Ще раз про ЄСВ для підприємців

Ще раз про ЄСВ для підприємців

 

З 1 січня 2017 року набули чинності чергові зміни до законодавства щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями, які суспільством були сприйняті неоднозначно. Адже тепер закон передбачає не право, а обов’язок сплати зазначеного внеску усіма підприємцями, незалежно від факту отримання доходу у розмірі не меншому мінімального страхового внеску. 

 У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб підприємців становить 704,0 грн. на місяць (3200х22 %).

Фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску.

          Отже, для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. на місяць.

         Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити єдиний внесок у сумі не меншій ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704,0 гривні.

         У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця.

Страховий стаж у світлі проведення пенсійної реформи набуває дедалі більшої ваги, оскільки до 01.07.2000 року враховується за записами в трудовій книжці, або іншими документами, а після цієї дати лише за умови сплати страхових внесків.

Понад 90 відсотків підприємців, що обслуговуються об’єднаним управлінням, мають незначний трудовий стаж, підтверджений документально, то ж сплата внесків в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та розмір майбутньої виплати.

         Хочеться ще раз наголосити, що єдиний соціальний внесок це не просто ще один податок, а пряма інвестиція у своє майбутнє, платіж, від якого залежить наш добробут тоді, коли ми не зможемо працювати. Важливо зрозуміти, що сплачувати ЄСВ у розмірі не меншому за мінімальний необхідно саме заради себе, рівня свого соціального захисту. Пенсія може стати єдиним джерелом існування, подбайте про неї уже сьогодні!

 

 

Начальник Нововолинсько-Іваничівського

об’єднаного управління Пенсійного фонду України              Тетяна Кошлата

Коментарі