“Нововолинськтеплокомуненерго” надає роз’яснення щодо високих тарифів

На численні звернення мешканців, щодо високих тарифів на теплову енергію за січень 2018 року, КП “Нововолинськтеплокомуненерго” надає роз’яснення з цього приводу та на прикладах показує різницю в втратах теплової енергії в будинках де проведено теплоізоляцію стін та без неї, - пише «БУГ».

В зв’язку з прийняттям Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” в 2017 році, всі будинки мають бути обладнані будинковими засобами обліку. Найперше, що необхідно усвідомлювати це те, що лічильник обліку теплової енергії це всього прилад, призначений для вимірювання спожитої теплової енергії. Твердження на рахунок того, що він служить для економії є хибними, оскільки і вода, і газ, і електроенергія обліковуються лічильниками. Постає логічне питання : чому в одних 38 грн./м², а в других 56 грн./м², чому так? Адже будинки однакові і квартир одна й та сама кількість?

Причиною такої розрізненості тарифів слугує декілька факторів, а саме : опалювальна площа будинку, відповідність ізоляційного шару утеплювача на покрівлі, стан зовнішніх стін, наявність скла в віконцях на горищах та підвалах, теплопроникність віконних блоків та балконних дверей і саме основне — небайдужість мешканців будинку. Тому можна з впевненістю сказати, що основною проблемою для мешканців будинку є не питання обліку теплової енергії, а її збереження.

Прогулюючись вулицями міста можна побачити безліч будинків з ізоляцією зовнішніх стін мешканцями окремих квартир. Але така ізоляція окрім покращення комфорту перебування в квартирі нічого більше не дає. Тому така хаотична теплоізоляція зовнішніх стін в загальному на тариф впливу немає. І тільки при умові виконання комплексу робіт по утепленню зовнішніх стін та горища, заміні вікон на енергозберігаючі, заміні або ремонту вхідних дверей у під’їзд та встановлення шибок у підвальних та горищних віконцях дасть змогу мешканцям будинку економно споживати теплову енергію та й відповідно зменшити тарифи на тепло. Тепловтрати через зовнішні стіни можна побачити на тепловізійних світлинах внизу.

Щодекадно контролерами нашого підприємства в присутності відповідальних осіб по будинку знімаються покази лічильників обліку теплової енергії. В кінці місяця знімаються показники для розрахунку і на початку наступного місяця надається акт прийому-передачі теплової енергії відповідальній особі по будинку. Як приклад тарифи за січень місяць 2018 р. для окремих будинків склали : Героїв АТО, буд.№28-61,95 грн./м², Героїв АТО, буд.№22-50,39 грн./м², бульвар Шевченка, буд.№13-50,70 грн./м² (будинки неутеплені) при середньому тарифу по місту з будинковими приладами обліку -34,20 грн./м².

Щомісячна плата за опалення протягом опалювального періоду буде різною, оскільки залежить від зовнішньої температури та тривалості розрахункового періоду (кількості днів в місяці). Фактична середня температура зовнішнього повітря по місту Нововолинськ склала : у жовтні + 6,97ºС, у листопаді +3,5ºС, в грудні +1,9ºС, в січні -0,6ºС та за 25 днів лютого -2,8ºС. Чим нижча температура зовнішнього повітря, тим більше споживання теплової енергії.

Потрібно усвідомити для всіх нас одне, що не все залежить від погодних умов, а тільки від самих нас, тому що основним питанням є не облік теплової енергії, а вміння її зберегти!

Коментарі