Інтерв'ю з головою Нововолинської міської організації Народного руху України — Федором Захарчуком

Андрій Ковальський, розмовляв з ветераном національного демократичного руху, головою Нововолинської міської організації Народного руху України Федором Захарчуком (на фото), про політичну ситуацію в Україні та у виборчому окрузі №19.

—Федоре Миколайовичу, розкажіть, яким же був справжній Народний рух?
— Як українець в політиці я дуже принципова людина, та й не тільки в політиці, а в усіх сферах життя. Це не всім подобається. Коли рух в Україні став самостійним, до керма прийшли бездарі. І саме вони розкололи Народний рух. Думаю, ви зі мною погодитесь, що одна політична сила — це справді сила, але коли їх стає декілька — це вже розтрачання сили. Тому ті, хто створює так звані «кишенькові» політичні партії, — це вороги та зрадники України. У нашій державі є такий економічний та інтелектуальний потенціал, якого немає на всьому пострадянському просторі. Але ми чомусь не рухаємось вперед, а топчемось на місці.
Наприклад, у 90-му році в Нововолинську відбувались шахтарські страйки, які відіграли значну роль у розпаді СРСР. Сьогодні часто говорять, що Радянський Союз розпався, а комуністи навіть кажуть, що то Бог дарував Україні незалежність. Насправді це не так. Наша держава стала незалежною завдяки тому, що шахтарі ліквідували Комуністичну партію. З того часу почався мирний розпад СРСР.

— За професією ви інженер-гірник, то, мабуть, теж брали участь у тому шахтарському русі…
— Сталося так, що саме наш страйковий комітет опинився у центрі подій. Коли відбувся перший страйк, вимоги було складено дуже примітивно та неграмотно. Їх не те що виконати, розібратись у них було важко. І в цьому був прокол перших страйкових комітетів. Я потрапив у другу хвилю страйків. Ми теж написали вимоги і представники поїхали з ними у Москву. На пероні в столиці їх зустріли працівники КГБ, забрали і до офіційних органів вони так і не дійшли.

— У національному русі Схід та Захід були однією силою, виступали зі спільними ідеями чи ні?
— Спочатку так. Але Юрій Болдирев, який зараз є депутатом ВР, зіграв свою роль у розпаді страйкової єдності. Вже тоді, у 90-му році, він започаткував процес роз’єднання країни. В їхньому офісі висіла велика карта України, на якій червоним олівцем було виділено регіони, які мали б називатися московськими губерніями. Коли з Волині пішла ініціатива ліквідації Комуністичної партії, у нас з Донецьким комітетом відбувся розкол, бо вони не хотіли відсторонювати комуністів від влади.

— У ті часи В’ячеслав Чорновіл був надзвичайно яскравою та впливовою політичною фігурою. Таку людину не можна було не знищити, бо інакше і події в Україні розвивалися б по-іншому. Після смерті Чорновола в націонал-демократичному русі трапилися страшні події, хоча підвалини цього закладалися ще при його житті.
— Взагалі Чорновіл передбачав, що події, які зараз відбуваються в Україні, можуть трапитися. Він, безумовно, перешкоджав цим розкольникам, адже саме ця людина могла переконати Схід і Захід об’єднатися. Саме він стверджував, що коли народ приведе бізнес у політику, це буде найгірший варіант для нашої держави.

— Крізь призму цих подій той факт, що у 2004-му до влади прийшли націонал-демократи, схожий на розіграний сценарій? Чи це все-таки бездарність політиків?
— Я вам уже казав, що все, створене після руху, — це зрадники та вороги України, як би вони не називались: Григор, Тимошенко, Лавринович, Костенко… Це люди, які працювали проти України.

— Сьогодні перед націонал-демократами, які принаймні так себе називають, стоїть важливе завдання. Цьогорічні вибори будуть визначати вектор подальшого розвитку України. Яка ваша думка щодо об’єднання «Батьківщини» та «Свободи»?
— Я дивуюся, якщо ви це питання ставите серйозно. Ніякого об’єднання не може бути. І це підтвердив Олег Тягнибок під час виступу в Нововолинську. Він сказав, що ніколи не об’єднається з людиною, яка не визначена щодо України.

