Конфлікт в офісі масиву «Прикордонник» у Нововолинську: Троцковець хотів винести комп’ютер з усіма даними

15-го грудня у Нововолинську члени правління садового товариства «Прикордонник» зібралися, щоб змінити голову масиву Веселова Ігоря, який, за словами людей, вже понад 4 роки незаконно обіймає посаду. Мирно залишити посаду чоловік не захотів, розпочалася шарпанина, на допомогу голові прийшов Павло Троцковець і намагався винести комп’ютер зі всією документацію масиву.

Люди розповіли, що у 2017-му році сім членів правління обрали Веселова на в.о голови СТМ «Прикордонник». По статуту масиву він мав провести загальні збори впродовж 20 днів, які до цього часу проведені не були, повідомляє "Буг".

За словами власників дач, він не допускав до документації ревізійну комісію, був сам собі головою, самовільно ввів посаду діловода, якої в статуті немає, і призначив на неї свою дружину. Люди говорять, що вже багато років голова з дружиною керує і ніякої звітності дачники не отримували. Кажуть, що вони здійснюють управління масивом на свій розсуд: незаконно вилучають дачні ділянки та відключають електроенергію без попередження та повідомлення причини садівникам, які не мають заборгованості.

На початку грудня зібралися члени правління, які його назначали у 2017-му році, але вже у кількості 11 осіб, виразили Веселову недовіру і звільнили з посади, статутом масиву це передбачено, говорять люди. Також на зборах обрали нову в.о. голови Прикордонника Вікторію Дубінську. Далі повинні відбутися загальні збори всіх членів товариства і мають обрати не в.о, а голову масиву.

Садівники додали, що головна проблема виникла у 2015-му році. Статут масиву був змінений згідно закону «Про кооперацію», тоді був затверджений новий статут, в якому зазначається, що провести легальні загальні збори можна тільки, якщо присутні 2/3 всіх учасників товариства, тобто понад 1 200 садівників. Тепер люди не можуть провести ні одні загальні збори, поки не прийде така кількість людей. Цим і користувався Веселов, говорять люди.

Дмитро Дубінський розповів, що звернувся до Веселова, щоб з’ясувати, чому членський внесок складає 500 гривень і хто взагалі приймає такі рішення. Як з’ясувалося, рішення приймалися правлінням, в якому всі члени не були офіційно призначенні, тобто, каже Дмитро, всі рішення правління Веселова були незаконні. Дмитро підняв документацію та знайшов 16 людей, які мають право підпису, яких Веселов на ніякі збори не кликав. Голова мав своїх людей, каже чоловік, з якими керував всім.

“Близько 2 500 садівників платять по 500 гривень, це понад мільйон гривень тільки членських внесків. Коли прийшов вияснити, голова документів не показує. Але це ж не приватна фірма, це товариство масиву. Я маю право знати. Виявив, що рішення приймають «люди з вулиці», а не легітимне правління. Згідно з кошторисом, який ми бачили, Веселов та його дружина отримували зарплату щомісяця близько 10 тисяч гривень, загалом на масиві числиться 9 працівників”, – говорить Дмитро.

Добровільно йти з посади Веселов не захотів, почалися суперечки та шарпанина. Люди розповіли, що син Веселова вдарив одного з дачників. На місце події викликали працівників поліції. Після тривалого обговорення чоловік погодився піти, але почав виносити майно. Павло Троцковець, який приїхав підтримати Веселова, хотів винести комп’ютер в якому знаходиться вся звітність масиву. Дачники його намагалися зупинити, одного чоловіка Троцковець декілька разів вдарив. Зрештою людям вдалося отримати деякі документи з комп’ютера. Але кажуть, що журналів з бухгалтерією немає.

Дружина Веселова повідомила, що просто так цього не залишить і на рішення членів правління подасть до суду.

Люди нарікають, що Веселов роками керував масивом з порушеннями статуту, не надавав ніяких документів для перевірки ревізійній комісії та не звітував по використанню коштів. Тож садівники планують після виходу області з помаранчевої зони, провести загальні збори та врешті обрати голову законно і згідно зі статутом.

Коментарі