Чи є бажаючі створити Кредитну спілку.

Шановні Нововолинці, чи хотіли б Ви створити кредитну спілку - тобто об'єднання людей для взаємного кредитування під невисокі відсотки. Адже дуже часто виникають ситуації коли потрібні гроші терміново і не надовго. Де їх взяти? До знайомих і родичів іти не дуже хочеться. А от спілка могла б надавати такі кредити під невисокий відсоток.

Коментарі

Це обман.

А в чому саме заключається обман на Вашу думку?

Хіба погано коли Ви хочете купити наприклад телевізор за 4000 грн., а у Вас є лише 2500 грн. Ви приходете в спілку і берете кредит скажімо під 20-25% (а не 50-70% як у банку) річних на 3-6 місяців.

це неполюдскі наживатися на тому, кому не вистачає.

Можна не наживатись. Можлива видача кредитів і без відсотків, але для цього спілка повинна прийняти таке рішення і відповідно члени спілки повинні вкладувати кошти теж під 0%. Ось тут я дуже сумніваюсь, що Ви захочете вкласти свої кошти під 0%. Тому і існує відсоток за кредит, тому що потрібно платити відсотки членам спілки, які внесли депозит (тобто заплатити тим людям які позичили Вам кошти, хоч вони Вас не знають).

Зображення користувача admin.

Чим вас банки не влаштовують?

Звичайно можна кредит брати і в банку, але в спілці може бути набагато менша процентна ставка ніж в банку. Якщо Вам цікаво платити від 40% річних і вище - я не заперечцю.

Зображення користувача admin.

Ви правильно відповіли — "може" :)

Банки вже давним давно цим займаються і як то кажуть зуби на цьому з'їли. Ваша спілка це типове створення банку на мою думку.

Зробіть детальний аналіз функціонування такої спілки, законність її, хто відповідальний має бути (все ж таки операції з грошима) і все розтавиться на свої місця. Наприклад для того щоб людину зацікавити вложити гроші під відсотки, потрібно ті відсотки зробити вигіднішими чим вже є в банках, інакше ніхто туди і копійки не дасть. Тобто виходить потрібно наперед пообіцяти людям прибутки вигідніші чім пропонують банки від вкладання грошей (депозити).

А якщо в певний місяць грошима ніхто не користувався, хто буде платити відсотки?

Це дійсно схоже на розвод, типу позбирати гроші і звалити десь на канари :)

Спілка створюється не для того, щоб у ній заробляти великі проценти. Спілку створюють люди, які не мають великих достатків, але які час від часу потребують невеликих кредитів. От якраз ті невеликі кошти одних людей, використовуються для надання кредитів під невисокі відсотки іншим людям. 

Що стосуєьбся "розводу", то тут все залежить від членів спілки: і голову правління і гол.бухгалтера, і спостережну раду обирають вони. Якщо у всіх бачити лише злдіїв то і на світі певно тяжко жити. Я Вам можу сказати, що порядних людей таки значно більше.

Хочу Вам сказати ще й таке: подивіться на відсотки по депозиту в бвнку - 18-20% річних; а кредити - 40-60% річних. Маржа складає орієнтовно 30%. 

Це тому, що банк має господаря, який хоче отримати прибуток. У спілці трошки інша ситуаці: яккщо депозити під 20% річних, то кредити можна видавати під 25% рісних (5% на утримання персоналу спілки). У спілки аппарат управляння в сотні, а то й в тисячі разів менший ніж в банку.

Що ти за пургу гониш. Де ти бачив кредити під 40-60%? Наприклад на купівлю житла зараз можна отримати кредит в середньому під 15% на період від 5 до зо років.

На рахунок твого прикладу про 5% на утримання персоналу то ти хоть рахував перед тим як це писати, що то будуть за цифри. Ось тобі приклад:

50 чоловік вклали гроші по 10 000 = 500 000 грн.

5% з цієї суми в рік = 25 000, в місяць ділимо на 12 = 2083 грн.

кого ти з персоналу хочеш утримувати на цю суму в місяць? ))) Я вже не говорю про те, що ще якісь податки буде потрібно сплатити )))

Ти хоть для початку знайди 10 чоловік які вкладуть в якийсь такий проект по 10 000 грн. не говорячи вже про 50 чоловік.

Навіщо вигадувати велосипед якщо він вже давно існує.

Прапор в руки - йди бери кредит на квартиру під 15% на 30 років і заплати процентів ще на дві квартири.

І взагалі про квартири я тут мову поки що не ведену, а лише про телевізори. Піди візьми споживчий кредит під 15% річних (потім мені розкажеш де дають) Згоден що зібрати по 10000 грн з 50 чол важче ніж по 1000 грн з 5000 чоловік. От і порахуй процент. 

В Кредитпромбанку наприклад споживчий кредит 27%.

А комісії і страховки Ви врахували, чи це платою Ви не вважаєте?

Врахували

коли цю суму зберуть він з грошима втіче. чудова схема. залишилось знайти лохів.

Платою!!!!!

Зображення користувача admin.

Почитав закон про кредитні спілки, можливо й не розвод.