— Але ж вони все-таки домовлялись. Чомусь свободівці не пішли до Партії регіонів, щоб ті віддали їм на Західній Україні округи. А звернулись до «Батьківщини». Ми ж прекрасно розуміємо, що як тільки вони отримають мандати, то відразу пересваряться.
— Я вашу думку підтримую. Сьогодні «Батьківщина» каже, що Ющенко привів Партію регіонів до влади, а Ющенко звинувачує Тимошенко. Насправді це дві різні особистості. Ющенко слабкий як лідер, але як інтелектуал та економіст — сильна особистість. Якщо ж говорити про Тимошенко — це ніхто. Я співчуваю тим, хто голосує за її косу. Вона ж готова продати Україну, аби тільки кар’єру зробити.

— У нашому окрузі від лівих сил балотуватись буде не представник «Батьківщини», а свободівець. Як ви оцінюєте цю людину? Чи можна сьогодні виборцям довіряти йому?
— Біда, коли у виборців низький інтелектуальний рівень, адже тоді вони оберуть цю кандидатуру. Але я переконаний, що він не переможе. Бо це людина зі споживацьким характером, яка прагне дати суспільству якнайменше, а взяти якнайбільше. Він з тих, хто сидів у норах, коли потрібно було боротись за незалежність. Та як тільки ситуація стабілізувалась, готовий прийти до влади.

— А можна його назвати націоналістом?
— Знаючи цю людину, можу сказати, що це ніякий не націоналіст, а пристосуванець. Пристосовується до будь-якої системи. А це найстрашніше, бо коли ти знаєш погляди людини, то можеш продумати свої дії. А коли людина ні те ні се, то не знаєш, як себе з нею поводити.

— На вашу думку, у Верховній Раді «Свобода» зможе протистояти Партії регіонів?
— Ви ж знаєте, що на Сході живе більше українців, ніж на Заході. Оце якраз відповідь на ваше запитання. Я був головою виборчої дільниці у місті Шахтарськ Донецької області. То для них це була дивина, що бандерівець керує на Сході. Навіть місцеві газети про це писали. Але я вам скажу, що на Сході вибори проходять чесніше, ніж у нас. Там немає потреби фальсифікувати результати, адже і так практично всі голосують за «регіони». Так-от, за «Свободу» був усього один голос, а за БЮТ — 6. Ось так до них там ставляться, тож і на цих виборах їм навряд чи вдасться перемогти.

— Скільки, на вашу думку, народ терпітиме Партію регіонів?
— Не знаю, чи можна так говорити, адже на Сході задоволені їхнім правлінням. Тому вони не терплять, а борються проти Заходу. А борються тому, що не знають правди.

— Хто буде лідером цьогорічних виборів? Хто змагатиметься між собою?
— Я багато спілкуюся із людьми і намагаюся почути їхню думку. Більшість хоче нових облич, свіжих ідей, ентузіазму. Бо старі вже так набридли, що за них не тільки голосувати, а й дивитися на них не хочеться. До влади повинен прийти не той, хто виріс у системі брехні, а молоде покоління справжніх українців.

— І все-таки хто, на вашу думку, виграє ці вибори?
— Виграє той, хто не буде брехати. Бо нашим людям уже настільки набридла брехня, що вони навіть гірку правду сприймають легше. Виграє той кандидат, який буде говорити правду і приведе нові обличчя в цю систему. У Геннадія Частякова, звичайно, є певні недоліки. І на це звертають багато уваги. Бо у нас так прийнято: коли російське прізвище, то відразу москаль. А я можу сказати, що це інтелектуальна людина, молода, грамотна. От за нього можна голосувати. Думаю, він складе гідну конкуренцію всім іншим кандидатам.

