02 лютого 2013: цирк на дроті

«Ов-ва! Які знайомі всі обличчя» - подумалось, коли побачив на східцях Палацу культури, тих хто очолив протестну акцію нововолинських вуглекопів – мітинг на майдані Незалежності у Нововолинську. Які зійшлися, щоб висловити свою незгоду зі грядущою ліквідацією волинських вугільних копалень.

Та це ті ж самі особи, що вчора головували на позачерговій, скликаній по ініціативі депутатської групи «Спільна думка», сесії міськради! І очевидно, керувати взялись міцно, як і вчив незабутньої пам’яті Адольф Алоїзович у своїй знаменитій на увесь світ книженції: «Якщо влада не може справитися із народними процесами опору проти неї, то повинна очолити їх сама!» Коротко і геніально. Схоже, і у Нововолинську ми спостерігаємо те саме. Як і на сесії у «пеналі», міський голова, профспілкове і найвище «волиньвугільське» начальство зомбували сірий загін вуглярів обійтися без радикальних дій та страйків. У минулому своєму фоторепортажі зі сесії міськради, я детально пояснив чому.

А за сусіднім трьохповерховим будинком ЖКО було помічено автобус ПАЗ, зі обласним «Беркутом»… Це, кого треба захищати під виглядом охорони громадського порядку? Шахтарів від начальства чи босів від босоти? На майдані народу було не так і багато – чоловік 500. Пожвавлення і оплески викликав виступ народного депутата Верховної ради України від ВО «Свобода», Євгена Мельника. Який прямо заявив, що його політична сила не дасть скривдити своїх виборців.

Я стояв і думав собі: «Дідугани-можновладці, ідіть собі глядіти онуків! Скільки можна зневажати і обкрадати людей, тримаючись за владу, як вош за кожуха?» Лише декотрі із них не були у КПСС чи КГБ. У нормальних наших західних, північних і південних сусідів - у Польщі, Чехії, Словаччині, країнах Балтії такого ганебного явища не знайдеш зі свічкою. Там давно проведена люстрація керівного складу підприємств, організацій та місцевої влади. А тут ораторам слово надавалось по вибірковому принципу.

Секретар міськкому КПУ, шахтар Олег Філінюк попросив слова, і як наслідок, йому його не дали. Із його слів, міський голова покликав міліцію, коли він почав наполягати. Олеже Володимировичу, ви ніби не стояли у міськраді перед наглухо зачиненими дверима із шеренгами міліціонерів, очолюваними нач. нововолинської міліції Дубієм, якими відгородив сесію від виборців В.Сапожніков, і на якій міські депутати ліквідували заклад позашкільної освіти - ДЮЦ? Хіба не ви, разом із нами, гукали у мегафон «Ганьба!», міському голові? То чому дивуватись?

Мітинг зкінчився. Вуглярі потягнулись хто куди – у бар «Подвір’я”, кафе «Українські вареники»…, деякі пішли додому. Святкувати «перемогу», мабуть. У провладних клацоперів настала жнивна пора: гарячково брались інтерв’ю у начальства для переможних реляцій у понеділкових випусках новин. Відбув «Беркут», розійшлась міліція.

Що робитимемо, панове?

Анатоль Бідзюра, голова ГО «Україна + Польща», журналіст. Нововолинськ

 

Коментарі

Коментарі

5

Де Богданчик?

Зображення користувача Сотник ВУС.

Друже Анатолій,  Ви праві. Влада ,побоюючись стихійних виступів, або ще хтось більш радикальний( я чекав що це буде Свобода) не перехопив ініціативу, вирішила очолити шахтарській рух. А чому вона не вивела шахтарів коли закриваали шосту,сьому та інші шахти в місті. Та тому шо там шелестіли купюри,які осідали у владних  кишенях .а зараз за вказівкою з Києва ,чи Донецька  очолила протестний рух і цим самим отримала індульгенції від мафіозно-кланової влади.

Правильно підмітив емігрант (гість) де подівся Богдан Приступа ідейний наш що за народ.Бачу що батько на подіумі.чи батьку непустили щоб чого неляпнув неспортив батькові репутацію.  Де ті полумяні речі профсоюза шати №9. Як вибирали його то в любі двері входив в міністерстві а як пан директор його хвалили що він грудь свою покладе за шахтарів. А як очолити страйковий комітет то на Свободу споглядають. Незрівняти мітинг в Червонограді  і Нововолинську. Що це за мер що неможе нічого внятного сказати людям підняти дух і стати на захист кому він служить ....!!!