Цікавим і певно ключовим пунктом у бажанні та створені такої спілки буде:

1. Розділ 2, стаття 6, п.1 цього закону:

Стаття 6. Створення кредитної спілки

1. Кредитна спілка створюється на підставі рішення установчих
зборів. Чисельність засновників (членів) кредитної спілки не може
бути менше ніж 50 осіб, які відповідно до цього Закону можуть бути
членами кредитної спілки та об'єднані хоча б за однією з таких
ознак: мають спільне місце роботи чи навчання або належать до
однієї професійної спілки, об'єднання професійних спілок, іншої
громадської чи релігійної організації або проживають в одному
селі, селищі, місті, районі, області. ( Частина перша статті 6 із
змінами, внесеними згідно із Законом N 1096-IV ( 1096-15 ) від
10.07.2003 )

2. Статут спілки.

Вступати у спілку яка буде давати кредити на різні телефони та телевізори бажання немає точно.

А вот в спілку яка захоче збудувати собі помешкання можливо і вступив.

Пару років назад наприклад думав про таке, як можна придбати квартиру для сім'ї. Думки такі були, обєднатись десь чоловік 100-200 для будування будинку на 100 квартир. Принцип побудови мав бути наступний. Порахувати вартіть такого будинку, потім ту суму розбити на майбутніх власників. Суть полягає в тому що з сумою 1000грн. в місяць багато не збудуєш, а вот з ричагом 100*1000=100000грн. в місяць можна будуватись.

До підрахунків правда справа так і не дійшла :)

Скажем на початках спілка навряд чи зможе надавати кредити на житло - сума все таки не маленька. Але якщо Ви подивитесь на канадські спілки то побачите, що вони мало чим поступаються банкам, а скористатись їхніми послугами можуть далеко не всі.

А чому не почати б з телевізорів і аналогічних товарів де суми кредитів можуть бути незначні.. Я думаю знайшлись би бажаючі з одного боку покласти депозит під 22% з іншого боку взяти кредит під 30% проти банківських 40-60%.

Зображення користувача admin.

Чому не маленька?

1000 грн. в місяць з кожного учасника щоб через пару років мати житло — нормальна сума.

Але відвовідно така спілка собі ж кредит давати не буде :) Всі гроші строго на будівництво...

Таку спілку Ви можете створити зі своїми колегами. Але незнаю як вони потім подивляться на результат.

Зображення користувача Нововолинець.

Я правильно вас розумію? Ви пропонуєту 1 людині (чи групі людей) вклавсти свої гроші у вашу спілку під відсоток, який вищий, ніж у банку (напр. 20%). А іншій людині (чи групі людей) взяки кредит під відсоток, який нижчий, ніж у банку (напр. 30%). Різницю 10% отримує спілка. 

Якщо так, то я б вам свої гроші не віддав. Навіть якщо відсоток буде хороший. Тому що ймовірність того, що завтра збанкротує банк (з мільярдними активами) набагато нижча ніж що збанкротує ваша спілка з активами у кілька тисяч. 

Стандартна ситуація - з людиною, якій ви віддали гроші під відсотки завтра щось сталося (вона тяжко захворіла, попала під машину, поїхала на заробітки і не повернулася, стала наркоманом, попала за грати на кілька років за тяжкий злочин, признана психічно нездоровою ітд.), родичів у неї немає. Що далі? Гроші з цієї людини ви не заберете, а розраховуватися з людьми якось треба... Для банку це стандарта ситуація і втрата кількох сотень тисяч ніяк не вплине на його роботу, а у вас з вашою спілкою будуть величезні проблеми..

Як вже хтось писав нижче - не варто винаходити велосипед.  

Тут я з Вами не згоден. Банки, як правило надають великі кредити і неповернення одного такогог кредиту може дуже серйозно вдарити по фінансовому стану банку. В спілці на початках я пропоную надавати невеликі кредити, які посильно людям вернути, тому вірогідність неповернення в спілці набагато нижча ніж у банку, з іншого боку неповернення кредиту в 1-3 тис.грн. не так сильно вдарить по спілці (хоча вона фінансово набагато менша від банку), ніж неповернення банку одним клієнтом кредиту в сумі 100 млн.грн.

Повірте мені це дуже суттєво, я знайомився з роботою спілок і маю певний досвід.

Створити кредитну спілк не проблема. Шукаємо 50 людей і реєструємо її як юридичну особу. Але тут питання в іншому. Потрібно отримати ліцензії держфінпослуг. Якщо хтось думає що це так легко то помиляєтесь. для отримання ліцензії потрібно виконати певні вимоги, а саме: мати окрему сейфову кімнату з сигналлізацією, програмне забезпечення, гллова спілки також повинен відповідати певним кваліфікаційним вимогам і так далі. Перш ніж створювати вивчіть всі питання, а потім подивіться чи це так легко як ви кажете

 

Ніхто не каже, що це так легко, але ж і під лежвчий камінь вода не тече!!!

зараз у мгазинах є нульові розстрочки, тому спілка на техніку не актуальна...

Зображення користувача root.

не будьте такими наївними, у магазинах вартість цих "нульових розстрочок" повністю включена у ціну товару