Заява членів громадської організації «Україна + Польща»

Із глибоким жалем дізналися про рішення депутатів Сенату і Сейму Республіки Польща, щодо визнання подій Волинської трагедії геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти населення ІІ Речі Посполитої. Яким польські державні діячі перекреслили весь позитив спільно напрацьований Українцями і Поляками у минулі два із половиною десятиріччя.

Неприпустимо було, із польського боку, не відреагувати на звернення депутатів ВР, державників та культурних діячів України, щодо застосування слова «геноцид» у рішенні парламенту РП. Одностороння оцінка відомих і сумних Волинських подій польським парламентом, а фактично, українсько-польської війни у період окупації України і Польщі гітлерівською Німеччиною, яка була спровокована Гітлером і Сталіним, ні до чого доброго не приведе.

Польські Сенат і Сейм не взяли до уваги майбутні українсько-польські відносини між молоддю, якій належить майбутнє обох країн, і видалили із проекту рішення мудрі слова - «братовбивча війна», ставлячи себе у колишню, довоєнну позицію домінування великодержавного шовінізму, чванства і націоналізму на найвищих щаблях владної ієрархії у Польській державі. На нашу думку, неприпустимо і надзвичайно шкідливо, через 73 роки після Волинської трагедії приймати подібні парламентські ухвали. Це тільки заохочує до агресії і захоплення територій, нашого спільного східного сусіда.

Ані Поляки, ані Українці не можуть перенести території своїх держав, скажімо, у простори Тихого чи Атлантичного океанів, або на американські континенти, подалі один від одного, і отже приречені на спільні кордони, мирне співжиття і спілкування у дусі поваги між собою. Ми, корінні волиняни, добре пам’ятаємо розповіді своїх батьків і дідів про звірства і вбивства мирного українського та польського населення на теренах Волині. Які здійснювались вояками «Армії Крайової», «Батальйонів хлопських» і «Самооборони» з одного боку та ОУН-УПА (б), УПА (м) і УПА (буль.) з іншого. Доконаним і доведеним є факт участі у вбивствах мирних польських громадян, «перевертнів» у одностроях УПА, які належали до МГБ та НКВД СРСР із метою загострення українсько-польських відносин та провокування військового протистояння. Як і вбивств цивільних осіб української національності, спеціально навченими агентами радянських спецслужб, у формі польських вояків.

Члени громадської організації «Україна + Польща» стоять на позиціях об’єктивності, законності і справедливості, відповідальності та дружби між двома великими, братніми європейськими народами. Найбільш близькими для нас є ідеології «Народного Руху України» та польської «Солідарності» кінця ХХ століття. Нашою метою є зближення народів двох Держав на засадах спільних християнських традицій, звичаїв, родинних зв’язків та утвердження правди про трагічні сторінки у нашій спільній і непростій історії.

А також, подолання національного егоїзму та великодержавного шовінізму у поглядах окремих, несвідомих громадян України і Польщі. На жаль, центральні польські власті у Варшаві розцінюють добру волю українців, як слабкість. По великому рахунку, польські жовнєжи теж застосовували етнічні чистки і масові вбивства мешканців у Закерзонні та на Волині, що теж можна вважати ознаками геноциду на історичних землях, у місцях компактного проживання українського населення. (операція «Вісла» і т. зв. «відплатні акції»)

Члени громадської організації «Україна + Польща» щиро надіються на продовження плідної співпраці між обома країнами у форматі справедливого вирішення національних питань, задля розбудови незалежних і соборних держав України і Польщі.

Заяву підписали: А. Бідзюра, В. Ковальчук, І. Крищук, З. Колбун, В. Никитюк.

Коментарі

Коментарі

10
Зображення користувача Сотник ВУС.

Ставлю свій підпис. І засуджую таке рішення польських політиків.

Так була різанина , спровокована НКВД істами та ГЕСТАП івцями. ВИНИЩУВАЛИ ОДИН ОДНОГО А НЕ ОДИН НАРОД ІНШИЙ  І ВЖЕ ТОМУ НЕ МОЖНА НАЗВАТИ ГЕНОЦИДОМ.

Ех, Анатоль!!!

