ особливо якщо ви є в групі ризику заразитися на COVID-19.

Телефонуйте сімейному лікарю або на гарячу лінію Нововолинського ЦПМД +380932579215

Коментарі