Як зробити антисептик для рук та маску у домашніх умовах

Через поширення коронавірусної інфекції у світі в українських магазинах та аптеках усе складніше купити медичний антисептик для рук чи маску для обличчя. Але не треба панікувати та замовляти засіб через інтернет втридорога. Зробити засоби захисту можна самостійно в домашніх умовах.

АНТИБАКТЕРІАЛЬНИЙ ГЕЛЬ ДЛЯ РУК можна приготувати в домашніх умовах за кілька хвилин, а основні інгредієнти можна придбати у кожній аптеці за доступною ціною, повідомляють fakty.com.ua.

Як зробити антисептик для рук?

Рецепт 1

Інгредієнти: 50 мл медичного спирту 90% 30 мл гліцерину 5 капель будь-якого ефірного масла (апельсинове, грейпфрутове, ванільне, м’ятне)

Приготування: Змішати усі інгредієнти, добре перемішати та помістити у пляшку. Спирт продезінфікує руки, гліцерин захистить від сухості, а ефірне масло переб’є запах спирту, тому обирайте його на свій смак.

Рецепт 2

Інгредієнти: 50 мл води 50 мл спиртової настойки (ромашки, календули) 30 мл гліцерину 5 капель ефірного масла лимона

Приготування: Змішати усі інгредієнти, добре перемішати та помістити у пляшку. Спиртова настоянка знищить мікроби, гліцерин пом’якшить руки, а ефірне масло подарує гарний запах.

Рецепт 3

Інгредієнти: 7 капель ефірного масла чайного дерева 50 мл спиртової настойки (ромашки, календули) 1 ст. л. гелю алое вера

Приготування: Змішати усі інгредієнти, добре перемішати та помістити у пляшку. Спирт та масло чайного дерева продезінфікують руки, а алое вера захистить від сухості.

Такі антисептики для рук будуть ефективними та допоможуть вберегтися від інфекції, зазначила лікар-інфекціоніст медичного центру Adonis Олена Соколова.

"Усі спиртові розчини будуть ефективні проти коронавірусу, бо він дуже нестійкий у зовнішньому середовищі. Усе, що на спирту, можна використовувати. Можна навіть спирт з водою розвести", — говорить Олена Соколова.

Навіть якщо не встигли купити чи приготувати антибактеріальний гель чи спрей для рук, можна просто помити руки, додає спеціаліст.

Медична маска своїми руками виготовляється всього за декілька хвилин, а матеріали для їх виготовлення точно є у кожному домі.

Як зробити медичну маску?

МАРЛЕВА МАСКА

Що потрібно: марля (90×60 см); вата (15×15 см, товщиною 1 см); ножиці.

Виготовлення: У марлю загортаємо вату у три шари, верхній та нижній край акуратно підвертаємо. Після підрізання марлі по краях отримуємо дві пари масок.

БИНТОВА МАСКА

Що потрібно: бинт (7м х 14 см); вата (14×14 см, товщиною 1 см); ножиці.

Виготовлення: До відрізка 60 см бинта загортаємо вату у чотири шари, краї підвертаємо. Залишки бинта знадобляться для зав’язок: розрізаємо уздовж 80 см бинта і завертаємо трубочкою, а потім протягуємо їх у нижній та верхній частинах маски.

ПАПЕРОВА МАСКА

Що потрібно: паперовий рушник; 2 канцелярські резинки; канцелярський степлер.

Виготовлення: Паперовий рушничок складаємо «гармошкою», а по краях кладемо резинки — вони триматимуть маску на обличчі. Загинаємо краї на 1 см та скріплюємо за допомогою степлера. Під час скріплення простежте, щоб резинки не порвались.

Джерело: ІА «Вчасно»

Коментарі