Поляки також немало вирізали українців на НАШІЙ ЗЕМЛІ!!!!! Тому Україні також треба прийняти резолюцію! Як казала моя прабабця-"Ляхи ніколи не будуть нам друзями-пам"ятай про це!!!" а ви шановні співвітчизники і далі годуйте поляків та купуйте їх продукцію!!!!! Ганьба!!!!

 хотіли зробити Україна+польща, а воно ось як получилося. Купувати польське вже не можемо, бо картки МПР повідміняли.

От не люблю ці "патріотичні" воплі, на кшталт - "купуй українське", "підтримуй нашого виробника" і т.п., бо підтримуючи нашого виробника, лише з огляду на те, що він "наш", Ви робите йому ведмежу послугу, оскільки таким чином він ще більше розслабиться і виготовлятиме ще більш не якісну продукцію. При виборі товару чи послуги я оцінюю лише дві речі: якість та його ціну, все інше - від лукавого.

"Воплі", Юрію, українською тлумачаться, як "гвалт", "вереск". У заяві ГО "Україна + Польща" немає жодного гвалту купувати тільки українське. Російських товарів, якщо вони вам такі милі, у Нововолинську вистачає із надлишком. Ніхто із українських патріотів не забороняє вам придбати саме цей товар. Ми вільні люди. Ми не нищимо російські вироби (сірники, горілку, побутову хімію, черешні, помідори, виноград тощо) гусеницями тракторів. :)))  Ми не "стукаємо" на сусідів чи родичів у СБУ за їхні проросійські погляди і не судимо за іншодумство. Не переслідуємо за політичні переконання. Якщо вам це не подобається і дуже хочеться сталінщини 30-х років минулого стріччя - вам туди, через кордон, у Росію. Там - ваше щастячко.

 

Uchwała Sejmu w sprawie oddania hołdu ofiarom ludobójstwa dokonanego przez nacjonalistów ukraińskich na obywatelach II RP w latach 1943–1945

Działania niemieckich i sowieckich okupantów stwarzały sprzyjające warunki do budzenia się nienawiści na tle narodowościowym i religijnym, a podejmowane próby osiągnięcia porozumienia przez przedstawicieli Polskiego Państwa Podziemnego z ukraińskimi organizacjami nie przyniosły rezultatu

W lipcu 2016 roku przypada 73. rocznica apogeum zbrodni, której dokonały na ludności cywilnej Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej działające na tamtych terenach oddziały Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), a także dywizja SS Galizien oraz inne ukraińskie formacje współpracujące z Niemcami - głosi uchwała. Jak napisali posłowie, „w wyniku popełnionego w latach 1943–1945 ludobójstwa zamordowanych zostało ponad sto tysięcy obywateli II Rzeczypospolitej Polskiej, głównie chłopów. Ich dokładna liczba do dziś nie jest znana, a wielu z nich wciąż nie doczekało się godnego pochówku i upamiętnienia”. W dokumencie czytamy, że oprócz Polaków zamordowani zostali także Żydzi, Ormianie, Czesi, przedstawiciele innych mniejszości narodowych oraz Ukraińcy, którzy stanęli po stronie ofiar. - Przypominając zbrodnie ukraińskich nacjonalistów, nie można ani przemilczeć ani relatywizować polskich akcji odwetowych na ukraińskie wioski, w wyniku których także ginęła ludność cywilna. Te wszystkie tragiczne wydarzenia powinny być przywrócone pamięci współczesnych pokoleń - zaapelowali posłowie.

Поляки і німці примирилися, і нам треба перелисниту цю сторінку українсько-польскої історіі. 

нема там ніякої згадки про геноцид, земляки

є згадка про геноцид, земляки

Зображення користувача Українка.

І мені бабця розказувала,як москалі поперемінно перевдягались то в поляків і йшли різати українців,то в українців-і йшли різати поляків,хоча придурків вистачало і серед українців,і серед поляків.Як на мене-то це горе і скорботна історія двох народів і України,і Польщі,просто існують політикани,котрі навмисно роздмухують вогонь ворожнечі між нашими народами.Чомусь наш народ завжди хтось хотів поработити...

Сторінки