Натомість мер Нововолинська Віктор Сапожніков уникав різких заяв у бік влади та олігархів і намагався прикрасити проблему.

«Цього року шахти закриватися не будуть. У мене є інформація, що уряд готує відповідну постанову з даного питання», – запевнив мітингувальників міський голова.

Водночас, Віктор Сапожніков не став уточнювати, що буде з шахтами наступного року.

В Міській Раді є головуючі пани і слуги народу яких народ сам і вибрав діляться вони просто як за польської шляхти:

1.Вільні козаки партія Свобода

2.Реєстрове козацтво (такі собі підпаночки) пани поділилися зними владою вони "Спільна думка" вониж "18" то панам служать, а як що шкуру спасати то до народу біжать.

3.Остальні то "яничари ,шляхта,орда" - віру продали людей в рабство в кредити, в побори загнали, люди як на панщину йдуть і незнають що завтра буде ,як жінкам і дітям в очі дивитися коли діти хочуть їсти і вдітися.

А пани обіцянки виконали свої неправий Бідзюра.

1.З першим пунктом шахти він же захищає тож ми були на мітингу і самі те все бачили. Шахту 10 відкриває певно років двацять але то нелегка справа бо навіть Князі народу немогли подужать а ні Кравчук ні Кучма а ні Ющенко а що там Янукович він давновно бже те засипав та пани нехочуть бо то прибильноє діло тоє чорна дірка що ковта бюджети.

2.Створив 6000тис робочих місць та за океаном,зїздив туди в тому році той сам умилився скільки люду нашого та понаїхало.Тож і записав в програму Барака Обаму нагородити за працевлаштування.Поділився з мерами як так стільки люду вигнати із дому "немає люду немає діфіциту у бюджеті".

3.Полігон відкрив твердих відходів - помним якже центир Европи там якісь раби пахали, по -українських каналах навіть передавали.

4.Про котельню третьої шахти всім уже відомо що працює вона щоб наш люд всеж закалявся від малого до старого. таку правду нам глаголить якась тьотка яка  шмига із градусником що12чи 15 ба чи 18 тоє добра норма. 

5.Переходом Крилув - Кречив вже пройшовся нетільки мер наш з два десятки депутатів  вже побудували. навіть асвальту поклали червоного як золото.

6.На 15 поставив ще одного терикона.

7.А лікарню асигнує все більше і більше ба відкрив там по-европейськи благодійну касу. ба нікому і нежалко там покласти бакса добрі люди новолинська всіж багаті стали.

Та хорош вже вихваляти все зробив нічого тут добавить.Нехай буде шана ,люди наші, пержили щей нетакі програми.

 

Акцій громадської  непокори (тільки не ручних, як на нашому майдані), "ясне паньство" із голубою кров'ю, котре  нині при владі і при вкрадених у нас грошах та комунальному майні боїться, як вогню. А найбільше воно боїться втратити владу бо тоді не матиме на нас впливу, тобто грошей і майна. А ще, доведеться повертати міській громаді раніше поцуплене. Вони всі - багаті та дуже багаті. Пікети, мітинги та інші демонстрації громадської непокори, дозволені Конституцією України - єдиний вірний шлях змусити місцевий владний режим Віктора Сапожнікова прислухатися до думок членів територіальної громади Нововолинська. Без них, модернізована азіатчина взірця ХІІ ст., у міськраді буде продовжуватись, поки ми не вимремо...  Наважитись розпочати пікети, для наших людей, психологічно вкрай важко бо вони ніколи нічого подібного не робили. Проте, є люди, які вміють і знають як це організувати. Зголошуйтесь.

При міськраді Нововолинська існує "Громадська рада", очолює котру, Андрій Развін. Пане Андрію, іще жодного разу ваше утворення не дало оцінки роботі міського голови та ситуаціям зі злочинністю, наркоманією, пияцтвом у громадських місцях, несанкціонованій вирубці дерев, захворюванням на СНІД, безорбіттю, кумівству, сватівству, корупції у місцевій владі, розкраданню комунального майна та бюджетних коштів...  Як ви і члени "ГР" відноситесь до закриття шахт? Чи ви теж "ручні", як і газета "НМ", КТ ТТІ, міське радіо, філія "Волинського телебачення" та власний кореспондент  "Волинь-нова"? Обізвіться, журналісте.

Сторінки