Директорам волинських підприємств «світить» кримінал за зарплатні борги

Як повідомляють в обласній прокуратурі, завдяки принциповому реагуванню така заборгованість за останніх два місяці 2012 року зменшилась на 12,3 мільйона гривень – з 18,4 мільйона в березні до 6,1 мільйона гривень на початок травня.

«Кожен, хто заборгував працівникам заробітну плату, стає об’єктом уваги з боку прокуратури, – наголошує перший заступник прокурора області Володимир Троц. – До найбільш злісних неплатників застосовуємо заходи кримінально-правового впливу. У цьому році органами прокуратури Волині порушено 14 кримінальних справ у цій сфері – 8 за фактами безпідставної невиплати заробітної плати та 6 за фактами грубих порушень законодавства про працю».

Для прикладу, прокуратурою області порушено кримінальну справу відносно приватного підприємця Долгальової Л.А., яка безпідставно не виплатила працівникам майже 220 тисяч гривень заробітної плати. З вересня 2008 по грудень 2010 року підприємець спрямувала на оплату праці менше 2% коштів, які поступили на її розрахункові рахунки. Наразі міру покарання їй визначає суд. Завдяки втручанню прокуратури більше 100 тисяч гривень зарплати працівникам уже відшкодовано.

Спрямована до суду й кримінальна справа, порушена прокуратурою міста Нововолинська щодо директора філії ТзОВ «Луганськшаxтострой» за фактом невиплати 2,4 мільйона гривень заробітної плати працівникам філії. У ході досудового слідства заборгована зарплата виплачена в повному розмірі.

Захищаючи право волинян на оплату праці, органи прокуратури області пред’явили 98 позовів на суму 373 тисячі гривень до тих, хто боргує заробітну плату працівникам. Суд розглянув і задовольнив 88 таких позовів на суму 335 тисяч гривень, інші позови перебувають у провадженні.

Усього за документами прокурорського реагування у 2012 році волинянам відшкодовано понад 20,7 мільйона гривень заборгованої заробітної плати, до відповідальності притягнуто 25 посадових осіб, з них 9 посадовців органів влади та місцевого самоврядування.

Джерело

Коментарі

Коментарі

1

І як завжди, із 25 посадових осіб, що вчинили злочин та 9 держслужбовців органів влади і місцевого самоврядування не названо жодного прізвища. Стрілочник - Л. Долгальова, приватний підприємець. Оце така робота прокуратури. Т-с-с! Іде слідство.  Цитьте! Таємниця за сімома замками. Можна подумати, що зловили шпигунів іноземних держав на засекреченій ракетній базі чи позапланетному космодромі. Це ганьба твоя, Україно!

 

Сторінки