Головна Без категорії Росія «зазнає провалу» у війні з Україною – британський адмірал Тоні Радакін

Росія «зазнає провалу» у війні з Україною – британський адмірал Тоні Радакін

38
0

Джерело: www.radiosvoboda.org

Начальник Штабу оборони Великої Британії адмірал Ентоні Девід Радакін висловив «надзвичайну впевненість» у перемозі України у розв’язаній Росією війні й заявив, що російський президент Володимир Путін не бажає прямого конфлікту з НАТО або ж ядерної війни. Про це йдеться в публікації «Голосу Америки».

Попри певну схожість між діями союзників проти нацистської Німеччини у Другій світовій війні та підтримкою партнерами України у війні з Росією, очільник Штабу оборони Великої Британії адмірал Тоні Радакін не вважає третю світову війну неминучою. При цьому він все ж зазначає, що глобальна ситуація стала «дещо небезпечнішою».

Це війна промислового виробництва. Це війна політичної волі. Все це заради простого повернення миру народу України

Тоні Радакін

«Це війна економік. Це війна логістики. Це війна промислового виробництва. Це війна політичної волі. Все це заради простого повернення миру народу України», – заявив Радакін в інтерв’ю британському мовнику SkyNews з нагоди 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії 6 червня 1944 року, з якої розпочалося звільнення Франції від німецьких військ.

На думку адмірала, Росія наразі «зазнає провалу» в Україні, попри поновлення російськими військами наступу в Харківській області та просування на окремих ділянках фронту й захоплення додаткових територій.

«Росія досягає тактичного просування на суші, – зазначив Радакін. – Але … якщо повернутися до березня 2022 року, Росія займала близько 17% території України. Сьогодні вона займає 11%. Тож Росія все ще в дефіциті».

Тодішній головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний і начальник Штабу оборони Великої Британії адмірал Тоні Радакін (праворуч), 28 вересня 2023 року

На запитання, чи впевнений він, що Україна переможе, адмірал відповів: «Я надзвичайно впевнений».

За його словами, західні партнери повинні продовжувати підтримку Києва.

Вже минули 800 днів війни, яка, за очікуваннями Путіна, мала тривати три дні

Тоні Радакін

«До кінця червня Росія втратить 500 тисяч людей – убитими й пораненими. Вже минули 800 днів війни, яка, за очікуваннями Путіна, мала тривати три дні. Це важко для України, але ми повинні продовжувати нашу підтримку», – зазначив адмірал.

Водночас Радакін, який, як пише SkyNews, відомий своїми оптимістичними поглядами, висловив впевненість, що Москва не прагне ширшого і прямого конфлікту з країнами НАТО.

«Перевага завдяки силі НАТО» «Путін не хоче війни з НАТО. Путін не хоче ядерної війни. І ми маємо величезну перевагу завдяки силі НАТО», – заявив він, додавши, що потрібно уникати безвідповідальних заяв про те, що людство перебуває на порозі світової війни.

Лідерство США та майстерність, які ми маємо з нашими союзниками, перевершують рівень наших потенційних ворогів

Тоні Радакін

«Світ став трохи небезпечнішим. Але нас мають заспокоювати всі [заходи], яких ми вжили», – додав Радакін, інтерв’ю якого було записане до офіційних заяв США та низки інших партнерів України про дозвіл використовувати надану західну зброю для ураження цілей на території Росії.

Адмірал також вважає, що Росія і Китай не мають достатньої військової «майстерності», щоб відбити масований удар ракетами та безпілотниками на кшталт того, який здійснив Іран по Ізраїлю 13 квітня, і який був нейтралізований за участі Сполучених Штатів та їхніх союзників.

«Я думаю, що лідерство США та майстерність, які ми маємо з нашими союзниками, перевершують рівень наших потенційних ворогів», – підсумував адмірал Тоні Радакін.реклама у Нововолинськ