— А не вийде так, що і Частяков обмане?
— Гарантувати не можна. Адже у свій час люди і Ющенку довіряли, а він цієї довіри не виправдав. Але якщо порівняти, наприклад, Ковальчука і Частякова, то перший виріс у системі брехні, а другий — представник молодого покоління. У Частякова оригінальне мислення, бо щоб в наш час вижити, а тим паче процвітати, треба мати голову на плечах.

— Сьогодні у ЗМІ розгорнуто шалену кампанію проти Геннадія Частякова. Як ви реагуєте на ці плітки?
— Звичайно, бруду на цього політика вилито багато. Проти нього активно використовують той факт, що він з Донецька. Для мене немає різниці, з Донецька він чи з Волині, головне, що він — справжній українець. Я зараз говорю про Частякова як людину. Коли ми розмовляли і про Ковальчука, і про Мельника, я говорив відкрито, так, як думаю. Ні за кого не агітую, бо люди повинні самі визначитись. Та й сьогодні агітація може хіба що нашкодити. Крім того, феномен цих виборів у тому, що на цей день ще немає людини, яка б уже остаточно визначилась зі своїм вибором.

Джерело volyn.com.ua

Коментарі

Коментарі

16

50 : 50. Проте, потрібно поважати будь-чиї думки, якщо вони щирі і не проплачені. Кожен має право на свободу слова, віросповідання, думок і переконань. Цензура заборонена.

Зображення користувача Сотник ВУС.

А ось за : "...низькій інтелектуальний рівкень виборців " Треба надавати по писку. Я не  здивуюсь коли так воно і буде. Шось я не памятаю такого рухівця -самозванця . Ящо я не правий то поправте.

Цікаво скільки цьому "інтелектуалу" заплатили. Ось через таких проплачених рухівців  ми і борсаємся на місці і ніяк не РУХаємось  уперед. Г А Н Ь Б А!!!!!  І моє ФФЕЕЕЕ!

так, особливо високий інтелектуальний рівень має "нацист", який діловито походжає містом, запхавши руки в кишені

А Вам миліше булоб шоб він ходив по колу і руки за спину а на ногах кайданки. Ген більшовизма так і пре.

Зображення користувача Українка.

Федір Захарчук не є проплаченим рухівцем....у цьому я впевнена...знаю цю людину по тих часах,коли як представники Заходу ми були представниками західного регіону України на сході...все,про що він сказав щодо міста Шахтарська і тамтешнього його статусу-правда...і хоча,як людина він є специфічним,та в брехні і притворстві його звинуватити не можна,людина на свій лад витрачає свій час,свою енергутику,включившись у політичне життя міста.Не судіть строго...

Ви знаєте, нинішній "Рух" так бореться із корупцією у міськраді! А із крадіжками громадського майна - то і слів нема. За продану земельну ділянку у 4,5 га заявив протест самому міському голові. Чи ні? Щось не пам'таю. Нагадайте, хто знає.

Зображення користувача BogdanPrystupa.

Залюбки познайомлюся з паном Федором, можливо він побачить іншу, міську, а не приїжджу молоду альтернативу...

маю думку, що пан Федір зразково розвалив Рух !
Приклад недбальства, бездіяльності та талановитого "тупізму" ще треба пошукати.
Так, йогму хочеться молодих, що аж сам тримається за крісло одностатевої партії, з минулим, що мало багато можливостей та мало результатів!
 Чого ж то він не підготував гідну заміну і не пішов на відпочинок?!
 Чи мо він на останіх виборах за молодих агітував. Пригадується, що щоразу вправляється сраколизанні місцевому єврею на прізвище Сапожніков, що трикає землю нашу задарма !

Зображення користувача Наталя Камишникова.

Диявол ховається у деталях. Деталь така: Андрій Ковальський не є журналістом "Волині", а його текст газета опублікувала за чиїсь гроші.

Про те, що матеріал рекламний, свідчить маленька сором'язлива зірочка біля заголовка - на сайті "Волині" й у газеті. Тут її, на жаль, нема.

