Українським водіям приходять фальшиві штрафи від шахраїв

Українцям приходять фальшиві штрафи за порушення ПДР від шахраїв. Сплативши його, водії втрачають свої кошти. Щоб уберегтися, в поліції радять перед тим, як відправляти гроші, перевірити наявність санкції в базі.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

«До нас зверталися водії, говорили, що їм прийшов штраф, проте в цей час вони були в іншому місці. Так, ми виявляли автомобілі-двійники», – говорить прессекретарка патрульної поліції України Яна Кутова. Що стосується липових штрафів, то тут поки такої інформації немає. Але в будь-якому разі у відомстві радять перш ніж оплачувати, перевірити по базах.

Зробити це можна кількома способами, наприклад, в електронному кабінеті водія на сайті e-driver.hsc.gov.ua, на сайті МВС, а також у додатку «Дія». Адвокат Андрій Вареник теж радить перш ніж бігти оплачувати штраф, спочатку перевірити його справжність.

«На жаль, із введенням діджиталізації в країні в шахраїв збільшилася можливість доступу до різних баз. Вони можуть легко купити дані людей. Тому перевірити штраф можна на офіційному сайті МВС за номером автомобіля або технічного паспорта. Є різні додатки і чат-боти в телеграмі. Або просто зателефонувати на 102. Якщо ніде ви своє порушення не знайшли, то сміливо його ігноруйте», – рекомендує він.

Скаржитися в поліцію адвокат пропонує тільки в разі, якщо ви постраждали. Наприклад, оплатили штраф, а потім з’ясувалося, що його надіслали шахраї.

Коментарі