Нововолинські посадовці купують товари за завищеними цінами

Нововолинський міський голова не вжив заходів щодо посадовців, які допустили перевитрати бюджетних коштів під час закупівлі обладнання.

Про це йшлося під час оперативної наради в голови Волинської облдержадміністрації 26 вересня, - пишуть "Волинські новини".

Про результати роботи аудиторської групи, що займається аналізом і перевіркою системи державних закупівель у допорогових та понадпорогових закупівлях, поінформував перший заступник голови ОДА Олександр Степанцов.

З його слів, у липні робоча група зафіксувала випадок, коли сектор культури Локачинської РДА закупив твердопаливний котел за 27 тисяч гривень, що відрізняється від ринкової ціни заводу-виробника на 19%, або на 5 тисяч гривень. Відділ виконкому Нововолинської міськради закупив у підприємця мікшерний рек та аудіокабель за 33,6 тисячі та 7,98 тисячі гривень, що на 16 та 22% відповідно відрізняється від ринкових цін. Управління освіти виконкому Нововолинської міськради закупило котел харчовий за 17 тисяч гривень, що на 21% відрізняється від ринкових цін. Руденський психоневрологічний інтернат закупив кам’яне вугілля за ціною 1155 гривень, що на 39% відрізняється від ринкової ціни.

Щодо цих фактів надіслали листи для реагування відповідним установам. Локачинська РДА оголосила догану завідувачу сектором культури, директор департаменту соцзахисту населення надала підтверджуючі документи та пояснення щодо причин закупівлі, а також вказала на суворе дотримання закону керівнику Руденського психоневрологічного інтернату. Обґрунтована наявність закупівлі – технічні характеристики котла, проблем з комп’ютерною технікою та швидкістю інтернету.

Жодних заходів щодо проведення закупівель не вжив Нововолинський міський голова – натомість надали інформацію, що робоча група зробила неефективний аналіз закупівель. Вказані факти перевірили і всі заперечення міського голови детально проаналізували. Вартість мікшерного река на сайті компанії-дистриб’ютора становить 31,4 тисячі гривень. Здійснили моніторинг цін на ці аудіотовари в магазинах «Кобза» та «Медісон» у Луцьку. Менеджери з продажу обох магазинів підтвердили можливість придбання мікшерного река за ціною 31,4 тисячі гривень, та аудіокабелю за ціною 6,6 тисячі гривень. Менеджер з магазину «Кобза» поінформував, що за наявності потужного звукового пульта, такого, як вказаний в поясненнях міського голови, який був раніше придбаний палацом культури Нововолинська, для передачі цифрового звуку достатньо придбати лише аналоговий мультикор, вартість якого становить в межах 10 тисяч гривень. Тобто різниця між придбанням у 33,6 тисячі гривень очевидна.

Щодо котла харчового, встановили, що його вартість становить 13,8 тисячі гривень. Отже, міського голову Нововолинська Віктора Сапожнікова просять вжити дисциплінарні заходи щодо винних осіб з метою недопущення у майбутньому перевитрат бюджетних коштів, в іншому випадку, результати передадуть Фінінспекції для проведення перевірки фінансово-господарської діяльності відповідних установ.

Коментарі