Під псевдонімом (я так розумію) "Андрій Ковальський" виходить багато матеріалів у безкоштовній газеті Г.Частякова. Хто проплатив інтерв'ю з Ф.Захарчуком у газеті "Волинь" - додумайте самі :))

А як красиво, довiрливо починав :Журналіст незалежної громадсько-політичної газети «Волинь», Андрій Ковальський, розмовляв з ветераном національного демократичного руху... Хоч до серця прикладай собi, розгублений виборцю.  В результатi - в черговий раз поiмели ветерана. А плани набагато бiльшi. Я б сказав - груповi.

Зображення користувача Наталя Камишникова.

Та це не "Ковальський" перше речення написав, це хтось із адмінів перестарався. І зірочку рекламну недогледів. Як чесна людина, Частяков тепер просто-таки повинен одружитись... ну, себто проплатити адмінам цього порталу за розміщення рекламного матеріалу.

Або ж вони - зняти цей матеріал (((.

Зображення користувача admin.

Перше речення моє. Журналістом його також зробив я, готувавши рерайт даної статті

Дякую за інфу про зірочки, буду знати на майбутнє.

п.с. хто б міг подумати шо в незалежній газеті та її сайті стільки зірочок, а одружитись з нами він може хіба так само як ви :)

Якщо попросять видалити, змушений буду це зробити, але перед тим опишу причину видалення :)

Такої брудної кампанії, або радше сказати компанії, я ще ніколи не бачив. Невже деякі кандидати так відверто хочуть стати багатіями, докрадаючи накопичене за багато десятків років, людське майно? Невже немає інших способів розбагатіти, не такої нахабної "чорнухи"? Я розумію - так найлегше у нинішній Україні. Накопичення первинного капіталу, і все таке інше.  Проте, є ще суд людський, а найголовніше - Божий. Ті часи, первісних інстинктів, давно у минулому. І якщо людей можна умовити не робити із собою чогось негарного, то на Божому, якщо щиро не покаєшся, то отримаєш сповна. Мало того, те що залишиться після покари - перейде на власних і ні у чому не винних дітей та онуків. У чому справа? Люди не вірять, що так буде? Тоді дійсно, дияволька естафета.

Цікаво, а Ф.Захарчуку теж платили за інтерв'ю? Пам'ятається у 2005 році він із міським головою, подали шість судових на Є.Кліндухова, нині вже покійного Ф.Свідерського та В.Коптюка за "наклепи" по захисту честі і гідності... Там ще була і компенсація за завдану моральну шкоду. Окрім того, здається, і за втрачене здоров'я. Треба подивитись архів. У ті часи, проходила акція "Нововолинськ без Сапожнікова".  Все це мало дуже великий резонанс посеред громади, у ті часи.  Якщо брешу - хай подають у суди за "наклеп". За звичкою.

Зображення користувача root.

Ще одна заказна проплачена стаття з зірочкою. На цей раз вже на іншому сайті. Сайт називається Волинська Правда - перше Волинське незалежне інтернет-видання.  Написав їм коментар чи не соромно друкувати у себе подібну проплачену заказну чорнуху.. Сайт мені написав що мій коментар з’явиться на сайті після перевірки адміністрації.. Пройшло вже пів дня, коментар так і не з’явився. Вот такі у нас "незалежні" видання, тільки не зрозуміло чию правду вони сповідують. 

Згідно даних джерела, що заслуговує на довіру, 23 вересня 2012 р. 0 15-00 відбулись загальні збори МО "Народний рух України". У зборах брав участь Голова Волинського крайового проводу НРУ Володимир Банада, що приїхав із Луцька. Члени МО НРУ, нібито, одноголосно висловили недовіру голові Нововолинської міської організації НРУ Ф.Захарчуку. І зобов'язали, за словами "джерела", спростувати чи підтвердити слова сказані ним у інтерв'ю Андрію Ковальському. Окрім того, було повідомлено, що у неділю 30 вересня ц.р., 0 15-00 відбудуться ще одні збори, на яких, схоже, будуть обирати нового голову.

Сторінки